Топ бои за коса

  • 83 694
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 761
Guiniviar, преди два месеца реших да я пробвам, използвах 10.7 платинено русо виолетово, като доста време съм само на безамонячна. Ами честно казано не останах доволна, получи се не равномерен цвят, на места доста силно лилавеше. Боядиса ме фризьорка, не съм се правила сама. Естествения ми цвят е може би 6 или 7, освен това съм изветлена на ниво 10 и точно тези по-руси кичури които имам станаха лилави. Хубавото е, че лилавото бързо се отми. При самото боядисване се усеща парене и миризма на амоняк в началото, после изчезва.  Сега отново съм с безамонячна, тъй като нямам много бели коси. Ако се наложи отново да я ползвам може би ще се спра на друг цвят. Надявам се мнението ми да ти бъде полезно, все пак не е много обективно защото използвам безамонячна, а тази не е такава, но във форума има доста дами които я харесват.

# 241
  • Мнения: 13
Guiniviar, преди два месеца реших да я пробвам, използвах 10.7 платинено русо виолетово, като доста време съм само на безамонячна. Ами честно казано не останах доволна, получи се не равномерен цвят, на места доста силно лилавеше. Боядиса ме фризьорка, не съм се правила сама. Естествения ми цвят е може би 6 или 7, освен това съм изветлена на ниво 10 и точно тези по-руси кичури които имам станаха лилави. Хубавото е, че лилавото бързо се отми. При самото боядисване се усеща парене и миризма на амоняк в началото, после изчезва.  Сега отново съм с безамонячна, тъй като нямам много бели коси. Ако се наложи отново да я ползвам може би ще се спра на друг цвят. Надявам се мнението ми да ти бъде полезно, все пак не е много обективно защото използвам безамонячна, а тази не е такава, но във форума има доста дами които я харесват.
Благодаря за консултацията. А с каква безамонячна се боядисвате? Аз съм пробвала само една марка- Hcolor, но цветово не се получи съвсем, малко по- тъмна ми стана косата, иначе пак си я усетих на скалпа макар и по различен начин. В търсене на боя съм.

# 242
  • Мнения: 761
Доста време използвах Olioseta 10.7, получаваше се страхотен цвят, но сякаш ми изсуши косата и сега и аз съм в търсене на перфектната боя😊. Пробвах Лакме Хрома, хареса ми, щадяща е, но се получи малко по-тъмен цвят, а не искам да минавам на по-силен оксидант, сега съм с 9 процента. Последното ми боядисване е с Oway 10.1, но не ми изсветли корена достатъчно, ще и дам още един шанс, тъй като се съмнявам, че фризьорката нещо не е смесила както трябва.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Hcolor са точно боите на Oway. При спазени пропорции и време винаги ми се получава с тях.

Олиесета си е бая брутална боица нищо,че е безамонячна. Получават се цветовете с нея и са сравнително трайни,но много тормозят особено русите нюанси.

# 244
  • Мнения: 761
prinzesata, а ти колко време стоиш с боята преди да я измиеш? Аз стоях около 35-40 минути и не се получи, сега се чудя дали да не откарам до 50? Дали ще са много?

# 245
  • Варна
  • Мнения: 7 701
40мин. за корен лятото. Зимата когато е по-хладно 50мин. И още 5мин. с обливката после,ноооо ползвам плекс в боята,който пази косата тъй,че ако не се ползва предпазваща система силно НЕ съветвам да се удължава времето на престой. Аз друго се чудя при теб.....тая твоя фризьорка боядисвайки те с Oway защо по дяволите е ползвала пауърплекс ,а не  Hmilc......Това си е техния предпазващ продукт и няма грам логика да го подменя.
 Чуденето ми дойде от там,че преди време ползвайки Олиесета сложих в боята Колорплекс иии катастрофа. Коренът ми стана морковено рижав/тотално неизсветлен/ при положение,че преди това винаги ми се получаваше страхотно. Та има опция Oway да не се разбира с Пауърплекс. Със сигурност се разбира с Олаплекс обаче и това да знаеш.

# 246
  • Мнения: 761
prinzesata, благодаря ти много, не бях чувала за Hmilc, колорплекса аз си го нося, защото тук фризьорите нямат навик да ползват и предлагат такива. Тя и по принцип рядко работи с тази боя, тъй като е по-скъпа и не и я търсят. Ще и кажа да ми поръча и за следващото боядисване ще пробвам с Hmilc.

# 247
  • Мнения: 13
Доста време използвах Olioseta 10.7, получаваше се страхотен цвят, но сякаш ми изсуши косата и сега и аз съм в търсене на перфектната боя😊. Пробвах Лакме Хрома, хареса ми, щадяща е, но се получи малко по-тъмен цвят, а не искам да минавам на по-силен оксидант, сега съм с 9 процента. Последното ми боядисване е с Oway 10.1, но не ми изсветли корена достатъчно, ще и дам още един шанс, тъй като се съмнявам, че фризьорката нещо не е смесила както трябва.

Пробвай да сложиш в боята половин ампула пантесалмина, не се отразява на цвета, както при повечето плексове и е достъпна като цена.

# 248
  • Мнения: 925
Момичета здравейте извинявам се че се натрапвам във вашата групичка. Бихте ли могли да ми помогнете търся професионална боя за коса в шоколадов цвят. В момента съм руса и от една година не съм се боядисвала ,защото толкова много ми беше изгоряла косата, че едвам я свестих. Имам още за изрязване, но ми писна да мъкна тия руси перушини 😀😀😀😀 Моля за съвет на коя марка да заложа. Благодаря ви хубав ден.

# 249
  • Мнения: 3 640
И НЕпрепоръката е вид препоръка, нали? 😀
Е, със сигурност не пробвай боята на Олиосета! Взех я подлъгана, че е безаомонячна и с много масла, но е много агресивна и изсушава косата. На твоята "перушина" както я наричаш, това е последното, което искаш.

# 250
  • Мнения: 18 552
Олиосета е ужасна, потвърждавам. Отмова се за 1 седмица при това.

# 251
  • Мнения: 925
Благодаря ви за съвета.Определено ми трябва по лека и щадяща боя.Значи тази я изключвам 😀

# 252
  • Мнения: 4 246
Вземи си хубава професионална боя /щом косата ти има нужда от грижа/ , а не някоя дрогерийна, не знам дали искаш да е безамонячна или амонячна, бих ти препоръчала боите на Кюн /амонячна е/. Консистенцията й е страхотно перлена, придава на косата страхотен блясък. Аз си я взех от beautymall.bg, може и другаде да я има.

# 253
  • Мнения: 925
Вземи си хубава професионална боя /щом косата ти има нужда от грижа/ , а не някоя дрогерийна, не знам дали искаш да е безамонячна или амонячна, бих ти препоръчала боите на Кюн /амонячна е/. Консистенцията й е страхотно перлена, придава на косата страхотен блясък. Аз си я взех от beautymall.bg, може и другаде да я има.
Благодаря

# 254
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 581
Здравейте! Въпросът ми може би не е за тук, но ще се радвам ако някой с опит ми отговори. При нанасяне на боята върху суха коса трябва ли по косата да няма стелизиращи продукти - пяна, олио например, нанесени след последното измиване на косата? Някъде съм чела, че е препоръчително, моят фризьор казва че няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт