БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 30 443
  • 805
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Miss M
И моето дете имаше период в който не качваше, защото не ядеше... Това беше периода на първите 8 зъба от около 3-4 месеца.. Мина! Започна да яде! Навакса всичко.

# 721
  • Мнения: 2 234
Здрава е и много игрива, тя и за това не може да наддаде - малко яде пък много изразходва. За 3 месеца е качила само 250 гр, та за това ми се иска нещо по калорично от АМ.
 Peace

# 722
  • Мнения: 15 376
Можеш да добавяш бисквити в млякото, да ги даваш отделно, може каша в млякото... не са добри варианти за мен лично. Ниското тегло е ок, над нормата е проблем.

# 723
  • Мнения: 4 711
Нали казват, че трябва детето да има 4 хранения дневно, а с АМ сутрин стават 5. Затова си мислех, че трябва да го махам.
МисМ по същото време и моята дъщеря нищо не наддаваше, даже беше свалила кг. Но последните два месеца, след 10-ия изведнъж, за 2 месеца качи килограм. Мисля че съвпадна с момента, откакто въведох твърда храна на вечеря. Има време ще навакса. Както са ти казали, съпоставяш ръст с тегло. Peace

# 724
  • Мнения: X
Нали казват, че трябва детето да има 4 хранения дневно, а с АМ сутрин стават 5. Затова си мислех, че трябва да го махам.
МисМ по същото време и моята дъщеря нищо не наддаваше, даже беше свалила кг. Но последните два месеца, след 10-ия изведнъж, за 2 месеца качи килограм. Мисля че съвпадна с момента, откакто въведох твърда храна на вечеря. Има време ще навакса. Както са ти казали, съпоставяш ръст с тегло. Peace
Моето дете яде също по 5 пъти и не виждам проблем в това... Какво пише в дебелите книги и каква е реалността са съвсем различни неща

# 725
  • Мнения: 4 711
Благодаря ви  Hug значи засега я оставям да си яде 5 пъти докато тя реши, че ще ги намали.

# 726
  • Мнения: 237
Кога се дава кашкавал?  Също съм намислила следващата седмица да дам агнешко, но не съм сигурна дали е ОК  newsm78

# 727
  • Мнения: 4 711
Кога се дава кашкавал?  Също съм намислила следващата седмица да дам агнешко, но не съм сигурна дали е ОК  newsm78
Агнешкото е ОК. За кашкавал - в него има сол, и около годинката предполагам може. newsm78

# 728
  • Мнения: 15 376
Кашкавал - 12 месеца.

# 729
  • Мнения: 8 398
Да ви питам-Ще започвам захранвене с картоф,та въпроса ми е -може ли да бъде с пресен картоф,защото не намирам стари картофи?Какво ще ме посъветвате?

# 730
  • Мнения: 237
  bouquet Благодаря за отговорите
Моля ,препоръчайте ми хубава каша ,за нашата възраст! До сега бяхме на блевит 5 ,8 зърна, но явно му омръзна вече. Иначе я харесваше ,но я яде повече от 2м и сега й се мръщи...

# 731
  • Мнения: X
  bouquet Благодаря за отговорите
Моля ,препоръчайте ми хубава каша ,за нашата възраст! До сега бяхме на блевит 5 ,8 зърна, но явно му омръзна вече. Иначе я харесваше ,но я яде повече от 2м и сега й се мръщи...
На хип, топфер и милупа кашите са добри

# 732
  • Мнения: 15 376
Да ви питам-Ще започвам захранвене с картоф,та въпроса ми е -може ли да бъде с пресен картоф,защото не намирам стари картофи?Какво ще ме посъветвате?

Можеш, разбира се. Намачкай добре с вилица или преса за картофи, не пасирай с пасатор/блендер.

# 733
  • UK
  • Мнения: 4 359
А защо не с пасатор?

# 734
  • Мнения: 8 398
Аз мисля,че с пасатора картофа ще стане доста-лепкав и едва ли ще го яде smile3505

Общи условия

Активация на акаунт