Мами чакат първите ритници от ноемврийските мъници - ТЕМА 4

  • 24 458
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
Ах колко сте бързи, чак сте стигнали го 5 страница, аз се чудя защо никой не пише пък то имало нова тема.
rendence - темата е страхотно оформена Благодаря   bouquet

Сега ще ви изчета набързо, че бая сте изписали. Аз да се похваля, моята скаридка я усещам все по учестено, ама като прескачане в корема и като сложа ръка усещам да тупти.Интересно ми е кога ще усетя побутване или ритник.Нямам търпение да дойде 31 че да отида на преглед.
За горещините -  ooooh! то сега не мога да вирея в тази малка жега, не знам какво ще правим лятото.Чак се плаша  с това подуване на краката , вчера бяхме на гости  - ей малкото в корема ми не спря да пърха, на стол не можах да стоя, краката ми отчитат ли, не знам ама ги чувствах като тулумбички.В този ред на мисли, почвам да се притеснявам.Не е ли рано да ми се подуват краката.
За кг - аз от два дни, се чувствам прекрасно - започнах едно хранене, за бременни което ми го препоръча леля ми - много съм доволна, добре се чувствам и си хапвам каквото ми се яде.

 

# 76
  • Мнения: 231
o_fortuna значи мислиш че няма причина за притеснение ли?Незнам не съм на себе си, ужасно ми е притеснено! Малко се успокоих като прочетох какво си писала, страх ме е да проверя в нета за какво става въпрос ,за да не си вкарвам "филми" допълнително!  Praynig
Не се притеснявай! Аз имам брат на 4 годиники ще стане  и постоянно имат някакви съмнения в детската градина и изчетох доста, наистина скарлатината е малкия дявол и няма от какво да се тревожиш, даже и госпожите го казаха, защото знаят, че се притесняваме. Е това не ми пречи да се шашкам  Grinning

# 77
  • Мнения: 0
Здравейте!
И аз да се включа в новата тема. За усещането на бебчо - аз когато бях първият път на ехограф ( в 13 с. 4д.) докторката ми каза, че може и да взема да го усещам скоро и реално на следващата седмица започнах да го усещам  Laughing. За корема - със сестрата на ММ сме бременни заедно, но тя е в 6 месец и моят корем е по-голям от нейният newsm12. Иначе и мен ме мъчи една хрема направооо е ужас.

# 78
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
Здравейте бременелки,

Аз сега да си попитам за кърменето по-опитните мами, защото при мен първият път си беше провал, а и както казваше някой тук липсата на информация е до голяма степен причина за този провал... Сега изчитам каквото имам подръка и сама виждам грешките си, но малко късно... Най-полезен ми беше сайтът на ла лече лига, ако знаех, че има консултанти, които могат даже да дойдат вкъщи да ти помогнат нямаше да стане така  Sad
Та въпросчето ми е, как кърмите през нощта, ставате ли или в легнало положение гушвате бебето и после ставате ли за да се оригне? Изобщо нощното най-ми е трудно и неясно... А ако има начин хем да си спя, хем да кърмя би било най-прекрасно  Grinning Ако може някой да сподели ще съм благодарна  Hug



Това вярно ли , че и на мен ми е притеснено , че няма да се справя с това кърмене. Ако се запиша след като родя и имам проблем разбира се, срещу какво заплащане ще дойде човек да ме образова  Embarassed. Ах как се зарадвах  Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 276
За кг - аз от два дни, се чувствам прекрасно - започнах едно хранене, за бременни което ми го препоръча леля ми - много съм доволна, добре се чувствам и си хапвам каквото ми се яде.

Otiroz, можеш ли да споделиш какво представлява това хранене за бременни, че ми стана интересно?

# 80
  • Мнения: 2 358
Отироз зависи с кой консултант се свържеш, цените са различни, някои идват безплатно, други срещу заплащане обикновено до 50-70лв на посещение. Погледни и сайта на Хедра http://xedra.wordpress.com/

# 81
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
 Sad момичета , не е твърде рано да тръгне коластрата.Преди минути отидох в тоалета и реших да си хвърля един душ , че до сега чистех и тупах килим.И видях, че имам една бяла коричка на лявото зърно, след като се намокрих  и коричката падна.Сега на зърното ми има една дупчица и бяло в нея.То от два дни и корема и гърдите ми ме сърбят жестоко, ама се притесних не е ли рано, отделно ореолите са ми в двоен размер от два дни, а да не говорим че вените на гърдите ми са като карта - всяка вена се усеща.Възможно ли е да е някаква инфекция, маха се с един крем за стрий който е и за гърди.

# 82
  • софия
  • Мнения: 17
Здравейте, и аз да се запиша Simple Smile

# 83
  • Мнения: 222
Otiroz, не се шашкай! Аз четох, че е нормално, но при всяка жена се появява по различно време, а при някои изобщо преди раждането няма нищо. Аз още нямам коластра, но иначе и моите ореоли са огромни и вените ми се виждат  Joy Спокойно!  Hug Ето и тук има инфо за това кога започва при някои жени     http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373355.0     

# 84
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
 tedi8904 - значи организма преработва храната от 4:00 сутрин до 12:00 на обед.
Това хранене по - долу е за бременни, който са минали периода с гаденето и повръщането.
Та сутрин след ставане се пие чаша топло или студено мляко( или натурален сок или фреш) и някакъв плод според зависи сезона  в който си бременна, като може да се добавят и ядки или мюсли. Натуралния сок - е посочен, само определена марка която е известна в Германия - за БГ леля ми е пила домашни сокове.Впрочем аз от два месеца не съм пила  натурален сок, имам ужасни киселини от какъвто и да е сок.Пия домашни нектари или сиропи, който ги разтварям във вода.
Целта е до 12:00 на обед да се приема лека храна.Като след храна може да се изпие и кафе разбира или преди това.
Към два трябва да има отново хранене - може салата с месо на скара, но не и пържено.
Ако се огладнее към 16 часа - може пак някакъв плод или ядки или малко шоколад.
Аз ям един сладолед  Embarassed
Изрично за по време на бременност трябва да се приема много вода - особено в горещините.
Последното ядене да е до 18  часа - като може да е варива или същото като на обед , обаче да е на половина - за да не се натоварва организма
Ако се изпита глад - след вечеря , може да се изпие чаша айран или някакъв плод.

Така , аз не я спазвам дословно , понеже не ям месо от както съм бременна - не ми се яде  и не ми харесва.Иначе преди това обожавах пилешка пържола.Замества обеда със салата - вечерята с варени картофи и сиренце. Гледам да хапва ядки между храненията, плодове освен ябълка и баба не ям, не ми се ядат други.
По време на диетата -  е много препоръчително да се приема спанак , коприва и лапат и авокадо.
Не се препоръчват пържените храни, и тежките сосове за салати - с майонеза примерно и люто в тях.
Хляб  се препоръчва ама - понеже това хранене е от някаква докторка германка - и тя изрично е казала някакъв хляб, който тука го няма.Леля ми е яла хляб ,който си е правела  ( топов  с ядки).

Общо взето е важно да се спазва храненето - от 4:00 до 12:00 на обед, да не се пренатоварва организма. Варива като боб, леща, грах ориз са препоръчителни но не и за вечерно хранене.От 7 - 8  месец е препоръчително да се спре боба и лещата - понеже причиняват газове, а тогава е най - натоварен организма.
Като гледам храненето ми напомня на 90 дневната диета - само че без тези изрични ограничения с закуската, водния ден - плодовия ден и  деня в който се яде само тесто.В това хранене тестото е забранено в такова количество. Организмът трябва да не е натоварен и да приема по - малко храна, но по - често ако майката се чувства гладна.
Когато отида на работа ще си прехвърля всичко точно от служебния комп, че я свалих на него.

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 13:45 от otiroz

# 85
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
AnnI_88 - таман я чета темата, първо на нея попаднах в google Simple Smile
Успокой ха ме , че е напълно нормално, аз бях забравила, в коя седмица съм - дори спорех с лелята, че  е рано в 4 месец и тя ме светна, че май съм го минала.После видях лентата си, не че са много два дни  ама и  двете ми лели за протекли в началото на 5 месеца, т.е само са сълзели , ще видим аз как ще съм.Но определено се шашнах, че съм получила някоя възпаление.

# 86
  • Мнения: 895
И аз при вас  newsm51 ,
за да не ви изпускам
Малко по-късно ще се представя
 Hug
 preggo  ylinfant newsm44

# 87
  • Мнения: 231
Момичета, да ви се пооплача малко, сутринта има леки  болки ниско долу и 1,2 пъти ме посви и звъннах на АГ-то, викна ме да ме погледне и каза, че матката е малко чувствителна и е възможно да съм имала контракции, изписа ми Магнерот и Полижинакс вечер вагинално, така превантивно.
Много се притесних, какви са сега тези контракции толкова рано.... 
На всичкото отгоре, в листовката на Полижинакса пише да не се употребява по време на бременност, знам, че лекаря си знае работата, но...

# 88
  • Мнения: 222
Момичета, аз да ви питам малко тъп въпрос,ама забравих да питам АГ-то вчера на прегледа. Както винаги като ида си забравям половината въпроси от вълнение  Crazy Кога ви изписаха този магнезий и по какви причини? Аз не пия и за това се чудя...Единствено ми каза да пия Огестан, а за магнезий даже не е ставало на въпрос. Даже вчера ме пита дали пия и други лекарства или нещо и аз казах, че само Огестана и нищо повече не коментира. Чудя се дали да й звъня да питам или не всяка го пие?  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 2 358
Магнезия е за да предотврати контракциите и мускулните крампи

Полижинакса се използва при бременни без проблем за лечение на гъбички обаче, а не профилактично

Общи условия

Активация на акаунт