Помощ- много ВИСОКИ стоиности на Пролактин????

  • 40 846
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 490
здравей,елви!на 27години съм и имам гинекологични проблеми +стерилитетл.
на въпроса:На 21 години пролактина ми беше 19mg/ml при нормални стойности от
3.8-23.2 и това след две операции , с половин яйчник и една тръба!
на 25 години пролактина ми беше 29,7mg/ml, но това след безумно дълга употреба на най-различни видове хормони и други илачи , от година и 5 месеца не взимам нищо освен фолиева киселина и герикапс . мисля ,че от употребата на много лекарства не следва нищо добро.по принцип завишените нива на пролактин водят до спиране на овулацията , но те съветвам да не се тъпчеш с много лекарства . Стреса също води до повишаването му .Шоколада и кафето също . взимай витамини А и Е .И много спокойствие!!!

# 16
  • Мнения: 278
elvi  виж www.bionorica.de www.bionorica.ru  agnucaston/cyclodynon  и аз се лекувах близо 2 години с парлодел достинекс и какво ли не като ги пия 50-60 пролактин спирам и става 1500 и нагоре.накрая съпругът ми изхвърли лекарствата и поръчахме билковите на бионорика.пих ги 4 месеца като последния съм забременяла и сега си имам малкото съкровище Матея.прочети какво пише за агнукастон и ако имаш въпроси ми пиши.аз ги пих без да се консултирам с лекар защото ми беше писнало от кабинети и изследвания.
пожелавам ти успех и в скоро време да има блага вест Simple Smile

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Нека и аз да се включа.
elvi от няколко месеца се опитвамда сваля пролактина. Окло 4 месеца пих парлодел от който се чувствах като "парцал" ooooh!
Ноември 2005 ми правиха лапароскопия/махнаха ендометриозна киста/ и тогава спрях да пия парлодела. показанията на пролактина бяха над 1200 IU/I. И понеже не понасях парлодела се разрових за нещо билково. Погледни тук www.fortex.bg/content/e14/e1090/e1097/index_BG.html
Това е българско хапче и струва около 10 лв. Аз го пих 2 месеца. Още на 2 седмица пролактина влезе в норма. Последните ми изследвания също са нормални. Сега не го пия - ще видя след 15 дни как се движи пролактина. Аз го пих защото е билково и при мен  нямше странични ефекти /имам предвид лоши/. прочети и си прецени сама. При мен се подобриха и нивата на прогестерона и естрогена.
Дано да съм била от полза.

# 18
  • Мнения: 125
целия ми живот от както имам цикъл на 12 години до 19год беше кошмарен и докато докторите разберат какво ми е съм лежала по всички отделения И КАКВИ ЛИ НЕ ХОРМОНИ И ХАПчЕТА НЕ СЪМ ПИЛА то не беше мастопатия, кисти по яичниците и в жълтото тяло, нередовна менструация и кошмарно болезнена с припадъци и мигрена естественно и не можех да забременея последната година от средното ми образование  я прекарах по болници докато не  започнах да уча за акушерка и сама не си открих проблема направих си изследвания Пролактина ми беше завишен 5 пъти над максимума гениколожката ми ме прати на ядрено магнитен резонанс    там се останови АДЕНОМА НА ХИПОФИЗАТА с размери за операция реших ме с лекарства да опита ме изписа ми Бромокриптин една година го пих стоиностите паднаха но за проф. преглед касата не ми  даде направлвние защото  били нормални и не съм ходила да видя размера на аденома на 12 месец го спрях за почивка и да видим дали пак ще се покачи но за наша изненада изследванията показаха че съм бременна  stork-girl може би съм наи- голямата касметлиика бременноста ми беще страхотна preggo сттоиностите в норма, бебчо newsm30 беше и е повече от добре  качих мнного кг. за тези две години , но не съжалявам сега нямам нито едно от горе изброените оплаквания и съм ужасно щастлива newsm44 newsm44 ПОЖЕЛАВАМ И НА ВАС СКОРОШНО ОЗДРАВЯВАНЕ ОТ СЪРЦЕ  newsm17

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И при мен е много болна тема това с пролактина... Sad.Когато се опитахме да имаме бебе се оказа, че нивата ми на пролактина са страхотно завишени-1200-1300. Последваха 4 година на ходене при различни доктори. През това време пролактинът ми даваше големи отклонения-при 1 таблетка на седмица достинекс падаше под долна граница, а при половин-се качваше все по-високо...Стигна се до вариант-2/3...Забременях със стимулация. След като се разбра, че съм бременна смениха Достинекс-а с Бромокриптин. Освен това пих и Утрогестан.Така до 12 г.с.
 Сега кърмя беба, а искаме второ бебе. Притеснявам се как да стане точно. То ясно, че ще се ходи пак по доктори Laughing А и дали не трябва да си направя ЯМР след това кърмене. Уж преди да забременея ми казаха, че нямам аденом, но знае ли човек...
 Но аз съм упорита/бяха ми казали, че единственият начин да забременея е Инвитро, а и съм на 37 години/ и си мисля, че ако човек попадне на добър лекар и вярва, че прави най-доброто чудесата се случват...

