"Лято, слънце, плаж, море, Декемврийче в коремчето расте" Тема 4

  • 22 718
  • 720
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 51
Anyka, добре дошла! Hug
Нещо и на мен не ми се връзва това изчисление за термин 25.12 и 14 г.с. Аз също съм в 14 г.с и термина ми е 13.12. Лекаря ли ти каза в коя г.с. си?

# 631
  • Мнения: 39
Дааа, и то от две места - от АГ-то и от БХС - в понеделник бях 13+5 - по техни изчисления , днес със сигурност съм 14 + 1 или 2 зависи как го изчисляваш - дали се брои първия ден на последния цикъл или не ? Със сигурност вчера завъртях пълни 3 календарни месеца и вече трябва да съм в 4-тия, но като питах АГ-то как се изчисляват календарните месеци, тя ми каза, че не знае и не се и интересувала - нея я интересували само г.с.-то. Иначе по големина си отговаряме точно на седмиците.
Интересното беше, че в понеделник си говорих с една девойка, която се оказа само един ден преди мен, а на нея и бяха казали, че термина и е на 8.12 Simple Smile .

# 632
  • Мнения: 26
Моя термин е 24 дек.засега. Simple Smile  в 13,1г.с съм Simple Smile

# 633
  • Мнения: 115
Добре дошла и от мен.  Hug Може да са казали по-късен термин ако овулацията и е била по-късно. Само предполагам, не съм сигурна. А на ехографските прегледи всеки път показва различно като термин, и то е според размерите на бебето.
Малко уроци по йога Simple Smile
http://ladyzone.bg/gallery/video-i-snimki/24-kosmati-ljubimci-ko … chat-na-joga.html

# 634
  • Мнения: 958
Anyka, аз имах предвид не термина да са ти го сбъркали, а седмиците. Те не се изчисляват в календарни, а в лунарни седмици между другото. Значи аз съм 14 г.с. и 2 дни, а термина ми е 16.12 Пак е изчислен със същия метод, като при теб (последен цикъл 9.03). Виж, ако са ти казали, че ти отговаря бебето на 14 г.с., това е друго. Значи че напредва с 1 седмица и е по-едричко. Едното няма връзка с другото общо взето.  Flutter Моето си отговаря точно почти, затова казвам, че 14 г.с. +1,2 дена е към 15-16.12 декември Rolling Eyes

against, ти как си?
Брат ми също имаха такава с малкия и хич не им беше излишна.  Laughing Но за съжаление я счупи (искаше да се люля, но вече беше тежичък за нея). Аз обаче предпочитам шезлонг, но от тези за по-големи деца дето стават, после да го ползва като столче, както каза някоя от мамите. Той има и вибрации за заспиването. И кенгуру искам, да си го нося насам натам вкъщи Simple Smile

# 635
  • Мнения: 51
Ето това е калкулатор, който е надежден. http://www.pregnology.com/due-date
Попитах, защото ми прави впечатление, че много АГ започват да броят седмиците от 1, не от 0.
Не че възразявам  Grinning, най-важното е бебоците да са живи и здрави.

# 636
  • Мнения: 39
Извинете, най-вероятно грешката е моя преди малко ми обясниха, че съм се водила 13 седмица а не 14-ста . Аз броя първата седмица за 1-ва, а явно тя трябвало да е 0-лева, или се броят пълните седмици - пълни, запълнени докрай са 13, сега караме 14-ста. Ох обърках се и аз вече. Ще питам утре АГ-то как се изчисляват и в коя съм, тя трябва да ми каже.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=272761
този калкулатор ми показа 18-сти декември, както и много други он-лайн.
Честно да ви кажа няма значение кога ще се появи, важното е да е живо и здраво. Пък и повече ще се радвам да не е баш по Коледа, че милото ще получава подаръци и за рождения си ден и за Коледа наведнъж, малко ще е ощетено Simple Smile

# 637
  • Мнения: 309
Здравейте, мами Simple Smile)
За ежедневните превръзки и аз ползвам с години на дискрийт, зелената опаковка и съм много доволна Simple Smile
Сладоледааа, не мога да го откажаа, че аз само на сладолед мога да живеяя Laughing четох някъде, че сметановия не бил полезен за бременни, но не си спомням защо..
За нещата втора употреба, аз съм напълно ЗА Simple Smile постоянно излизат нови и нови нещаа, и всичките ми дружки купуват и после се чудят къде да съхраняват. Ползваш няколко месеца и само трупаш после и то неща, които са почти нови Simple Smile Аз все още не съм казала почти на никой за бременността, че и не ми личи, структурата ми е такава, нямам ли движение, веднага ми се лепва и от няколко години ми се е заформило едно 4 месечно коремчее Rolling Eyes Предложат ли ми практични и удобни неща, въобще няма да се дърпам Simple Smile
Относно нови неща, нищо не съм гледала и нищо не съм купувала, на няколко пъти чувам, че първото нещо, което трябва да се купи е шапчица, може би има някаква символика, вие чували ли сте такова нещо?
g-style, много ми хареса шезлонга, който си избрала, доста практичен изглежда Simple Smile

# 638
  • Мнения: 156
Да ви се оплача. Ходих на ФМ при доктор Пламен Димов на Неофит Рилски 42. На никой не го препоръчвам. Уж хем бил специалист, обаче гледал ми детето измерил гънката която била 2,4 мм в норма за 12г.с  измерил дължина на бебето, че има 5 пръсчета и това е. Нито нищо за носна къст, нито друго. Найужасното че в приемна жена която хем секретарка хем мед.сестра направо в приемна ми взела кръв и уж имам хубави вени а не уцелила в едната ръка и ми взела от втора, ама от китка Shocked
Общо заето хвърлени на вятъра 130 лева.
Имам 5 дни за да търся второ мнение. Някой может ли да ми препоръчи някакъв МЦ в София?
Аз също препоръчвам клиника Щерев,прегледа е много обстоен и всичко ти обесняват.

# 639
  • Мнения: 559
За БХС+ФМ аз бях в клиника Щерев при доктор Чавеева, прегледът беше около 50 мин, доста обстоен, а тя е много мила и обяснява всичко. Мисля, че дръгият специалист по Фм там е доктро Искилиева.

# 640
  • Мнения: 26
Аз мислих ха Щерев, обаче далече ми е. А и Малинов много добра клиника се оказва за ФМ.

# 641
  • Мнения: 1 296
anyka, здрасти и от мен!  Hug

Мухичке, много се радвам!  Hug Видя ли, всичко е наред! Честити сини гащи! (отбора на сините нараства  Mr. Green )

politam - Аз бях при Искилиева на БХС и може би на следващия пак ще съм при нея, че ми хареса. Те всъщност са тези двете, които се занимават изцяло с това. Peace

# 642
  • Мнения: X
Момичета,аз малко започвам да се плаша с моите килограми...вече съм 7 отгоре  Shocked По-принцип си бях 42 преди да забременя,до скоро си бях забила на 46...снощи се тегля 49  Shocked Не е ли малко множко на тоя етап?  Grinning Краката ми долу около глезените започнаха доста да отичат.Вечер като се прибера в нас и мъжа ми казва,че са като понички  Grinning Сутрин като се събудя и им няма нищо...Работата ми е такава,че по някога стоя цял ден права,друг път си стоя на стола който всъщност е висок и краката ми пак са във въздуха...ама сякаш доста рано ми се вижда да започват да ми отичат краката.Та едни ей такива мисли  Laughing

П.П: Майка ми когато е забременяла с нас(имам сестра близначка) е била около 43-45 кг а е родила почти 90 Shocked...изпадам в тих ужас като си помисля

# 643
  • Мнения: 559
Щом стоиш права нормално да ти отичат, особено сега в топлите мееци, аз едно лято бях сервитьорка за 5 дена и така ми отичаха краката, че не се траеше Shocked За килограмите -какво да направиш, просто приеми, че това състояние е временно и ще ги свалиш след това, все пак си доста слабичка така или иначе, природата всичко си връща, каквото е взела Peace Аз моята майка на съм я питала, да не се депресирам излишно, просто съм приела, че каквото и да стане, после ще го оправям Simple Smile

# 644
  • Мнения: X
Щом стоиш права нормално да ти отичат, особено сега в топлите мееци, аз едно лято бях сервитьорка за 5 дена и така ми отичаха краката, че не се траеше Shocked За килограмите -какво да направиш, просто приеми, че това състояние е временно и ще ги свалиш след това, все пак си доста слабичка така или иначе, природата всичко си връща, каквото е взела Peace Аз моята майка на съм я питала, да не се депресирам излишно, просто съм приела, че каквото и да стане, после ще го оправям Simple Smile

Абе и аз мисля,че е нормално но стоя на хладно а и до сега никога не са отичали  newsm78

Дано природата да си ги взема после тези кг,които сега ми дава,че лоша работа иначе  Laughing Шегувам се,важното е бебока да е жив и здрав пък кг после ще ги мисля...и без това винаги съм искала да съм малко пухкава.Исках просто да разбера дали има и някой друг толкова напред с материала ...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт