Ти какво сготви? Снимай, покажи?! 118-та тема

  • 158 511
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 447
всеки с проблемите си , аз със своите. винаги съм се чудил откъде е дошло заглавието на пица "четири сезона"

Подозирам, че идва от четирите основни продукта, с които се прави пицата - според оригиналната рецепта шунка (прошуто), скариди или миди (често замествани с аншоа), гъби и артишок (заместван често с маслини). Вероятно символизират четирите сезона, през които основно се добиват.

Пицата ти изглежда чудесно, взимам си едно парченце! Peace

Vanja77, благодаря ти! Не бях обърнала внимание, че заглавието е линк, зяпах снимката... Blush

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 10:08 от Windy

# 16
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Картофи с млечен сос и пиде със сирене



# 17
  • Мнения: 21
huliganka, прелестни бисквитки!
Бонго, ако има още от пицата, може и да измислим нещо! И разбира се, че се казва ПИДЕ, печиво от турската кухня е Mr. Green
ania12, рецептата е за торта „Бяла неделя“ от предаването на Звездев. Не препоръчвам белия крем, много трудно се работи с него, дори и брашното да се смеси предварително, пак се образуват много бучки. Наложи се да го прецедя през цедка, което беше кошмарно, защото е адски плътен. За блатовете също имам забележки, ама хайде… Пропорциите също са много странни, голяма част от крема остава. Виж, кроканът няма грешка  Laughing В общи линии, ако ми се прияде отново такава торта, бих я направила с тези блатове и крем като този . Надявам се да съм помогнала!
Тайне, Пепи, Windy, благодаря!  Hug
rossonera, картофките са много апетитни! Едни такива сочнички изглеждат!

# 18
  • Мнения: 1 589
Windy,
може ли рецептата за мъфините с череша и крема сирене?

# 19
  • Мнения: 447
Windy,
може ли рецептата за мъфините с череша и крема сирене?

Разбира се! Давам ти я заедно с моите бележки, които са добавяни постепенно след няколко опита с рецептата. Мъфините стават наистина превъзходни, мекички и кадифени, с лек портокалов аромат и богат пълнеж от сочни плодове. Заповядай:

Скрит текст:
Необходими продукти:

•   захар - 1 ч.ч.
•   яйца - 1 брой
•   брашно - 2 ч.ч.
•   бакпулвер - 2 ч.л.
•   сол - 1/2 ч.л.
•   крема сирене - 1/3 ч.ч.
•   портокалови корички - 2 с.л.
•   кисело мляко - 2/3 ч.ч.
•   масло - 1/3 ч.ч. много меко (70 грама)
•   череши - 1 и 1/4 ч.ч. изчистени

Приготвяне на Мъфини с череши:

Намаслете предварително 12 формички за мъфини, като е добре да сложите и хартиени форми. Загрейте фурната на 165 градуса.

Разбъркайте яйцето със захарта и добавете крема сиренето, портокаловите корички, киселото мляко и маслото.

Разбъркайте добре до еднородна смес. Отделно смесете пресятото брашно, солта и бакпулвера. Добавете на порции сухите съставки към течната смес и объркайте отново добре (няма нужда от миксер, става и със силиконова бъркалка, даже е препоръчително).

Накрая прибавете почистените и подсушени череши. От сместа се разпределя във формите за мъфини, без да ги препълваме.

Сложете мъфините с череши да се изпекат в загрята фурна за около 25-30 минути или до готовност. Охладете изпечените мъфини с череши и поднесете.

Бележки: Количеството на портокаловите корички може малко да се намали или въобще да не се слагат, защото ароматът им надвива над този на черешите и последните не се усещат така добре. За сметка на това, количеството череши може да се увеличи до чаша и половина, дори две.
Крема сиренето може да се увеличи за сметка на киселото мляко - вместо 2/3 ч.ч. кисело мляко, се слага половин + цяло пакетче крема сирене, оставено да се размекне на стайна температура.

# 20
  • Мнения: 2 134
  Благодаря Зорничка, но пържолата си е пържола, няма изкуство в нея, както в твоите прекрасни торти!
Изкуство е и да го поднесеш !
Тайна, краставичката е с кората. Домашна ли е ?

# 21
  • Мнения: 0
Здравейте   Hug
пиле с картфи
 мъфини със сирене
ягодово кремче
гювече
тортичка

Последна редакция: пн, 26 май 2014, 21:10 от AnMary

# 22
  • Мнения: 82
Здравейте, много вкусни неща сте показали в последните страници.
От мен десертчето: Вкусен и хрупкав черешов сладкиш, с екологично чисти черешки, които сама си набрах от двора на къщата.



Ето и рецептата за това вкусно изкушение: http://vkusnoteka.blogspot.com/2014/05/blog-post_25.html

Плодово смути с кокосова вода:




http://vkusnoteka.blogspot.com/2014/05/blog-post_23.html

и Салатка със спанак, бакла и Моцарела с брускета с авокадо мус и рохко яйце Страхотен обяд:





Рецепта тук: http://vkusnoteka.blogspot.com/2014/05/blog-post_20.html

Лека вечер Simple Smile   chef  bouquet

# 23
  • Мнения: 22 867

Ммм, три страници страхотни вкусотии! Crazy Heart Eyes Кога ги запълнихте? Няма да изброявам, дълъг списък ще стане, както Вени често пише, комплименти за всички и аплодисменти! Кулинарните списания ряпа да ядат!  bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet

У нас пилешка супа,



свински пържолки с картофи,



пиле с ориз



и едноминутните овесено-шоколадови кексчета.



И пак отивам да гледам, разногледа станах и сигурно нещо ще да съм пропуснала!
Heart Eyes Crazy Heart Eyes Crazy Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 15 466
  Благодаря Зорничка, но пържолата си е пържола, няма изкуство в нея, както в твоите прекрасни торти!
Изкуство е и да го поднесеш !
Тайна, краставичката е с кората. Домашна ли е ?
Не е,купешка е, просто мразя белена краставица, лигава и гадна ми е.Никога не беля краставиците. Само ги мия. Peace

# 25
  • Мнения: 9 108
то и да белиш, и да не белиш, тора си е все вътре  Peace предпочитам да ги изкисвам повече време във вода, вместо да беля. Макар че моите вече са домашни, пак си имат тор.

Бонго, това е агнешко копитце  Laughing но си е цяло агнешко бутче. И тази вечер пак сме на него, нещо ни се опря с тия големи салати.


Пилешка кавърма по превъзходната рецепта на пеп-4о. Пепи, тотален фен съм на блога ти! Откакто тествах рецептата ти за кавърма, не съм и изневерявала. Много се харесва у дома! Благодаря ти! Hug


много ти се радвам, значи  Wink ако може другия път свиркай навреме, че младежа не си едвал скоро и не съм правила от месеци  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 26 май 2014, 22:10 от пеп-4o

# 26
  • Мнения: 588
 Много вкусотии, много нещо!Страхотни сте!


 bouquet

# 27
  • Мнения: 3 637
Привет в новата тема   bouquet
агнешка дроб сърма


Картофи с млечен сос и пиде със сирене




може ли рецептата за пиде със сирене  Hug

# 28
  • Мнения: 1 517
какви красоти bowuu От мен само едни домашни тарали.

# 29
  • Мнения: 6 017
Пепика, благодаря за новата тема,   bouquet

koikoii, много вкусно изглеждат късчетата ти тип "Хепи".  Бих си хапнала една порция.

lanvinka, черешовият ти сладкиш е чудесен. Скоро време ще се възползвам от рецептата.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт