Цветя за тераса

  • 159 223
  • 761
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 40 830
Моите мушката боледуват...и някви буби имат.

# 631
  • Мнения: X
От преди месец в къщи седи една торба торфен субстрат с хранителни елементи. Имам и една торба с нормална почва, взета от вън, въпреки, че точно в Тракия, Пловдив, почвата не е най-добрата.
Въпросът ми е, в какво съотношение да смеся двете?
Ще садя здравец, индрише и алое.
Прочетох, че за последното растение, е необходима специална почва, но не мога да намеря. Ще се хване ли на друга почва?

# 632
  • софия
  • Мнения: 25 525
 Здравейте, вчера видях, че всички пъпки на сакъзчетата са с дупки. Нeщо ги яде. Какво да правя, с какво да пръскам?

# 633
  • Мнения: 14 966
На мен мушкатата са ми същите , и се пилее някакво топчесто , падащо от тях. Смятах , че прегарят пъпките от слънцето , но снощи в темата с подправките прочетох , че на друга съфорумка при подобни "симптоми" и препоръчат някакъв препарат Нуреле. Щях да хуквам по агро аптеки , но в неделя не работеха , а и късно прочетох поста.
Та сега следя с интерес, иначе ще взема такова Нуреле , вече съм почти "на път".

# 634
  • софия
  • Мнения: 25 525
На мен мушкатата са ми същите , и се пилее някакво топчесто , падащо от тях. Смятах , че прегарят пъпките от слънцето , но снощи в темата с подправките прочетох , че на друга съфорумка при подобни "симптоми" и препоръчат някакъв препарат Нуреле. Щях да хуквам по агро аптеки , но в неделя не работеха , а и късно прочетох поста.
Та сега следя с интерес, иначе ще взема такова Нуреле , вече съм почти "на път".
Да, имаше някакви черни топчета като семчиците на калдаръмче по перваза. Реших, че е нещо полепнало от въздуха, защото са навън. Не съм сигурна дали е прегаряне, наядени са само в едното сандъче. Имам още 2, всички са на разстояние едно от друго и само в едно пъпките са надупчени  Thinking
Отивам да прегледам подправките.

# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 40 830
И при нас има някви гадини...друг вид са.ММ купи някво прахче от агро аптеката,обаче има още.

# 636
  • Варна
  • Мнения: 25 277
Гъсеници. Всяко лято се появяват по някое време и ми ядат цветовете. Огледайте хубаво цветоносите, ще се изненадате колко такива твари ще откриете.

# 637
  • софия
  • Мнения: 25 525
Гъсеници. Всяко лято се появяват по някое време и ми ядат цветовете. Огледайте хубаво цветоносите, ще се изненадате колко такива твари ще откриете.
Купих Нуреле, довечера ще пръскам. За първи път се случва. Предполагам, че са се пренесли от някое дърво. Имаме близо до балкона.

# 638
  • Мнения: 14 966
На мен ми каза аптекарят, че много мирише. Даде ми друго офффф, защо не взех нуреле. Имаше

# 639
  • софия
  • Мнения: 25 525
На мен ми каза аптекарят, че много мирише. Даде ми друго офффф, защо не взех нуреле. Имаше
Наистина много гадно мирише, мирисът ми се е залепил в носа, хем не съм дишала с пълни гърди и нарочно душила. Напръсках, да видим какво ще стане.
Благодаря ви за помощта!

# 640
  • Мнения: 14 966
Звънче, ще докладваме паралелно. Blush
И аз напръсках. Моето е някакво ТЕПЕКИ, сега четох за него , ново е , поне разрешението му е от февруари 2018 г.
Ай да видим кое ще подейства.
http://agropal-bg.com/products/insecticides/?paged=4&order=t … dsc&count=15#!/

# 641
  • софия
  • Мнения: 25 525
Как ще разберем, че действа newsm78

# 642
  • Мнения: 14 966
Очаквам другите ми пъпчици да се развият нормално, огледах , има тръгнали, макар и малки. Ще ги следя. И при мен само три саксии са пострадали, две оцеляха, но и тях пръсках. И всички други цветя по терасата . Еми то.. казаха ми за три литра да отделя една трета, аз едва направих доза с 500 мл, и яко пръскане. Да свърши. И малко веро вътре, да полепне. Аз съм аматьорка с цветята  и така се радвах, от пролетта всичко цъфти и хубавее. И сега тази гад.

# 643
  • софия
  • Мнения: 25 525
Аз съм силно разколебана дали да пръскам пак. Казаха ми,че трябва поне 2 пъти през 7 дни. Гадничко мирише. Аз направих около литър, който не изпръсках до край и изсипах в тоалетната.

# 644
  • Мнения: 10 546
Вчера пръсках моите, т.к. са проядени по същия начин. Нуреле е препарата, страшно е ефективен, ползвам го втора година. А от такова цветоносче вчера като ги напръсках излязоха 3 гъсеници. До вечерта имаше умрели, но жалкото е, че валя и го е отмило. Мисля петък, събота отново да повторя, т.к. подозирам, че има нужда.


Тайс, аз разтворих една спринцовка от 5 мл в туба със 7 литра вода и минах няколко пъти върху цветята. Имам 9 огромни саксии и просто ги изкъпах няколко пъти. Пробих капачката на тубата и държейки я наобратно ръсех отгоре им.

Звънче, гъсениците умират и просто се виждат. Миналата година бяха много повече, сега ги хванах в начален стадии, бяха едри и зелени, огромни. Като напръсках на сутринта бяха попадали около саксиите. При вчерашното пръскане сутринта, до вечерта вече имаше трупове на гъсеници.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 21:41 от blackcat6

Общи условия

Активация на акаунт