Цветя за тераса

  • 159 216
  • 761
  •   1
Отговори
# 645
  • софия
  • Мнения: 25 516
Моите саксии са изнесени навън и сигурно няма да видя труповете. Вчера, след като напръсках, гледах дали няма да изпълзи нещо, но нищо не видях. Хич и не искам да ги виждам, важното е да се махнат.

# 646
  • Бургас
  • Мнения: 16 257
Здравейте момичета!
Аз имам мушкати на затворената ми тераса и еднана перваза отпред. При нея забелязах,че има много наядени листа и цветове. Махнах листото с гадината.
Тези вътре в терасата са чисти.
Обаче растат на височина и само по един цвят пускат. Мисля да ги наторя с нещо. Да ми препоръчате какъв тор да използвам?

Няколко пъти си дърпам здравец от градинките и го бучкам в саксия,но все ми изсъхва....идея си нямам защо.Уж не е капризен. Чемширчето и то така..

# 647
  • Мнения: X
Здравейте момичета!
Аз имам мушкати на затворената ми тераса и еднана перваза отпред. При нея забелязах,че има много наядени листа и цветове. Махнах листото с гадината.
Тези вътре в терасата са чисти.
Обаче растат на височина и само по един цвят пускат. Мисля да ги наторя с нещо. Да ми препоръчате какъв тор да използвам?

Няколко пъти си дърпам здравец от градинките и го бучкам в саксия,но все ми изсъхва....идея си нямам защо.Уж не е капризен. Чемширчето и то така..
тук за торове не питай, не знаят нищо сигурно Sad
Здравеца на слънце ли го държиш?
Първоначално го дръж на сянка, и го поливай всеки ден по малко.
На мен ми дадоха с коренче, преди две седмици, засега върви нормално, но всяка сутрин го поливам по малко.

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 07:47 от Анонимен

# 648
  • софия
  • Мнения: 25 516
Аз имам мушкати на затворената ми тераса и еднана перваза отпред. При нея забелязах,че има много наядени листа и цветове. Махнах листото с гадината.
Тези вътре в терасата са чисти.
Обаче растат на височина и само по един цвят пускат. Мисля да ги наторя с нещо. Да ми препоръчате какъв тор да използвам?
тук за торове не питай, не знаят нищо сигурно Sad
Защо така?
Нямам мушката, имам само сакъзчета. Поливам ги с Кристалон. Научих от темата за сакъзчетата. Пролетта започнах със син за оформяне на листна маса и сега с червен. Доста са кичести и цъфтящи. Поливам веднъж седмично с тор. Дори, когато бяхме на море средата на юли, не бяха поливани 2 седмици, но няма изсъхнали (тогава и валеше доста, де).

# 649
  • Мнения: 1 799
Здравейте, а моите мушката линеят. Пожълтяват им листата лека-полека, листната маса не е така буйна, както беше. Цветовете тук-там се появяват. Стеблата се вдървяват, не са така живи. Дали е от времето или е болест?

# 650
  • Варна
  • Мнения: 25 272
тук за торове не питай, не знаят нищо сигурно Sad

Ъ... що реши така?

karzz,
мушкатата искат слънце, тези на закритата тераса да не би да са много навътре? За това лято вече е малко късничко тепърва да ториш, иначе за цъфтеж се препоръчва син или червен кристалон. Синият е за периода на усилена вегетация, подпомага развитието на цветове и листа. Ако листна маса има достатъчно може да ториш с червен.

curly sue,
и моите са така. Нормално, все пак лятото е към края си.

# 651
  • Бургас
  • Мнения: 16 257
Благодаря ви за съветите,момичета!
Вики,здравеца го бях сложила на слънце,явно това ми е била грешката. Сега ще го сложа на сянка,да видим.
Звънче,Месечинке,мушкатата са на слънце,почти на слънце,не ги пече директно. Незнам сега ако ги изкарам на перваза,дали няма да им се прецакат листата...За догодина ще знам,и от рано ще ги наредя отпред,нищо,че саксиите ще са различни. Бях си взела еднакви сандъчета за перваза,но нищо...

# 652
  • Мнения: X
Ами, защото на моя въпрос няма отговор, следователно стигнах до това заключение. Blush

# 653
  • софия
  • Мнения: 25 516
Аз връзка между твоя въпрос и този с наторяването не намирам, но ще го отдам на собствената си необразованост.

# 654
  • Мнения: X
Ми то торфа ми го пробутаха като вид тор... Anguished

# 655
  • Варна
  • Мнения: 25 272
Торфът е вид субстрат и няма нищо общо с тор.

# 656
  • софия
  • Мнения: 25 516
Звънче,Месечинке,мушкатата са на слънце,почти на слънце,не ги пече директно. Незнам сега ако ги изкарам на перваза,дали няма да им се прецакат листата...За догодина ще знам,и от рано ще ги наредя отпред,нищо,че саксиите ще са различни. Бях си взела еднакви сандъчета за перваза,но нищо...
Сакъзчетата и мушкатата на майка са на източен балкон на перваза на прозореца и слънцето не ги пече директно. Много цъфтят. Може да опиташ с Кристалон от по-от рано.

# 657
  • Мнения: 10 545
Карз, аз поливам с Кристалон със светло-синя капачка и цъфтят като полудели. Опитай с него.
За здравеца не знам защо не ти се получава. Взех си едно коренче и се захвана без проблеми, имам го от 2009 година в едно сандъче, което си е целогодишно навън. Според мен е супер непретенциозен.

# 658
  • софия
  • Мнения: 25 516
Ето ги моите на западния прозорец
Скрит текст:
Предишни години съм пробвала да подхранвам с мая, с течен тор, но за първа година са така кичести и избуяли. Доволна съм от Кристалона.

# 659
  • Мнения: 1 491
Карз, аз поливам с Кристалон със светло-синя капачка и цъфтят като полудели. Опитай с него.
За здравеца не знам защо не ти се получава. Взех си едно коренче и се захвана без проблеми, имам го от 2009 година в едно сандъче, което си е целогодишно навън. Според мен е супер непретенциозен.
Ако знаех по-рано, щях да си купя от него. Нищо - за догодина ще знам. Вчера притичах да полея моите до вилата - в неделя ги полях за последно - има поражения, омръзна ми. Или ще изсъхват от жегата или ще гният от големите дъждове. Ама няма за кога да купувам нови сякаш......

Общи условия

Активация на акаунт