"Лято, слънце, плаж, море, Декемврийче в коремчето расте" Тема 4

  • 22 657
  • 720
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 60
Поздравления за хубавата темичка!  bouquet
Виждам, че и вас ви мъчи нощното ставане до тоалетна. При мен е минимум веднъж на вечер, често и по повече. Лошото обаче е, че след това не мога да заспя  Sad
Обсъждали сте и лосионите... А от кога е разумно да се започне ползването на такъв? Аз все още си използвам обикновен и се чудя дали е време да си купя на Палмърс или мога да изчакам още  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 202
Страхотна нова тема  Hug!Понеже тези дни се занимаваме с обзавеждането на квартирата и нямам много време да ви чета ,изписали сте доста!Относно ставането за тоалетна,още нямам този проблем,през деня си пия достатъчно течности и си ходя най-много 3 пъти  Grinning!И аз от вчера вече съм във втори триместър  Grinning!Хубав ден Ви желая,аз пак отивам да подреждам и чистя в квартирата  Hug!

# 47
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Много хубава тема се е получила, Браво Ели.Честит празник на всички дечица, да имаш дете е най -великото нещо на света.То осмисля живота и те кара да се замислиш как нищо друго не те прави толкова и по такъв начин щастлив,как никоя тревога неможе да се сравни с тази за децата ни и какво е истинска любов.Като те гушнат тези две малки ръчички и те погледнат с тези искрени очички се разтапяш.Пожелавам на всеки човек да изпита това щастие.
Иначе и аз ставам по 4-5 пъти за пиш, ужасно ме боли глава и имам много ниско кръвно-68/55, два дни бях като парцал.Таза предната бременност много ме болеше, сега още не се е обадил, но впредвид пренаселението в корема ми, очаквам скоро болежки.Зарибихте ме с тоя Палмърс сега и ще го пробвам.Със зехтинчето бах доволна, а и евтинко излиза, но няма начин ще пробвам.Излезнаха ми резултатити, всичко е в норми.
Хубав ден!!!

# 48
  • Мнения: 1 421
Djulia за ниското кръвно пий солено айрянче и сладки плодови сокчета. Моята АГ така каза. Моето не е ниско, но пък ме боли глава...Може би е от преумора  Simple Smile

vili123 сигурна съм, че ще обзаведете квартирата страхотно!  Hug

# 49
  • Мнения: 958
Хора, и мен ме боли главата, може да е от времето нещо ooooh!

# 50
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Аз си мисля, че е от атмосферното налягане. Доста по-високо е от нормалното.  Thinking

# 51
  • Мнения: 0
Аз също ставам нощем поне по веднъж и после трудно заспивам а сутрин още в 7ч. а понякога и по рано съм с ококорени очи а много обичах да си поспивам преди. И аз съм със силно главоболие днес пиете ли нещо за него ? МНОГО ме боли.

# 52
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Нищо не съм пила. А освен главоболието и ми е едно странно все едно съм препила. Пък алкохол не съм пила.  ooooh!

# 53
  • Мнения: 2
И мен много често ме боли глава но и преди си беше обичайно за мен така че не му обръщам голямо внимание  Laughing Исках да попитам на няколко пъти срещам да се споменава за бележка с която се уведомява работодателя за бременността, каква е тя и задължително ли е да го направя newsm78

# 54
  • Мнения: 1 421
pink_g Аз не съм вадила такава, тъй като моите преки ръководители ми вярват и без бележка. Тя предполагам е точно затова - документ, че наистина си бременна Simple Smile

И за мен главоболието винаги е било нещо обичайно, даже преди и след цикъл поне 4-5 дни имах мигрена. Иначе сега изпих половин парацетамол, не че ми помогна  ooooh!

# 55
  • Мнения: 11 009
pink_g, преди време, когато спрях да пиша тук, се наложи да ползвам болничен. Тогава съобщих на работодателя за бременността и представих болничния.
Попитах гинеколога ми дали е нужно да ми издаде бележка за пред работодателя и тя каза само ако ми поискат.

Цял ден ме боли глава и ми се спи. Предполагам, че е от времето.

# 56
  • Мнения: 2
Благодаря ви много момичета значи остава само работодателя да реши какво иска всъщност  Wink

# 57
  • Мнения: 658
Понеже и на мен ми казаха за бележката, се разтърсих и намерих това:

Чл. 313а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) Бременната работничка или служителка ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2 , чл. 147, ал. 1, т. 2 , чл. 157, ал. 2 , чл. 307 , 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.
(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2."- КТ.

Изброените членове са свързани с правото на отпуск по майчинство, право да не полага нощен, извънреден труд и т.н.

Ако се уведоми работодателят писмено, той няма право да те съкрати, както и не трябва да прави проблеми за излизане от работа за прегледи и др. Още при първото посещение на АГ за потвърждаване на бременността, лекарят ме посъветва да взема въпросната бележка от ЖК.

# 58
  • Мнения: 64
Нищо не съм пила. А освен главоболието и ми е едно странно все едно съм препила. Пък алкохол не съм пила.  ooooh!
От 2-3 дни се чувствам като мъртвец...
Спи ми се,боли ме глава и ме мързи да дишам.
А,също така нощното уриниране ме побърква...през 10 мин съм в тоалетната
Явно е от времето #Crazy #Crazy #Crazy

# 59
  • Мнения: 1 421
Щом сме с масово главоболие - от времето е! Моля се само да ни мине по-бързо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт