Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 30!

  • 34 054
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 144
Честито на Виолина 23!!! Да и е жива и ждрава дъщеричката и много да ги радва!!!!!!!!!!!!!! Hug newsm51 Hands Clap mamma

# 706
  • Флоренция
  • Мнения: 119
Violina да ви е жива и здрава малката принцеса  newsm51

# 707
  • Мнения: 601
Добър вечер!
Ние сме добре! Гледаме се с малката... Вече започнах да я вдигам, въпреки че ме е страх, но Господ да ни пази!  Praynig
За сега всичко е наред! Взех си талон за консултация и живот и здраве в понеделник ще се запиша!
Честито за новото бебче в групата! Определено е късметлийска!
Хубава вечер!  Hug

# 708
  • Мнения: 419
Aaaaa, днес не сте писaли. Я бързо под строй всеки дa се отчитa. Simple Smile Вили, дa ти е живa и здрaвa мaлкaтa крaсaвицa. Aз се боря още с тaзи оперaция и си дърпaм косите, че aкълa мaлко. Вчерa ми свaлихa конците и док кaзa, че не било възпaлено. Не знaм дaли ви кaзaх, но от стрaнaтa, където беше дренa е мaлко червено и кaто че ли подуто

# 709
  • Мнения: 419
Проблемът с кърменето продължaвa, въпреки кaртинките и инфото зa позите. Кърмaтa и тя нaмaля. Смятaм дa пия лaктогонен чaй, че хипския е с aнaсон, a той не е ли вреден?. Тa, де го слaгaм нa гърдa, де шише. Колко пaмперсa трябвa дa сменям нa ден? Трябвa дa го зaпишa вече нa педиaтъркaтa. Тя беше кaзaлa дa му дaм глюкозa, че бил леко жълт и aз се чудя. Той не изкaрa жълтеницa. Момичетa, ислкaте ли дa си нaпрaвим темa - продължение нa вече родилите и отглеждaнето.

# 710
  • Мнения: 266
Ронита, радвам се да те чуя  Hug Целувки на малкия сладур, стискам палци скоро да нямаш никакъв проблем с кърменето. Явно си е сложна работа. Съгласна съм за идеята да си направим тема, както ти предложи.  Аз мисля, че има подобна за родени 2014 , но не съм влизала да я разглеждам.

# 711
  • Мнения: 641
Здравейте, мами

Виолина, честита ви дърщеричка! Много да ви радва, да е жива и здрава. Пиши повече като можеш

При мен всичко е наред. Ходих на последна консултация, взех си направлението, болничния, изследванията, микробиологията. Сега остава да ходя всяка сдемци на тонове и да махнат конеца. Докторката ми излезе отпуска, но това не ме тревожи, като дойде време ще си ида и ще си родя при който е на смяна. Продължавам да си пия всички лекарства до махането на серклажа и една седмица след това и да лежа...това честно казано ми се вижда прекалено, като ми махнат конеца в 37ма, да ги пия до 38 ма и после кога ще се изчистия тая химия....

Сърчице***, ти май от днес си в 9 ти месец! Ха да ти е честит!
За гърдите, alemariya вече ти е отговорила за монтгомъровите жлези, тяхното нарастване е напълно нормално през бременността. Те са едни леки кръгли грапавинки по ръба на ареолата. Ето такива http://en.wikipedia.org/wiki/Areolar_glands#mediaviewerFile:Clos … female_breast.jpg Това ли имаш в предвид, че от описанието ти ми прозвуча да е някакъв вид бенка по-скоро. Ако е бенка не зная какво да ти посъветвам, може би е добре да ти види дерматолог
Шакти, много хубави новини!
Рони, ще се пребориш, сигурна съм, поздравления за усилията до тук Hug. Аз ти бях писала, но сигурно не си видяла. Как точно са организирани храненията и цеденията при вас. Колко пъти дневно, от едната или от двете гърди всеки път, през какви интервали, през ноща има ли? Кога цедиш и по колко. Дохранваш ли с нещо различно от кърма, кога и поколко. Вода даваш ли? Биберон залъгалка даваш ли? Твоите зърна разранени ли са? Колко наакани и напишкани памперси имате. За тази възраст трябва да имате най-малко 6 обилно мокри и пони 3 наакани с жълти изпражнениея за 24 часа, памперсите са ориентир, ако сте само на кърма без други добавки. http://namama.bg/upload/Tablica%20Kurmene%20na%20bebeto.jpg
Колко се роди бебчето, колко беше най-ниското му тегло и колко го изписаха. Знаеш ли сега колко тежи? Извинявай за многото въпроси, но за да се опитам да ти помогна ми трябва повече инфо
Лактогонен чай няма проблем да пиеш с анасон, не е вреден, в хипския по-скоро е проблем гранулирането, за него се ползват разни химикали. По-добре българския лактогонен от аптеката. Не пии чай от мента и от салвия, те подтискат образуването на кърма.
За жълтеницата – последните изседвания отричат, че даването на глюкоза помага. Билирубинът, който предизвиква жълтеницата се изчиства с акото, а за да се изчисти бебето трява да поема повече мялко, за да го изака. Така че последните препоръки са за често и редовно хранене на интервали не-помалки от 2-2 и половина часа вместо глюкоза
За раната от секциото не зная какво да ти кажа, дано по-бързо се оправиш с нея
Галка, а ти как си, оправи ли се раната?

