Моля, дайте идеи-сладкарска сметана!

  • 16 402
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 773
Има оцветители точно за тази цел, но са много скъпи и ги продават в доста голямо количество.И  ги има само по специализираните магазини.


Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 17:36 от alessia

# 16
  • Мнения: 373
ТОРТАТА Е МНОГО КРАСИВА, БРАВО! АЗ СКОРО СИ КУПИХ БОЯ ЗА ЯЙЦА СЪС СЪЩАТА ЦЕЛ, НАМЕРИХ Я В ЕДИН МАГАЗИН ЗА ПОДПРАВКИ. иМАМ ИДЕЯ ЗА ПЪЛНЕЖА НА ТОРТАТА, АКО ЗЛАДКАРСКАТА ЗМЕТАНА СЕ СМЕСИ СЪС ЗАКВАСЕНА ЩЕ СТАНЕ ОТ ТИПА ЙОГУРТ, КОЙТО СПОРЕД МЕН Е ПО-ЛЕК И СЪЩО МНОГО ВКУСЕН, ВЪПРОС НА ВКУС!
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БРАВО ЗА КРАСИВАТА ТОРТА!

# 17
  • Мнения: 5 873
ТОРТАТА Е МНОГО КРАСИВА, БРАВО! АЗ СКОРО СИ КУПИХ БОЯ ЗА ЯЙЦА СЪС СЪЩАТА ЦЕЛ, НАМЕРИХ Я В ЕДИН МАГАЗИН ЗА ПОДПРАВКИ. иМАМ ИДЕЯ ЗА ПЪЛНЕЖА НА ТОРТАТА, АКО ЗЛАДКАРСКАТА ЗМЕТАНА СЕ СМЕСИ СЪС ЗАКВАСЕНА ЩЕ СТАНЕ ОТ ТИПА ЙОГУРТ, КОЙТО СПОРЕД МЕН Е ПО-ЛЕК И СЪЩО МНОГО ВКУСЕН, ВЪПРОС НА ВКУС!
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БРАВО ЗА КРАСИВАТА ТОРТА!
Предполагам, че ще стане с всякъкъв пълнеж, стига да не се разлива-желатина е добро решение.В руския форум от където черпя страхотни идеи, видях торта -Барби направена по стандартния начин-платка- крем-платка -крем.Обаче сигурно е голяма играчка, а с рулата става за 15 мин.
Ето- днес пак я правих, че чакам гости, но само ще я замажа със сметаната и ще я полея с шоколад Laughing

# 18
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Тортата е страхотна.Браво!  chef
И аз да питам, какви са тези рола?И как точно ги подреждаш, че нещо не можах да схвана Cry

# 19
  • Мнения: 5 873
Тортата е страхотна.Браво! chef
И аз да питам, какви са тези рола?И как точно ги подреждаш, че нещо не можах да схвана Cry
Давай рецептата на това кулинарно чудо.
Няма нищо сложно.Аз използвах готови рула и сладкарска сметана-Хопла 1 л.,2 пак. желатин, 2 банана и 100 г натрошени фъстъци(или лешници, бадеми- още по-добре.)
Вземаш по-голяма купа<постилаш найлоново пликче и нареждаш нарязаните рула.Изсипваш предварително разбитата сметана(половината) предварително смесена с разтворения желатин, нарязаните на колелца банани и ядките и нареждаш останалите рула.Отгоре пак покриваш с найлоново пликче и хоп!-в хладилника.Най-добре е да престои повече за да стегне.
Вземаш куклата ,махаш краката и я закрепваш отгоре.И останалото е фантазия.Можеш да използваш перлички, шок.пръчици и цветни кокосови стърготини.
Ами...това е!Успех!
Домързя ме да пиша....

# 20
  • Мнения: 5 873
Дали ме разбра?Просто нареждаш нарязаните рула около стената на купата- до ръба ,изливаш сметаната и покриваш с останалите рула.

# 21
  • Мнения: 5 873
Вариации на тема "Торта с рула"

# 22
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Разбрах, благодаря ти Grinning

# 23
  • Мнения: 660
Браво за страхотната торта ! Е, живот и здраве ние ще я правим на футболна топка  Wink ! ... но , моля те би ли подала линк за този руски сайт , откъдето черпиш идеи ? Предварително благодаря и пак да се похвалиш с някой шедьовър   bouquet.

# 24
  • Мнения: 694
И аз благодаря за идеята.Аз се възползвах и правих футболна топка вече Mr. GreenСТана много бързо и вкусно.Всички много я харесаха-имам снимки,но моя фотоапарат не е цифров и не мога да я кача.Аз все си мисля-не може ли така да се направи еклерова торта с крем Брюле-дали кремът ще издържи и да се застои...???

# 25
  • Мнения: 3 861
Моите поздравления за тортата!!!
СтрахотнА Е!

# 26
  • Мнения: 5 873
Браво за страхотната торта ! Е, живот и здраве ние ще я правим на футболна топка Wink ! ... но , моля те би ли подала линк за този руски сайт , откъдето черпиш идеи ? Предварително благодаря и пак да се похвалиш с някой шедьовър bouquet.
Благодаря за топлите думи!!!Ето линковете!Успех!
http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?t=15212&postdays=0&am … r=asc&start=0
http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?t=18381
http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=11157
Ето идея за торта -топка:

# 27
  • Мнения: 505
 Лелееее какви шедьоври. Поздравления! smile3525
Само да питам какви рула използвате-по-сухи или какви.Да не вземе да се разпадне тортата като се напои от сметаната? newsm12

# 28
  • Мнения: 5 873
Лелееее какви шедьоври. Поздравления! smile3525
Тортата -топка за съжаление не е мое творение,но идеята си я бива!
Само да питам какви рула използвате-по-сухи или какви.Да не вземе да се разпадне тортата като се напои от сметаната? newsm12
Не се притеснявай,няма да се разпадне!Става си точно както трябва-сочна и вкусна торта!Можеш да използваш каквито рула имаш-7days например...

# 29
  • Мнения: 1 153
Страхота торта  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт