За и против килимите

  • 15 296
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 215
Онзи мокет от 3 лв метъра на Брикото.
Докато седях и се чудех какъв цвят да избера за кухнята си, която е с гранитогрес на пода, дойде служителката и ми вика: "За тази цена тази година син, догодина сив" hahaha  Mr. Green

# 31
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 427

В момента съм изправена пред голямо чудене - в кухнята, в карето мивка/печка/хладилник, искам да постеля нещо, но не знам какво newsm78. Проблемът е, че непрекъснато някой се разнася с мокри ръце или продукти, понякога нещо капе/пръска, и ако не се забърше веднага, се разнася, а не мога да мия непрекъснато. Та си мислех дали да не взема 2-3 от малките Икейски килимчета тип черджета - така ще мога да го пера веднъж седмично и да си слагам другото. Ох, не знам newsm78!

Едно такова памучно от 5 лв. съм си постлала пред мивката и ми е много удобно!  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 478
Едно такова памучно от 5 лв. съм си постлала пред мивката и ми е много удобно!  Peace

Пере ли се в пералня?


# 33
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 427
Да, пере се! 😊

# 34
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря ви, момичета! Вече взех решение - остава и да отскоча до Икеа Simple Smile

# 35
  • Мнения: 46 597
Преди бях против. Даже детето го отгледахме на гол гранитогрес и паркет.
Но след като веднъж пробвах, вече съм за. Не може да се постигне такъв уют без тях, въпрос на вкус, наистина, но ми е много по-приятно с тях  Simple Smile Не се цапат толкова веднъж годишно ги перем. Прах всичко събира в крайна сметка, и пердета, и щори, и дамаски на дивани и т.н. Няма как да живеем с стерилна обстановка.
Но ако човек има здравословни проблеми, които се влошават от тях, тогава - няма начин.

Ето такъв тип ми харесва в последно време. Ще го взема като на нашият му дойда време за смяна  Laughing
Много обичам да седя на пода, а този толкова мекичък изглежда, че няма да могат да ме вдигнат от него  Joy

# 36
  • Мнения: 288
Ние имаме подобен в спалнята и наистина е страхотно. Много е приятно, тихо, топло и уютно. Цапа се да, но в спалнята е поносимо. Имам предвид, че не стоим по цял ден там, а и се събуваме боси, когато влизаме в тази стая. Два пъти в годината го пере фирма. Нямаме никакви алергии, така че ни е добре.

# 37
  • Мнения: 11 232
Хич не е мнима изолацията на килима, нито топло-, нито шумоизолацията. Работи си и още как, дори да е покрита само част от пода.
И на мен ми създава уют, живяла съм и без, е много са ми стерилни интериорите без текстил (килим, пердета) - днес някак виждам и мода в това, да се слагат щори вместо пердета, ламинат вместо естествени материи на пода и т.н. Отговорите във форума го доказват.
С почистването сме свикнали, но все пак - по-светлите килимчета се сменят през около 5 г. Поради това - а и поради други причини -не бих си купила постелка за хиляди левове.

# 38
  • Мнения: 993
Хич не е мнима изолацията на килима, нито топло-, нито шумоизолацията. Работи си и още как, дори да е покрита само част от пода.

Така е - дом без интериорен текстил създава усещането за студенина, твърдост, незавършеност и винаги "кънти". При цялата ми любов към изчистените интериори, не мога да си представя как хората доброволно се лишават от уюта на килимите и пердетата и стъпват/седят на твърди и студени подове...

# 39
  • Мнения: 3 042
Килимите ми създават усещане за уют, за завършеност на интериора, но несъмнено изискват много грижи!

# 40
  • Мнения: 268
Аз много харесвам килими с дълги влакна, но толкова трудно се чистят.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 452
Имам четири стаи и във всяка имам килим , но малък ,обикновенно под масичката в хола , под трапезната маса в дневната , като пътечка в спалнята , а в детската имаме от тези с улиците , синът ми е първи клас но все още търкаля колички буквално легнал върху килимчето си на пода Simple Smile
Лятото ги махам , защото тогава внясаме повечко мръсотия , например след плаж ... #Crazy
преди около седмица си ги сложих отново чистички , напълниха дома ми с уют и топлина !
Немога да свикна без тях , не ми е хубаво !

# 42
  • Мнения: 17
Килимите придават завършеност на интериора. Без тях определено е доста студено у дома през зимата. Определено съм за. Детето ми е с алергии и алерголога каза да ги махам, но честно казано не смятам че те са най-големия проблем.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 452
Ох и моето е с алергии Sad
но на мен пък ми казаха редовно изтупване и почистване !То и без това ги чистя всеки божи ден .

# 44
  • София
  • Мнения: 44 302
Абсолютно за килимите съм... За да не се събира прах - гладко тъкани или с къса нишка, въпреки, че аз предпочитам дългокосмести, меки, топлички, идеални за въргаляне на  деца.
Много харесвам едни икейските от юта... така за кухня, трапезария...

Общи условия

Активация на акаунт