Инактивирани ваксини

  • 3 520
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 124
На нас педито сама ни предложи да си купим от аптеката такава мъртва ваксина. Нямахме никакви отриц. реакции, каза, че още два или три (?забравих) пъти ще купуваме от нея.

# 16
  • Мнения: 97
Мамчета и аз искам да попитам за цената на тези ваксини newsm78
Нашата лекарка ни препоръчва от тях, като се бият три пъти(три месеца) и струват по 60лв.Ваксините са срещу Дифтерит, Тетанус,Коклюш, Полио и минингитна. Тя дори ми каза,че тази ваксина струва 75лв, но тъй като се събират по няколко майка и правят отстъпка в цената. Това ли е реалната цена ???

# 17
  • Мнения: 3 886
не е така на моя приятелка детето получи и температура и оток точно от тези ваксини.аз самата се чудя сега коя да бия на моито на 03.04
Температура и оток може да се получи от всяка ваксина.Инактивираните не ги изключват,в тях просто няма жив вирус(което никак не е малко).Зависи и как в поставена,особено за локалните реакции.Мога ли да знам каво е името на ваксината?
ще питам  не се сетих по рано

# 18
  • Мнения: 2 271
Първият ни прием на ДТК беше с жива ваксина. Бебо вдигна температура, беше кисел. Малко след това разбрах за мъртвите ваксини, казаха ми че ако бебето е вдигнало температура на първата ваксина, на втората ше вдигне 2 пъти повече и ние купихме мъртва ваксина - Инфанрикс. Нямаше никаква реакция, бебо даже май не разбра че са му били ваксина, защото я бият в крачето и явно по малко боли, докато живата я бият в гръбчето и него много го боля, особено като лежи. Така че от моя опит излиза че мъртвите ваксини са много по добри и са по пречистени. Само в Бг и в някои източни страни бият живи ваксини, в другите страни бият само мъртви. Наистина не се поемат от здравната каса. Купуваш си я , но не във всички аптеки я има. Струва 30 лв.
Подкрепям с две ръце.Същата ситуация беше и при нас.Аз купувам и убитата полиомиелитна-Имувакс полио.Прави се подкожно в ръчичката.А лекарката не може(не би трябвало) да ти откаже!Ти решаваш за детето си!

# 19
  • Мнения: 3 886
Първият ни прием на ДТК беше с жива ваксина. Бебо вдигна температура, беше кисел. Малко след това разбрах за мъртвите ваксини, казаха ми че ако бебето е вдигнало температура на първата ваксина, на втората ше вдигне 2 пъти повече и ние купихме мъртва ваксина - Инфанрикс. Нямаше никаква реакция, бебо даже май не разбра че са му били ваксина, защото я бият в крачето и явно по малко боли, докато живата я бият в гръбчето и него много го боля, особено като лежи. Така че от моя опит излиза че мъртвите ваксини са много по добри и са по пречистени. Само в Бг и в някои източни страни бият живи ваксини, в другите страни бият само мъртви. Наистина не се поемат от здравната каса. Купуваш си я , но не във всички аптеки я има. Струва 30 лв.
Подкрепям с две ръце.Същата ситуация беше и при нас.Аз купувам и убитата полиомиелитна-Имувакс полио.Прави се подкожно в ръчичката.А лекарката не може(не би трябвало) да ти откаже!Ти решаваш за детето си!
e нашата ни предложи тази ваксина пак още умувам направо ме шубе от секъв тип ваксина

# 20
  • Мнения: 411
.Подкрепям с две ръце.Същата ситуация беше и при нас.Аз купувам и убитата полиомиелитна-Имувакс полио.Прави се подкожно в ръчичката.А лекарката не може(не би трябвало) да ти откаже!Ти решаваш за детето си!

 Shocked Shocked Shocked Как ще се прави подкожно в ръката ooooh!инжекционното полио(Имовакс в случая,се прави интрамускулно в предната част на бедрото!Може да се прави и мускулно в ръката,при деца,поне след годинката,за да е добре развит мускула.Всичко това го пише и в листовката на Имовакса и на френски,и на ангклииски!

# 21
  • Мнения: 567
Извинявайте, че се набърквам в темата, но бих искала да попитам - моята докторка е съгласна да бие 3те мъртви ваксини, но за полиото ме посъветва да дадем на бебка капки, защото осигурявали по-голяма защита. какво мислите вие да я послушам ли или да си купя мъртва ваксина?

# 22
  • Мнения: 1 187
iliana_d не е изключено детето да повърне полиото на капки(скоро една мама писа за това)и в такива случай не се прави повторен прием. И пред мен стои въпроса с ваксините,но специално за полиото ще взема такава която се бие в мускула,та да съм сигурна че е приета. Peace

Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 13:47 от BODLIVATA

# 23
  • Мнения: 411
Извинявайте, че се набърквам в темата, но бих искала да попитам - моята докторка е съгласна да бие 3те мъртви ваксини, но за полиото ме посъветва да дадем на бебка капки, защото осигурявали по-голяма защита. какво мислите вие да я послушам ли или да си купя мъртва ваксина?

И аз слушах разни такива глупост лекарски...истината е,че те просто не са запознати с тези ваксини!Едно си баб знае,едно си бае...стига с теззи какпи...на нас са ги капали,светът се движи напред!

# 24
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние сложихме Имовакс полио-никакъв проблем. Peace

# 25
Ние купихме (по съвет на педиатъра) Инфанрикс за ДТК. Струва около 30 лв. единия прием. Ваксините за хепатит и полио бяха от обикновените, които се предоставят безплатно. Със съпруга ми специално попитахме дали е необходимо да купим друга ваксина, но лекарката каза ,че не е нужно. Тези две ваксини не създавали проблеми. Оказа се права- бебка ги понесе отлично.
 От всичко, което съм чувала за ДТК ваксината, мога само да посъветвам майките да купуват Инфанрикс. Скъпичко излиза удоволствието, но здравето на децата е по-важно.

# 26
  • Мнения: 867
        ВЧЕРА СЕ ваксинирахме за първи път/на два месеца сме/ с PENTAXIM-5 валентната нежива ваксина на Пастьор, която с една инжекция слагаш ДТК,Полио и Хемофилус инфлуенца тип В.
       Засега 24часа след ваксината нямаме температура, оток на крачето или друга нежелана реакция  Simple Smile.Само като че ли е малко по-сънлив!

# 27
  • Мнения: 867
  Цената на Pentaxim е 63 лева

# 28
  • Мнения: 410
Имовакс Полио съм слагала 3 приема до сега.
Нямаше регулярната на капки, когато трябваше да сложим първи прием и купих направо 3. през 2004 струваше 15 лв.
Сега съм я поръчала за 4тия прием и ми искат 17 лв.

# 29
  • Мнения: 3 886
аз реших слагам обикновените не е гаранция че като е 63 или 30 пак няма да има болки и температура .а нашта педи е против само за полиото ИМУВАКС. неините са на  3 месеца и тя лично не ги е слагала тях.

Общи условия

Активация на акаунт