Фитнес център Пулс

  • 259 716
  • 862
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 638
Относно Пулс на Цар Освободител (до пл. Народно събрание)
...
– Покъртителен интериор. Прилича на фолк клуб.

Преди време беше стриптийз клуб. Вероятно си видяла тази част от интериорът му, която от фитнеса са запазили.

# 241
  • Мнения: 4
За мръснишкия им годишен договор - говорих с адвокат, който го прегледа и каза, че има нередности, които не са законни и има начин да бъде прекратен едностранно. Сега продължавам да се занимавам, ще пиша за резултата. Едно възможно действие е да се заведе колективен иск - пишете ми, който се интересува!

# 242
  • Мнения: 6 627
Симеон, малко те е омаял адвоката, особено пък с колективния иск. не знам защо мислиш, че зад договора на фитнеса също не стоят адвокати  Laughing според мен търси бързо прекратяване, с минилани разходи. останалото е загуба на верме и пари.
Скрит текст:
мисля, че сезиране на комисията за защита на потребителите за некоректната практика на сключване на договорите и неравноправните клаузи в договора повече би сработило.
  Peace

# 243
  • Мнения: 21
Хора, ако се фокусирахте повече върху себе си и да извлечете максималното от тези зали, щяхте да сте хем по-здрави, хем по-красиви. А вие, само се чудите да намирате кусури. Вие ако сте отишли да тренирате, за да ви галят винаги с перце и да отслабнете магически - нормално да сте разочаровани понякога. Като гледам коментарите, първо клиента НЕ винаги е прав, в крайна сметка от другата страна седи друго човешко същество и вие, които толкова се чудите кое му е кривото на фитнеса, не сте с нещо по-добри от тях. Реално погледнато и без ток и без вода можете, стига да не сте претенциозни. Пак казвам, наблягате на някакви глупости, които само ви спират вие да се възползвате максимално от базата на фитнеса. Като сте толкова недоволни, замислете се защо изобщо сте отишли да тренирате в Пулс? Искате да ви е лъскаво, да си помпате егото, а качеството на тренировките и ползите върху вас, дали сте ги осмисляли? Не смятам. Така, че или си направете услуга и тренирайте, поставете си цел, а не главната цел на фитнеса е как да се откажеш от него. Аз не съм подписала договор с идеята, че видите ли ще си тровя нервите, не. Аз  тренирам в Пулс, за да тренирам правилно, да знам как да се храня правилно и АЗ да съм добре. И си плащам за това и го получавам. Вие продължавайте да се чудите какво не му е наред на фитнеса, освен мозъците ви, които очевидно ги мързи, всичко друго си е прекрасно! Стига да имаш цел, а не оправдания!

# 244
  • SF
  • Мнения: 21 565
Да, повечето оплаквания тук са свързани не с лошата база и зали, а "как да си прекъсна договора преждевременно".
Но това са съвсем други проблеми, а не фитнес проблеми и не на Пулс, Флайс, Оранж или Атлетик проблеми. Може би има още 50 фитнес вериги, които предлагат клубно членство, което дава правото да се ползва нещо с 30-50-70 процента намаление.

Обръщам внимание, че изобщо не коментирам фитнес центъра и не му правя реклама, щото не ми пука да му привличам клиентела - само ще ми се пречкат още хора там. Но преди някой да е ревнал, че съм от мениджмънта... да ви кажа, че съм или не съм, не рекламирам уреди, зали, занимания, а коментирам недоволните тук и що за проблеми решават в темата на фитнес центъра.

И някакви други мнения, хвърлени просто така - лош мениджмънт (то затова е най-посещаваният фитнес в България и най-голямата верига,  наравно с Атлетик - защото много зле се управляват двете вериги!). Инструкторите са много зле (?!!?). Как разбрахте колко зле са инструкторите? Някой ви накара да ядете торта по време на тренировка или ви каза да свалите 18 кг за 1 седмица? Така с "тоя е зле и оня е зле", нищо не казвате. Или дайте конкретни примери и обяснете защо е зле, или .... така просто без никакъв смисъл се пуска някакъв негативен ред тук, който не носи никаква информация на четящите.
И аз мога да напиша:
Ходя в Пулс, защото преди ходех във Ритъм, но там интрукторите са много зле, бе човек! И момичето на рецепцията беше мноо зле! И пътеките за бягане са много зле!

# 245
  • Мнения: X
Не е само това хах някои тук се оплакаха, че тези от рецепцията и всички останали в Пулс-овете ги били "гледали" и ги били "клюкарили", представяш ли си колко са лоши...

# 246
  • Мнения: 638
Договор за фитнес?! WTF?!  И базата е хубава, и инструкторите са добри. Проблемът е, че клиентът се възприема като ходещ банкомат. За всеки се определя цена според "както те преценят". Цените не са обявени публично. Как може в един и същ фитнес за едни и същи услуги да има по 20 лв разлика при отделните оферирани? Ето за това става въпрос. 

# 247
  • SF
  • Мнения: 21 565
Аз съм с карта поредна. Имах отстъпки от предишната.
Мобилният оператор, чиито клиент съм, също е с различни тарифи за различните клиенти и нямам 2-ма приятели с един и същи договор за едни и същи суми. Служебният телефон на същия оператор е  с някакви хиляди безплатни минути, каквито на фирмата на едни познати дори не са предложили и не са им споменали, че има. Разликата е в едни 89 потребителя - ние сме 100 човека, а те 11. И с Топлофикация плащам различно от други клиенти, а даже и собствените ми сметки са различни. Очаквам, че ако купя 6 карти за семейството кеш, ще ми дадат още по-добра и още по-различна оферта от тази, която ползвам в момента.

# 248
  • Мнения: 4
За прекратяването на договора - нямат право да изискват пари за нещо, в което не членувате. Прекратявате членството си едностранно. Както някой по-горе беше писал - имат си адвокати и системата с роботизираните им служители е измислена така, че да е трудно да ги известите за каквото и да било. Ако успеете да си вземете входящ номер на заявлението (текста по-долу) и спрете да плащате, те са в правото си да пратят изпълнител, който да ви иска сумата (на този етап съм аз в момента). Вие сте в правото си да възразите и да не платите. В едномесечен срок след възражението имат право да почнат да ви съдят или да забравят. Ако се стигне до съд - в договора има много нередности във ваша полза, но и те са мръсни хиени и всичко може да се случи...




ДО:  УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ
СПОРТЕН КЛУБ “ПУЛС – СОФИЯ”,
БУЛСТАТ: 176302671
Седалище и адрес на управление:
гр. София, бул. “България” 132, вх. А


ЗАЯВЛЕНИЕ

ОТ ...,
ЕГН ...,
Постоянен адрес: гр. ...,
ж.к. “...”, бл. ..., вх...


Уважаеми господа,

   Желая да прекратя членството си в СПОРТЕН КЛУБ “ПУЛС – СОФИЯ”, считано от датата на получаване на заявлението.

   Считам, че поради прекратяване на моето членство не дължа членски внос занапред т.е. за месеците в които вече не членувам в сдружението и съответно няма да  упражнявам правото си да ползвам обектите и спортните съоръженията на клуба.

   Поради доброволният характер на членуване в сдружението, считам че клаузата в Правилника за организация и дейност на СПОРТЕН КЛУБ “ПУЛС СОФИЯ”, която задължава бившите членове да заплащат  членски внос  под формата на обезщетение при прекратяване на членственото правоотношение чрез предизвестие и за период, в който вече са напуснали сдружението, противоречи на материалните разпоредби на закона и на принципите на доброволност на участие в сдруженията и свързаното с членството задължение да се заплаща членски внос.

   Поради неразривната връзка между членуване в сдружението и заплащане на членски внос, считам, че заплащането на членски внос за период в който член на клуба е прекратил своето членуване с едностранно предизвестие, представлява своеобразна санкция за прекратяване на членството, неоснователно обогатява сдружението и влиза в разрез с принципа на доброволност на членуване в сдружението.




С уважение:

# 249
  • София
  • Мнения: 1 447
Здравейте отново,обещах да пиша като отида за прекратяването на договора.Не успях по-рано и отидох в деня на изтичането.Без разправии ми дадоха някаква молба,в която пишеше моля да бъде прекратен договора ми считано от дата еди коя си,написах си името и се подписах.Даже ми стана странно как така ми дадоха молбата без да имаме пререкания и мисля да няма нещо гнило,но ми дадоха и копие от молбата дано всичко е наред. newsm78 . Само да отбележа,че моят договор беше за 6 месеца така се договорихме.

# 250
  • Мнения: 965
За прекратяването на договора - нямат право да изискват пари за нещо, в което не членувате.
Скрит текст:
Прекратявате членството си едностранно. Както някой по-горе беше писал - имат си адвокати и системата с роботизираните им служители е измислена така, че да е трудно да ги известите за каквото и да било. Ако успеете да си вземете входящ номер на заявлението (текста по-долу) и спрете да плащате, те са в правото си да пратят изпълнител, който да ви иска сумата (на този етап съм аз в момента). Вие сте в правото си да възразите и да не платите. В едномесечен срок след възражението имат право да почнат да ви съдят или да забравят. Ако се стигне до съд - в договора има много нередности във ваша полза, но и те са мръсни хиени и всичко може да се случи...




ДО:  УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ
СПОРТЕН КЛУБ “ПУЛС – СОФИЯ”,
БУЛСТАТ: 176302671
Седалище и адрес на управление:
гр. София, бул. “България” 132, вх. А


ЗАЯВЛЕНИЕ

ОТ ...,
ЕГН ...,
Постоянен адрес: гр. ...,
ж.к. “...”, бл. ..., вх...


Уважаеми господа,

   Желая да прекратя членството си в СПОРТЕН КЛУБ “ПУЛС – СОФИЯ”, считано от датата на получаване на заявлението.

   Считам, че поради прекратяване на моето членство не дължа членски внос занапред т.е. за месеците в които вече не членувам в сдружението и съответно няма да  упражнявам правото си да ползвам обектите и спортните съоръженията на клуба.

   Поради доброволният характер на членуване в сдружението, считам че клаузата в Правилника за организация и дейност на СПОРТЕН КЛУБ “ПУЛС СОФИЯ”, която задължава бившите членове да заплащат  членски внос  под формата на обезщетение при прекратяване на членственото правоотношение чрез предизвестие и за период, в който вече са напуснали сдружението, противоречи на материалните разпоредби на закона и на принципите на доброволност на участие в сдруженията и свързаното с членството задължение да се заплаща членски внос.

   Поради неразривната връзка между членуване в сдружението и заплащане на членски внос, считам, че заплащането на членски внос за период в който член на клуба е прекратил своето членуване с едностранно предизвестие, представлява своеобразна санкция за прекратяване на членството, неоснователно обогатява сдружението и влиза в разрез с принципа на доброволност на членуване в сдружението.




С уважение:

Хубаво щеше да е ако бяхте цитирали поне един член от ЗЗП или ЗЗД в подкрепа на заявлението.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 082
Аз изкарах една година на "Цар Освободител", след което подписах за втора, бях доволна. Първо, направиха стъклената зала и уредите ги сложиха на 20см. един от друг. В следствие на това озвучаването стана абсолютно неравномерно, при кростренажорите беше 100 децибела. Десет пъти им казах, намаляват го, на следващия ден пак същото. Е, дала съм достатъчно пари, искам да ми е комфортно. После започна ужасен проблем с душовете. Гела за измиване се слага под формата на пълнители, те обаче ги бяха продупчили за да могат да доливат от големи туби. Да, обаче не можеш да изцъцкаш нищо. Веднъж им казах, те викнат чистачката, втори, трети, пети. Уредчетата пълни и тъпата управителка ми казва, че не го натискам правилно. Персонала е със завършен трети клас, поне интелектуално, на хартия може да имат и средно. Това обаче, което ме отказа е, че в съблекалнята се събираха по толкова жени, че буквално се бутахме с лакти. Това се случваше, когато свършват или започват груповите занимания. Е сега, трябва да плащам по 60 лв. на месец и да се съобразявам кога да отида. Да си нося сапун и да си слагам тапи за уши. Половината година им плащах без да ходя, последния месец не им платих и си закрих сметката. Щях да я платя, ако някаква глуповата жена не реши да ме заплашва.

# 252
  • Мнения: 638
Пуснали са някаква оферта за студенти. Дневна карта за 19 лв за фитнес и групови. Каква е уловката според вас?

# 253
  • SF
  • Мнения: 21 565
В никакъв случай не се възползвай!! Плащай си пълната такса, която включва и спа зоната, но месец за месец. Не ставай член и не си взимай годишна карта. Вземи си месечна - 85 лева, чиста работа!

# 254
  • Мнения: 1 202
85 лв на месец какво включва?

Общи условия

Активация на акаунт