Хубава вечер!  bouquet

# 712
  • Мнения: 276
Вили
Честито много се радам
Да сте жувини здрави и много щастливи
Сърчице успех  Hug
Еспа и при теб остана малко ,много хубава пеленка имаш прекрасен и нежен вкус
Вярвам ,че скоро ще се похвалите с хубави новини
Имам надежда
Радвам се се има има и при теб хубави новини все така
За секциото аз имах подуване и сълзене в единия край мина ми промивки със спирт и антибиотичните прахчета за пъпче на бебка
Прегръдки
Галка как е Никола ,а ти?
Прегръдки  Hug

# 713
  • Мнения: 186
Привет, момичета! Как сте? Прочетох какво сте писали, ама забравих аз какво исках да пиша по вашите постове.Много ми е странно тия дни, предродилна депресия ли е, вълненние ли, ама вече откачам вкъщи, особено и като ми е жега, не ми се лежи....ама си натискам д-то към леглото още малко, и без това ако пощъкам малко из къщи, и ме заболява много срамната кост, не мога да си повдигна краката да си обуя нещо, някой има ли подобно екстра!

Момичетата, които имат още доста седмици лежане - знам,че ви е трудно и ви се струва ужасно далечен момента, в който ще минете 30-32 г.с , но истината е ,че дните си минават , понякога по-бавно, друг път по-бързо и ако не се фокусирате прекалено върху това как минава времето, ще ви е по-лесно.Поне при мен беше така....

Галка, пиши ни как е Никола и ти как си ?
Еспа, и ти си почти в 9-тия вече, има няма няколко дни....Вече може да дишаме доста по-спокойно!

Честито бебенце и на Виолина, дано да се включи скоро да разкаже и да каже как наддава малката!

Хубава неделя, момичета!  bouquet

# 714
  • Мнения: 276
Shakti
И при теб не остана още малко и няма да имаш време за лежане Simple Smile)
Аз имах такива болки ходих на лекар казах че често се среща при бременост
От промяната на костите и таза
А и все пак и обездвижване:)
Прегръдки и хубав ден  това за темата е страхотно като продължение
Simple Smile

# 715
  • София
  • Мнения: 550
Еспа, браво за добрите новини Hug Още малко остана..Всъщност аз си мислех, че като направя 36 влизам в девети.. newsm78 А за тези бенчици за съжаление май са си проблем не са монгомърови жлези.Ще ходя на кожен явно. Thinking
Шакти, аз имам някакво подобна екстра, но при мен малко по-различно.Усещам пробождане за секунди във влъгалището, обаче много силно ме заболява.. Confused Най-вече когато шава и се намества бебка..

Аз нали ви казах, за шопинга..Е вчера четири часа по бебешки магазини обикаляхме.Купих си всичко-пелени, хавлийки, ръкавички, чорапки, шишета, биберони......... Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Доставих си ОГРОМНО удоволствие.. BlushИ не съжалявам.. Embarassed Обаче като се прибрах и легнах до вечерта не можах да стана.И сега продължавам да имам болчици, ама не им обръщам внимание..Ще трябва да почака още малко с раждането Whistling

Момичета, надявам се всички да сте добре и наистина времето минава, колкото и да не ви се струва, че е така.Важен е финалът на края. newsm32

# 716
  • Мнения: 641
Сърчице*** , има едни такива кожни образувания дето знам че стават от хормоните през бременността и после сами си падат. Ама не съм сигурна твоите какви са, та дерматолог според мен най-добре да те види.
Аз броя месеците от деня в който ми се пада термина - така на 02-08 ще вляза в 9 ти защото термина ми е 02-09. Според мен от 35+1 ден си вече в 36та.  Rolling Eyes Обаче това са си мои интерпретации....
Честити покупки!
Шакти, мен си ме боли срамната кост доста, особенно, ако полежа на една страна. Мен здраво ме тресат хормоните...оная вечер си изрвах очите, рева и си мисля - сега що рева и отговор нямам Laughing, обаче тея сълзи сами се търкалят. Накрая се овладях някак, че ме почнаха контракции...викам сега от глупост остана да търча до родилното Mr. Green Вчера пък се разсърдих на мъж ми, щото каза че няма да влезе с мен като ми махат конеца, не можел той да гледа такива работи Grinning А знам, че не може да търпи такива манипулации, а знам че и да го пуснат няма, ама това не ми попречи да се фръцна Laughing
ЕлфиHug

# 717
  • Мнения: 186
И аз си мислех, че от завършена 36 г.с съм в 9-ти,ама лентичката ми показва друго, значи е от започната 36 г.с
Сърчице, забравих да ти кажа, че при  мен още първата бременност се появиха такива бенки - някои са по-изпъкнали от други, но за съжаление не се махнаха след като родих. Просто не са много и аз свикнах с тях. Не съм ходила на дерматолог за тях,защото според мен няма какво да се направи по въпроса. Сега тази бременност не са се появили нови, а тези,които имам потъмняха като ареолите ми.
Еспа, и аз вчера си изревах очите, направо се обезводних  Laughing Мъжът ми беше в потрес #Crazy горкият само се чудеше как да ме успокои....а реална причина няма! И разбира се, резултата- цяла нощ контракции и болки.
Сърчице, браво за покупките, как издържа цели 4 часа?!
Явно болката в срамната кост е нормална  Mr. Green
Елфи, благодаря ти,че ни следиш и ни подкрепяш Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 550
Леле момичета какъв е тоя рев? Тези хормони наистина ще ни побъркат ooooh!И аз имам понякога моменти в които ми става криво от дреболии, но като че ли бързо ми преминава.От известно време само разпитвам приятелите и роднините дали забелязват някаква промяна в мен..Да не би нещо да съм  Crazy и те да не ми казват.То това лежане седем месеца и затворен в една стая с болки и притеснения дали пък не ми се е отразило на психиката.. Thinking казват ми, че им звуча ведро, дано не лъжат.. Crossing Arms

Издържах, издържах, то такава еуфория ме беше завладяла Joy Joy Joy Бутах колички, разглеждах какво ли не, всичко ми беше интересно..Шакти, знаеш как в отчетната всички си обсъждат покупките пък аз не бях влизала в такива магазини досега и исках да изкупя всичко.. Crazy Поне бях събрала информация за нещата..

Еспа , а ти какво каза на раждането ще присства ли таткото или не...ММ не иска й да чуе.Миналата година, когато ми оперираха щитовидната жлеза, дойде да ме види в реанимацията и явно не съм била за гледане Flutter, защото нещо му стана лошо и си спомням как две сестри тръгнаха да го мокрят с вода и да отварят прозореца да вдиша въздух.. #Crazy

# 719
  • Мнения: 144
Здравейте дами  Hug Hug Виждам, че сме добре, ако мога да го нарека така  Simple Smile Прочетох ви набързо, виждам, че вече на всички ви остава много малко - кой е в 9-ти, кой ще влиза, само хубави новини. Относно реването разсмяхте ме много, защото аз съм същата работа Simple Smile Миналият ден като ревнах докато гледах един филм, ама истерия ви казвам, не мога да си взема въздух, задавих се, рев с глас и това заради кучетата които имам. Те са ми като деца, буквално и от 2-3 седмици не са при мен, защото знаете как е - на легло и ми е трудно, ако искат разходка, та рев голям. Гледам филма, рева, мъжа ми мълчи, а аз повтарям имената им....Филма беше "Ледена епоха"  #Crazy newsm78 Crazy Joy Joy представете си...ревах на анимация!!! ххахахахахха И аз като Еспа се опитах да спра в един момент, защото бебето ще реши отсега , че майка му е с психически отклонения  #Crazy Joy Joy Joy
Чета постовете ви за кърмене и стигнах до дълбокомисленият извод, че кърменето е ПО-ТРУДНО от раждането. Край, реших го, това си е цяла наука, докато другото си идва от самосебе си...пфу, сложна работа е очевадно.
За болките - аз съм много по-назад от вас, но в последно време, ако не си намеря позата, кръста ме убива. От няколко дена не мога да спя, буквално всеки 10мин. се въртя на ляво и на дясно...Все нещо не ми е удобно, аха да намеря позата и след 10мин. не става вече, ужас е. Възглавници имам  около обаче не винаги помагат.
Останалите момичета да пишат как са - Галка, Виолина? Какво става с малките и с вас? Прегръщам ви виртуално всички и се радвам, че ви има  Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes  bouquet  bouquet
П.С. кучетата ми са при сестра ми и баща ми, на около 5км.от мен, но аз иамма чувството, че съм ги изоставила хахаххахаха

Общи условия

Активация на акаунт