Априлче лакомо се храни, расте на ръст и килограми!

  • 27 580
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 606
Момичета,


Как протече бебешкото акне при вас? Аз вече се притеснявам дали не е дерматит при нас. Цялата главичка, цялото лице, гушата и ушите са със ситни пъпчици. Няма празно място  Sad По учите имаше оранжеви корички едната сутрин, сякаш пъпките бяха изтекли. Те са като с одниста течност.  Вчера обривът беше изчезнал почти и му се видя личицето. Днес отново е избил с пълна сила. Цялото личице. Двама педиатри го гледаха, каза, че ще мине от само себе си. Това продължава вече почти месец.  Shocked
И при нас е така, взеха да отшумяват, мажа я с тампон напоен с лайка,а тези които имат вряхче леко ги мацваш със спирт, когато е спокойно детето и спи пъпките каточе ли ги няма. Ще минат от самосебе си не се тревожи аз когото и да питам,явно повечето бебчета имат.пази му личицето да не го пипат,че е нежничко.

Ох, много съм притеснена. Да, не давам не само да се пипа, но и още го пазя от външни хора да го гледат. След погачата, тогава и като се оправи. Суеверие.

# 31
  • Мнения: 40
Водата ще видим дали въобще ще стигнем до нея, но се чудех на плажа как да го държа Grinning Благодаря ти  Hug

# 32
  • Мнения: 150
аз не смятам да го водя на плаж само към 18:00 примерно аз да се плацикам а той в количката или под чадър а това със суеверието и при мен малко го имаше преди да родя почти нищо не бях купила само най необходимото малко дрехи кошара шишета стерилизатор и пуснах снимки във фб след 40-тия ден

# 33
  • София
  • Мнения: 2 630
Момичета,някоя от вас съхранява ли кърма в хладилника? Имам малко изцедена от няколко дни и днес реших да я опитам. Много странен дъх има, като на повърнато, но не е кисела и се чудя дали е наред или е заминала.

# 34
  • Мнения: 150
аз като слагам кърма в хладилника гледам да я употребя до 24 часа ако мине повече време я хвърлям

# 35
  • Мнения: 276
аз като слагам кърма в хладилника гледам да я употребя до 24 часа ако мине повече време я хвърлям
И аз така правех
И така знам до 24 в хладилник  Peace

# 36
  • Мнения: 237
аз я пазя до третия ден ,веднъж я дадох и на четвъртия Simple Smile но беше мн вкусна Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 2 630
bobi_e, пробва ли я или просто бебето си я излапа? Simple Smile Чета, че кърма в хладилника може да се съхранява до 8 дни, но реално не знам какво се случва с нея след 4-тия ден. Определено няма мирис на вкиснато, но на вкус ми е особена.
Между другото, след последната седмица в която бебка беше много раздразнителна и все ми беше в ръцете, от снощи е много спокойна. Прави по-големи паузи между суканията, спи непрекъснато почти. Чак започнах да се притеснявам дали е добре.

# 38
  • Мнения: 237
аз я опитвам редовно Simple Smile има вкус на кондензирана сметанка ,аз съм чела да се съхранява в хладилник до 72 часа ,но нали знаеш ,всеки различно мисли и пише....

# 39
  • Мнения: 154
Ние ще пропуснем морето тази година:) Ще заведем двете деца на планина, а баткото ще ходи на море с баба и дядо.

Баткото го водихме на море, когато беше на 3 месеца и по-уморителна почивка не съм имала:) Въпреки че отидохме септември, на него явно му беше много топло и практически живееше закачен за гърдите ми. Не можех да вляза в морето за повече от 10 мин. Въпреки че с нас бяха родителите на мъжа ми, да помагат, въобще нямаше как да се случи, защото нали те не кърмят Grinning Прибрах се размазана от умора и си починах в София:))))

# 40
  • Мнения: 150
ох незнам как е при вас обаче тук е страшно горещо сега вече наистина незнам как да го обличам

# 41
  • Мнения: 44
Аз днес на разходката го бях облякла доста "добре", с боди с късо ръкавче и отгоре ританки и блузка, точно след пет минути вън, ританките и блузката бяха съблечени и остана само по боди. След като заспа му метнах само на крачетата една тънка пелена и пак беше изпотен. Simple Smile
И аз доста се чудя за морето, въпреки, че смятам да е към края на август, когато ще е по - голям бебока, с това кърмене през два часа май ще трябва да си стоя вътре и няма много да видя плажа. newsm78

# 42
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Аз имам от mothercare една много готина лятна пелена, като плетена от памук на 1 кука - на дупки ..... Страхотна  Peace Цяло лято я ползвах с баткото и не е мръднала  Heart Eyes

Безобразно ми се ходи на море с децата, но до сега само на планина сме били. Таткото иска в Гърция, а Руни няма паспорт ... Аз съм съгласна и тук да сме, но да подишаме морски въздух  Crazy

Сега планираме ходене в Родопите ... пак е нещо, но искам морееееееееее Crazy

Нито баткото, нито Руни са имали акне, направо ми е непонятно, като Ви чета  Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 1 402
"Някои смятат, че акнето е в следствие на хормонални промени, които се случват в края на бременността на жената. Преди раждането в майката се освобождават хормони, които се приемат от бебето. Те от своя страна стимулират мастните му жлези. Тази стимулация увеличава мазнината на кожата на бебето и се повява акне." Половината бебета го имат.

И ние планираме море август-септември дори да е за 2-3 дни, зависи само колко ще се задържи мъртвото вълнение и какво ще е времето. Надявам се, че до тогава кърменето ще е отработено, ама съвпада с периода на никнене на зъбките, та не искам да се заричам. Иначе обикновено ходим средата на юни - чиста вода за плуване, празни плажове, празни улици - безумно тихо, даже и цикадите не се обаждат, понеже не е горещо.

# 44
  • Мнения: 174
Относно морето , да се похваля - цяло лято ще сме там. Нашият тати замина да работи и ние с бебка до края на месеца отиваме при него.Голям кеф ще ни е , и без това вече откачам като сме разделени , а и на Краси ще и се отрази добре морския въздух Simple Smile
Между другото търся си педиатър в Несебър , ако има някоя мама ? Или евентуално в Бургас ?

Общи условия

Активация на акаунт