Цветя за тераса

  • 158 922
  • 761
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 058
И моите мушката са навън от 2 седмици, цъфтят като откачени. Всеки ден нова пъпка се "излюпва". Обаче с тая западна тераса, отида ли някъде за 4-5 дни и ми се струва, че петуниите няма да издържат.

# 376
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не издържат, да. И моята е западна. За това давам ключ на един комшия да ми ги полива като ходим на море. Миналата година беше удавил и цветята и балкона, но пък нищо не беше изсъхнало.  Laughing Тази година се загледах по самополивни сандъчета, ама скъпички ми се видяха, а аз имам 8 сандъчета на балкона.  ooooh!

# 377
  • Мнения: 3 058
Моите са малко. 2 сандъчета с по 2-3 петунии вътре, 2 с мушкато и едно дъно на 10л. бутилка от минерална вода с циганче вътре. Laughing По-евтинко да мина.
Сега до нас отвориха борса и продават едни петунии, които според собственика ги няма тук. Ходил всяка зима до Америка да взима семена. Виждала съм такива петунии в Испания. Падат до метър и половина надолу. Още не съм си купила, ама се точа. Ако порасте толкова ще покажа.

# 378
  • София
  • Мнения: 965
Здравейте дами. Имам нужда от идея. Какво би виряло на висяща саксия, почти неогрявана от слънце ( само сутрин за 1-2 часа)? Миналата година петуниите бяха някак хилави.

# 379
  • Мнения: 1 031
Здравейте дами. Имам нужда от идея. Какво би виряло на висяща саксия, почти неогрявана от слънце ( само сутрин за 1-2 часа)? Миналата година петуниите бяха някак хилави.
Каскадна бегония, винка (има каскаден вариант), фуксия за центъра на саксията,

# 380
  • София
  • Мнения: 3 981

Хора, да попитам и при вас;  на вилата имам голяма тераса ( около 40 квадрата) и садя всяка година мушката. Сътветно зимата няма къде да ги прибирам ( нямам мазе, таван и пр.) и те измръзват. И всяка година едно и също, почиствам старите измръзнали и засаждам нови.
Въпросът ми е с какво мога да ги заменя - нещо което цъфти целогодишно и не мръзне ( няма нужда от прибиране)....
Терасата ми 80% с източно изложение и 20% южна.
Благодаря на всеки който може да ме посъветва!

# 381
  • Мнения: 1 483
Какво ще ме посъветвате за отглеждане на роза (храст) на полу-открито балконче с югоизточно изложение? И по-важното - ще мога ли да я оставям навън зимата или да й мисля място вкъщи?

# 382
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 044
рима, писах в другата тема  Blush
килпоп, няма проблем да е навън зимата, но не знам дали ще цъфти  Peace колежката така си гледа една каскадна няколко години и накрая искаше да я изхвърли. 
Blush прибрах я и цъфна на двора. нейният балкон беше север/североизток, може просто да не е стигала светлина  Peace

# 383
  • Мнения: 10 500
Аз гледах роза в саксия миналата година, дори цъфна. Зимата я прибрах в коридора на стълбите и през януари-февруари отново цъфна. Сега обаче изглежда като увехнала. Дано оцелее, че освен красавица, беше и опияняващо ароматна Heart Eyes

# 384
  • Мнения: 5 462
Аз гледах роза в саксия миналата година, дори цъфна. Зимата я прибрах в коридора на стълбите и през януари-февруари отново цъфна. Сега обаче изглежда като увехнала. Дано оцелее, че освен красавица, беше и опияняващо ароматна Heart Eyes
Хубаво е да се подрязва или ранна пролет или на есен.

# 385
  • Мнения: 293
Здравейте, сега и аз да попитам : купих си клематис но го искам за терасата, засях го в по-голяма саксия и чакам да расте и да ми цъфти и краси терасата... Някой има ли опит с такова отглеждане, знам , че е за градина....

# 386
  • Мнения: 13 544
С какво наторявате сакъзчето за повече цветове? Тази година си купих нови,сега цъфтят обилно, но предполагам, че са били наторявани.

# 387
  • Мнения: 99
С какво наторявате сакъзчето за повече цветове? Тази година си купих нови,сега цъфтят обилно, но предполагам, че са били наторявани.
Аз моите цветя ги поливам 1 път месечно с разтворена във вода мая за хляб....Ефекта е уалллл.

# 388
  • Мнения: 13 544
С какво наторявате сакъзчето за повече цветове? Тази година си купих нови,сега цъфтят обилно, но предполагам, че са били наторявани.
Аз моите цветя ги поливам 1 път месечно с разтворена във вода мая за хляб....Ефекта е уалллл.
Колко мая за две сандъчета? Каква мая, жива или суха?

# 389
  • Мнения: 99
Знам го този трик от една позната,тя ми каза,че го прави в съотношение 1:10,т.е 1 кубче жива мая се разтваря в 10 литра вода и полива всички цветя и външни и вътрешни.Аз го правя същото,тъй като не мога да преценя колко да разтворя само за петуниите ми.Бях малко притеснена дали няма да си съсипя цветята,но не,много добре ми вървят..

Общи условия

Активация на акаунт