# 20
  • Мнения: 125
Жана видях ви съвсем случаино в друга тема страшно много си приличат бебчетата ни като видях Михаела чак се стреснах  newsm62 просто снимката която съм слоvила е в момент на ярост newsm61 и не се вижда добре

# 21
  • Мнения: 15
здравейте всички,които имате като моите проблеми.от 13 години нямам менструален цикъл.пиех хормонално- заместващи лекарства,което се оказва абсолютно погрешно.след като направих ЯМР се установи аденом на хипофизата 13 см.пролактина съответно е много повишен.ендокринолога при когото ходя ме съветва да пия бромокриптин поне една година преди да се реши дали да правя операция.мислите ли,че трябва да правя операция?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Калас, погледни тези теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31725.msg1026659;topicseen#msg1026659
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10914.msg184700;topicseen#msg184700
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12011.msg211153;topicseen#msg211153
 Можеш да пишеш лични на момичетата с този проблем или да пуснеш отделна тема,за да я прочетат повече хора. Аз също ще ходя на такова изследване, защото имах много висок пролактин преди да забременея, а кърмих дълго, което увеличава риска да съм се сдобила с аденом. Дано някой по-компетентен ти отговори!

# 23
  • Мнения: 15
мисля си каква е вероятността аденома на хипофизата да изчезне след лечение с бромокриптин.много ме е страх от операция.някой правил ли е операция и какъв е резултата след нея?

# 24
  • Мнения: 856
мисля си каква е вероятността аденома на хипофизата да изчезне след лечение с бромокриптин.много ме е страх от операция.някой правил ли е операция и какъв е резултата след нея?
Съвсем наскоро в една от темите за пролактина имаше момиче, което сподели че е правила операция. Не си спомням ника и, но прегледай темите и ще я намериш. Освен това, доколкото съм чела е възможно аденома да изчезне след лечение с лекарства.

# 25
  • Мнения: 15
благодаря ти mur,дано имам този късмет!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 580
мисля си каква е вероятността аденома на хипофизата да изчезне след лечение с бромокриптин.много ме е страх от операция.някой правил ли е операция и какъв е резултата след нея?
Съвсем наскоро в една от темите за пролактина имаше момиче, което сподели че е правила операция. Не си спомням ника и, но прегледай темите и ще я намериш. Освен това, доколкото съм чела е възможно аденома да изчезне след лечение с лекарства.

          Аз съм тази с операцията. Моят аденом беше около 22 мм. Правила съм операцията през 1997 год. Тогава нямаше друг вариант освен операция. Най добрия неврохирург и специалист по тези въпроси е проф. Бусарски от МА. Той ми прави операцията и съм много доволна. Ако желаеш консултирай се с него. До колкото чух съвсем наскоро вече не се налага оперативно лечение на тези аденоми. Но точно как се лекуват попитай него или доц. Андреева, която преди да се пенсионира беше шеф на Института по индокринология. Сега приема в лаборатория Бодимед.
        Стискам палци да си решиш проблема по най- безболезнения начин.

# 27
  • Мнения: 83
здравейте мили майки,аз също имам аденом на хипофизата,и трябжа6е да мине 1,5 год.за да ми го намерат.сега ми предлагат операция,но съм в страхотна дилема,защото след нея има страхотни последици.майка ми работи в 3-та гр.б-ца и добре ме информира .операцията се прави с вакум,и ако не попадна не специалист и ми дръпне част от хипофизата е свършено с мене,тя ръководи всички функции в организма,но пък ми става много често лошо и трябва да реша бързо Heart Eyes Heart Eyesвие какво мислите

# 28
  • Мнения: 4 700
Колко ти е голям аденомът? Операция се прави само при големи аденоми. Лекъвала ли си го с не6то?



П.П. Може би е по добре да пусне6 отделна тема. Таzи е от преди 1 година.  Peace

# 29
  • Мнения: 2 422
Да пусни друга тема ..............а в зачатие май четох за аденом на хипофизата ако искаш виж там.

Общи условия

Активация на акаунт