Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

  • 3 866
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте,
От известно време ме мъчи един въпрос:
Преди 2 години си купих велоремарке, с което возя моите 2-ма сладури. Основно в София. Децата много се кефят. Хората, които срещаме навсякъде, също.
Прави ми впечатление обаче, че за цялото това време, така и не засякох някой друг с велоремарке.
Срещал съм тук-там велосипеди с детски седалки, но според мен ремаркето е много по-удобно и безопасно (особено при 2 деца).
Започвам да се чудя, дали аз не съм някакъв особняк или пропускам нещо?
Как мислите, защо велоремаркетата не са популярни сред колоездачите с деца у нас? Confused

# 1
  • Мнения: 10 920
Не бих използвала, защото ме е страх. Ако се кара на безопасно място, където покрай теб не фучат коли, бих се замислила, ама те колко са такива места.
Ти къде караш спокойно?

# 2
  • Мнения: 27
Единия вариант е от района на Плиска, през Борисовата градина, през паметника на СА, през градинката на Народния театър, до НДК по Витошка до НДК и от там през "Южния парк" до "Парадайс мол" ( което си е доста въртене на педали) Маршрута е 100% по велоалеи и през паркове.
Естествено не го взимаме наведнъж. Спираме навсякъде където децата пожелаят и уплътняваме един ден.
Имам и един по кратък вариант -  Люлин 10, през Западния парк до Градинката на Света троица, от там може по тротоара на Солунска до центъра  и там по избор (виж по горе).
С кратки "прибежки и препълзавания" има още много варианти.
Естествено има го и варианта за каране само в парка. Западния е толкова голям, че цял ден може да се разхождаш и да си направиш пикник.
Поне в София мегдан има. Варна, Бургас и Пловдив също. Виж В. Търново, Габрово, Смолян ... мазало.

# 3
  • Мнения: 5 173
Страшно мн се кефя на велоремаркета, но не съм виждала наживо. Живея вмалък град и бих могла да се придвижвам така. Предполагам, че цената ще ме спре.

# 4
  • Мнения: 27
Намират се китайски от по 100-200 лв. Американските вървят от 300-600 лв. Има и едни италиански в този клас. И накрая немски от 800-2800 лв.
Като при всичко останало, има за всеки според възможностите.

Аз лично съм се спрял на средния вариант, но при мен има следната особеност - моето е и детска количка.
В интерес на истината бях тръгнал да търся именно количка за моите 2 маймуни и попаднах на тези комбинираните, които могат да се ползват и като детска количка и като ремарке. Освен че бяха много по евтини от количките за близнаци/породени, можех да си я използвам за велоремарке.
И така общо взето по случайност тръгнаха нещата.  Blush

# 5
  • Мнения: 46 580
Много ми харесват, но отговорих с не.

Първо - в централната част избягвам разходките с детето, защото въздухът е толкова мръсен, че само в много краен случай ги провеждаме там.

Второ - по паркове не ходя, има пуснати кучета.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Много ми харесват, но като ги гледам в Холандия или Швейцария. В България и особено в моя град не бих ползвала нито ремарке, нито бих возила детето си на детска седалка на моето колело.
Налага ми се да карам само по уличното платно, рядко по тротоар и се страхувам от инциденти. Тук паркове подходящи да въртя обиколки или велоалеи няма.
И аз, и мъжът ми, и други приятели колоездачи сме били блъскани от коли или от велосипедисти по улиците.
Освен това улиците са в беобразно състояние и ужасно мръсни /особено откакто върви подмяната на ВиК мрежата/ и си представям на какво ще се надиша детето при положение, че е толкова близо до земята.
От тези гледни точки в Габрово е мазало. Ти какво имаш предвид?

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 17:59 от ivap

# 7
  • Мнения: 27
Цитат
От тези гледни точки в Габрово е мазало. Ти какво имаш предвид?
Имам предвид че има много баири и без допълнителен товар катеренето им си е изпитание.  bouquet

# 8
  • Мнения: 39
Със сигурност бих използвала, стига да имаше условията за това /преди време някакъв паркирал шофьор, който не ме имаше за движеща се единица си отвори вратата и докато реагирам - едно хубаво се натресох в нея с колелото - от тогава стъпих здраво на земята/ ... Та, отговора ми е - да, но в друг град...друга държава...т.е. в друг живот!

# 9
  • Мнения: 27
Desit@
Мисля, че ние българите имаме навика да сгъстяваме малко черните краски.
Един приятел в Щатите така го натресоха отзад, че беше излетял като космонавт. Добре че се приземил в някакви храсти, та се отърва само със натъртвания и навяхвания.
Мен лично , пак там, са се опитвали да ме блъскат, ей така за майтапа. При това не веднъж.
Друг приятел пък в Германия го блъсна една патка на велоалея. Моя човек лежа в болница и накрая оная го осъди да й плати неустойки.
Идиоти има навсякъде. А ние сме прекалено критични един към друг.
Вече започваме 3-ти сезон с велоремаркето и до сега не съм имал никакви проблеми с шофьорите. Нещо повече, доста са толерантни и ни пазят. Знам, че за някои това може да звучи невероятно, но е така.
Е, веднъж на светофара един дедо, без видима причина, спря до нас и все да умува. Но явно имаше нужда нещо да се разтовари.

Що се отнася до твоето премятане. Не е нещо необичайно. Дори жена ми се е премятала така. Знам, че ще се засегнеш, но ти си виновна, точно колкото и този който е отворил вратата. Когато карам покрай коли, винаги наблюдавам дали има някой вътре и дали не се кани да слиза.
темата с премятането е любима дори на Холивуд. В Premium Rush (2012) (http://www.imdb.com/title/tt1547234/) се премятат по този начин едва ли не на всеки 10-15 мин.

Последна редакция: нд, 01 юни 2014, 08:51 от ignat40

# 10
  • Мнения: 12 681
Витошка, като стана пешеходна, май я забраниха за колоездачи. Поне велоалея няма. Но е пълна с колоездачи, та не смея да пусна внучката да ходи спокойно.  Изобщо този хибрид между кола и пешеходец направо ме сбърква.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тук е пълно с такива, но условията са други. В София- не.

# 12
  • Мнения: 12 681
След кучкарите в парковете, май велосипедистите ще се поредните, с които трябва да се съобразяваме.  А за простите пешеходци и майки място не остана.

# 13
  • Мнения: 851
Забелязвате ли, че авторът на темата е мъж и ни най- малко не трепери при мисълта за кучета, паркове и шофьори? Никого не упреквам, но ми е странно. Явно наистина трябва да си достатъчно самоуверен и отговорен(оказва се, такива са единици), за да...караш колело, например. Камо ли с децата. Одобрявам споменатите маршрути и се радвам, че има такива хора!
На велоремаркетата явно тепърва ще им 'идва модата', щом не са много. Онзи ден видях в квартала двама сладури в такова и аз също ги гледах много учудено, колко им е готино вътре. Подкрепям Simple Smile

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Аз лично съм се спрял на средния вариант, но при мен има следната особеност - моето е и детска количка.
В интерес на истината бях тръгнал да търся именно количка за моите 2 маймуни и попаднах на тези комбинираните, които могат да се ползват и като детска количка и като ремарке. Освен че бяха много по евтини от количките за близнаци/породени, можех да си я използвам за велоремарке.
И така общо взето по случайност тръгнаха нещата.  Blush
Може ли линк да видим конкретния модел, стана ми много интересно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт