Красива и с побелели коси?

  • 21 589
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 894
Не знам защо хората умишлено си създават предразсъдъци.

Не е въпрос на предразсъдъци.
когато жена премине 40-те всяка година минус я кара да се чувства по-добре. А тези дори поддържани бели коси не свалят нито ден от видимата възраст.

Като сложим и тена на лицето, цвета на очите, на косата понякога с прошарена коса става дори по-лошо.

# 16
  • Мнения: 919
Не знам защо хората умишлено си създават предразсъдъци. Това би ме натоварило ужасно.
На мен нито това ми изглежда неподдържано, нито това, още по-малко това, пък най-малко това и всички подобни...  Flutter

Определено е въпрос на вкус. На мен всеки един от примерите ти ми изглежда зле. И не бих позволила някой да ме види в подобен вид.

# 17
  • Мнения: 3 675
Аз съм виждала много красиви жени с побелели коси и въобще не са изглеждали неподдържани и нечистоплътни. А за бедни и стиснати и дума не може да става  Laughing
Според мен е много по-грозно една жена да е с израснали корени, отколкото с побеляла коса.
А за да няма израснали корени и да не се вижда побелялата коса се налага боядисване на 1-2 седмици, което не се отразява никак добре на побелялата коса.  Rolling Eyes


# 18
  • Мнения: 13 894

А за да няма израснали корени и да не се вижда побелялата коса се налага боядисване на 1-2 седмици, което не се отразява никак добре на побелялата коса.  Rolling Eyes



Не по темата но има много хубави нискоамонячни бои които се измиват точно за около 2 седмици. Лошото е че не са всеки джоб.

Според мен е много по-грозно една жена да е с израснали корени, отколкото с побеляла коса.


Това и аз не го харесвам но обикновено една спретната добре облечена и поддържана жена никога не би си го позволила. Щом има израстанали корени винаги има и някои други недостатъчци във визията. Това е вече въпрос на характер.

# 19
  • Мнения: 3 675
Не по темата но има много хубави нискоамонячни бои които се измиват точно за около 2 седмици. Лошото е че не са всеки джоб.
Защо си мислите, че всеки има финансов проблем и не може да си позволи да се боядиса или да си купи по-хубава боя  newsm78 Rolling Eyes
Не е до финанси.
Не всяка боя покрива добре повелялата коса, а тези, които се измиват са крайно неподходящи.
Побелялата коса е различна от не побелялата и се уврежда много по-лесно.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 877
Много зависи. Гледам майка ми на 54 с боядисана коса и на 64 с побеляла, сега и е много по-добре.
От друга страна, по едно време ходеше с дълга коса "сол и пипер", на около 44 трябва да е била, ами не седеше добре.
Аз се боядисвам руса.
Иначе съм кестенява, обаче побелелите коси избиват на първата седмица на кестенявото и седят ужасно.
Понягога се замислям дали да не се острижа късо и да си оставя естествената коса, но си остава само идея.

# 21
  • Мнения: 13 894


Защо си мислите, че всеки има финансов проблем и не може да си позволи да се боядиса или да си купи по-хубава боя  newsm78 Rolling Eyes
Не е до финанси.
Не всяка боя покрива добре повелялата коса, а тези, които се измиват са крайно неподходящи.
Побелялата коса е различна от не побелялата и се уврежда много по-лесно.

а къде съм казала че всеки има проблем да си купи такава  нискоамонячна боя ?
казвам че не са за всеки джоб - в превод само и единствено че цената е висока и не е по джоба на редовата българка да си боядисва косата с щадяща боя три пъти месечно.

от моят дългогодишен опит с боите от различни марки ценови категории производства място на закупуване ( тук и зад граница визирам) по-скоро косата а не боята е решаващ фактор при боядиването - твърди гъсти коси е едно а меки редки друго...  едните нямат покриване, при другите е по-лесно.

майка ми има дебела тежка коса, какво ли я е правила и прави в момента с какви ли не бои ( на младини като студенти са си правили лак за коса с лак за дъски ) еми като има хубава коса човек има завинаги. А т зи които имат три косъма като мен то бои ли то терапии ли то ампули ли и без полза.




Понягога се замислям дали да не се острижа късо и да си оставя естествената коса, но си остава само идея.

не по темата пак но късата коса се поядисва направо всеки 10 дена .... едва ли ще стане по-добре.

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много по-добре е къса.
Имах къса оранжева коса. С дълга толкова третиране щеше да я съсипе. С късата - съспиваш, режеш, съсипваш, режеш и се вижда винаги здрава коса, а цветът е съсипващ за косата при други условия.

Аз харесвам бели коси, но тук так косъм и сол-пипер, си е момент, който трябва да се изтърпи.
Може би с къна е най-леко. Не уврежда, личи грижа.

ПП Бялата коса или кичурите ѝ, означават светла коса. А по-нежен грим и по-светла коса, са двете предпоставки за свеж вид на зряла жена, защото ако има бръчици или отпускания контрастите ги усилват. Ако цветът н акосата и силата на грима се запазят, жената зорлем се състарява.

# 23
  • Мнения: 3 675
_re_ge, кои са тези нискоамонячни бои, които споменаваш?

# 24
  • София
  • Мнения: 38 877
Защо пък да се съсипва косата от боядисване?
Вече не знам колко време я боядисвам руса с бои от супермаркета и изглежда супер, даже е досадно гъста. Mr. Green
Наистина светлата коса е по-доброто решение след определена възраст.

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Коментирах за оранжевото специално. Там има доста агресия в боите. Особено ако не се боядисва руса коса с тях.

# 26
  • Мнения: 3 675
Защо пък да се съсипва косата от боядисване?
Защото се уврежда.
При премахването на естествения пигмент и за да се вкара новият пигмент, се уврежда кутикулата - косата става без блясък, трудно се разресва и започва да се накъсва.
Ако боядисаната коса не се увреждаше, въобще нямаше да се налага да се полагат специални грижи.
Лошото обаче е, че понякога каквито и грижи да се полагат, то те не дават резултат или той е минимален.

Вече не знам колко време я боядисвам руса с бои от супермаркета и изглежда супер, даже е досадно гъста. Mr. Green
В твоите очи може да е супер, но в очите на друг да не е точно така.
Всеки има различни критерии за супер.
За едни е достатъчно да са руси и щом са руси значи косата им изглежда супер 

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има руси към тъмно руси коси с плътен косъм и мазна или нормална коса, които с русите бои не се натоварват особено, особено ако са щадящи и косата не се мие прекалено често. Може това да е случаят и/или косата да е къса и да се обновява често по този начин.

# 28
  • София
  • Мнения: 35 289
Етърва ми е руса от ....и тя не помни.
Еми няма такава коса - веднъж месечно корени и веднъж цяла дължина.
Руса та руса - ама гладка, дълга, мека. И се изсветлява с изрусител за 3 лева Crazy

Показаните снимки на побелели коси - последната е страшен фрийк. Фотошопът и е направил кофти услуга.

# 29
  • Мнения: 3 675
Има руси към тъмно руси коси с плътен косъм и мазна или нормална коса, които с русите бои не се натоварват особено, особено ако са щадящи и косата не се мие прекалено често. Може това да е случаят и/или косата да е къса и да се обновява често по този начин.
Моята коса е светла, косъмът ми е плътен, косата ми беше нормална, но след като започнах да се боядисвам вече не е нормална, а суха и определено увредена, защото без по-специални грижи на нищо няма да приличам  Rolling Eyes
Преди години се боядисах с Inoa - боята наистина не ми увреди косата, но не ми покри добре побелелите косми.  Rolling Eyes
В момента за да мога да си покрия побелелите косми ми трябва амонячна трайна боя и за да нямам израснали корени, трябва да се боядисвам през 1-2 седмици  Rolling Eyes


Ето да видите какво се случва с косата при често боядисване.

Последна редакция: пн, 14 юли 2014, 01:06 от B & C

Общи условия

Активация на акаунт