Българи в Перу

  • 25 094
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 657
Здравейте! Simple Smile  bouquet

Реших да започна тази тема, въпреки че вече се познаваме с доста българи, които живеят тук. И все пак - Перу е голяма страна, може да има и други, с които не сме се намерили Simple Smile Ако и вие сте някъде из родината на инките, драснете! Ще се радвам да се запознаем!  Hug

Колкото повече, толкова повече!  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 11
Здравей! Ние не сме в Перу, но се надяваме до есента да бъдем! Свързах се с една българка, която живее и работи в Лима, като си мислех, че би ми помогнала с информация, но тя ме изкара луда, че искам да отида там с децата и се опита да ме убеди колко е скъп и непоносим живота там...  #Crazy А аз издирих точно нея, защото я бях срещнала в някакъв форум, в който се беше изказала, колко добре се чувства в Перу... Та ще се радвам и ще съм благодарна да обменим информация!  Heart Eyes Ние и в момента живеем извън България...
До скоро! Hug

# 2
  • Мнения: 3 809
Здравейте! Аз не съм в Перу, но много близо до вас, живея в Богота, Колумбия! Ще ми е приятно да се запознаем виртуално и да си споделяме за живота в тези екзотични за българина страни. Ние с ММ също често пътуваме из континента, та може и да се видим! Peace

# 3
  • Мнения: 657
Хейй, много се радвам, че има толкова българи наблизо!  Hug С itali вече си писахме, надявам се скоро да се запознаем и на живо Simple Smile
Смърфиетка, много се радвам да се запознаем и с теб!  Hug Ако решите да идвате към Перу, задължително се обадете! На мен също много ми се обикаля из Южна Америка, ама скоро няма да ме огрее, защото съм бременна, после пък ще съм с бебе...  Crazy Та сигурно чак след година-две Simple Smile Вие от колко време сте в Богота? Как ви харесва там? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 809
Ние сме от година и половина тук. Не знам още колко дълго ще останем, защото ММ е на договор към своята фирма за Колумбия, но може да го удължат или преместят на друг пазар, но пак в ЛА.
Харесва ни тук, в началото беше много различно - и манталитета, и навиците, и всичко, но свикнахме вече. Много е различно от Лима дори, ние бяхме там миналия януари, ходихме и до Мачу Пикчу. После бяхме и в Буенос Айрес, Игуасу, Сантяго де Чили. Всяка страна си има своите особености.
Колко българи има в Перу? Тук са около 100-на, но пръснат из цялата страна. Най-много има, разбира се, в Богота, ние се познаваме с почти всички.
Тези дни ще ви поразкажа за местните навици и манталитет.

# 5
  • Мнения: 657
Групичката, която сме си оформили и се събираме от време на време сме не повече от 30 човека, но вярвам, че има и още, за които просто незнаем. Иначе има и няколко извън Лима, по други градчета Simple Smile Аз дойдох преди 4 месеца с дъщеря ми и този път оставаме за дълго. Иначе съм идвала много пъти откакто познавам мъжа ми, та вече ми е познато и съм свикнала с всичко Simple Smile Бих казала, че си е точно като за мен - аз като цяло не робувам на суета, не ме вълнуват молове и скъпарски неща, та по-семплият живот тук ми харесва много Simple Smile Исках да живея на място, където просто да се чувствам спокойна и щастлива със семейството си Heart Eyes Попаднах в страхотно семейство, всички са много добри с мен, обичат ме, помагат ми с каквото могат. За по-добра свекърва не бях си и мечтала! Mr. Green Мъжо е много работлив, много отговорен и амбициозен, ама аз тези качества ги забелязах още като се запознахме и то затова си го заплюх, хихихи Simple Smile)))))))) С перуанската храна нямам проблеми, всичко ми харесва, само на моменти изпитвам носталгия по някои български манджи. За щастие намерих откъде да си купувам кисело мляко, вкусни домати и краставици, сирене си купувам козе, защото кравето го правят безсолно - като моцарела.. Мама праща чубрица и червен пипер, готвим си мусака от време на време и така Simple Smile
Харесва ми непринудеността и топлотата на хората тук, липсата на суета и предразсъдъци в сравнение с БГ... Peace

# 6
  • Мнения: 3 809
Аха, твоят мъж е местен. Моят си е българин. Тук също се събираме с българите, но като типични българи са се разделили на групички. Ние сме доста адаптивни и се разбираме с всички и често се виждаме. Тук е много скъпо, затова са приели практиката да се събират по къщите. Като цяло цените минават тези в Австрия, особено по заведенията.
За храната - уникална е - всички продукти са натурални и вкусни. Зеленчуци, плодове, месо, всичко. Нося си чубрица от Бг, червен пипер има - испански е. Виж за чубрица, където продават подправки и цветя в саксии, казва се ajedrea. Тук я има в ботаническата градина като експонат, хаха.
При нас продават фета - цък, като нашето сирене е, виж дали не я внасят и при вас, защото при нас я внася една чилийска фирма. Иначе имат много продукти, кръстени фета, ама нямат нищо общо. Моцарелата е нещо като нашия кашкавал, но иначе си продават и оригинална италианска моцарела. Има и йогурт гриего, което е като нашето бг цедено мляко. Една фирма прави и страхотна извара и йогурт без захар, който използваме като кисело мляко. Ние си носим от БГ закваска за кисело мляко, ама ни мързи да квасим. Ще си ходим след 20 дни в БГ, аз ще се върна чак в края на август, ако искаш нещо да ти купя и изпратя?
Това е една верига магазини като нашите плод и зеленчук: https://plus.google.com/photos/106098581303095101293/albums/5994 … 050321?banner=pwa

# 7
  • Мнения: 657
Ох, има фета, имаааа, ама много скъпа ми идва Sad 100 гр. са нещо от порядъка на 20 солес (10 бг. лв) и не ми се дават. Аз си харесвам козето сиренце, хем ми е вкусно, хем по джоба - 1 кило е 14 солес (7 лв), не се оплаквам Simple Smile
Разсмя ме за чубрицата като експонат на Ботаническата Laughing Тук не съм я срещала хич, затуй се запасявам от БГ Simple Smile Учудих се като казваш, че заведенията са скъпи там. Тук цените са сносни, има много ресторантчета от семеен тип, където предлагат меню - супа, основно и напитка на цени от 6 до 10-12 солес (3 до 5 лв.) и се наяждаш спокойно Simple Smile Е, има и скъпарски заведения из центъра, ама не се бутаме там Simple Smile
Благодаря ти за предложението да донесеш нещо насам! Simple Smile Аз подправки засега имам, не се сещам за друго, може би бих опитала малко закваска за кисело мляко, но пък незнам дали ще може да се изпрати по пощата, нали е храна  Rolling Eyes Може би трябва да проучим първо, ако става, бих се възползвала от предложението ти Simple Smile Благодаря!  Hug
(албумът не мога да го отворя, казва ми, че е личен)

# 8
  • Мнения: 10
Здравейте Мимченце и други БГмами в Перу  Simple Smile
С мъжа ми и бебчето ни живеем вече от 3 месеца в Лима и ще се радвам много да се запознаем. През Септември мога да ви донеса и закваска за кисело мляко  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Също така бих искала да ви попитам, как мога да си намеря добра бавачка за малката Рая (на 7 месеца е)? И двамата с мъжа ми трябва да работиме и засега я гледа майка ми, но скоро тя ще си замине обратно в БГ.


# 9
  • Мнения: 657
Хейй, здравей! Simple Smile))

Ти ли поиска да те приемем в групата във фейсбук? Simple Smile Тъкмо днес видях молбата, но понеже нямаме общи познати и не видях никакво инфо в профила ти, не приех веднага. По принцип сме малко предпазливи, тъй като постоянно има разни "туристи" с цел търговия с наркотици, та гледаме да се пазим Simple Smile
Много се радвам, че групичката ни се увеличава! Simple Smile В кой дистрикт сте? В момента има още две български бебета на по 2 месеца, а ние очакваме нашето декември, хихи, много наборчета ще се съберат Simple Smile Heart Eyes Виж за детегледачка трябва да помисля, хубаво е да е някое момиче с препоръка, че си е сериозна отговорност. Ще поразпитам и ще ти пиша Simple Smile
 Hug

(изпратих ти приятелство във ФБ) Simple Smile

# 10
  • Мнения: 10
Здравей Мимченце  Simple Smile Simple Smile
Да, аз бях! Малко съм изоставила профила си в фейсбук, даже и снимка с бебчето още не съм качила.
Благодаря за поканата и приемането в групата! Много се радвам че има и други сънародници тук Grinning и че Рая ще си има малки приятелчета!
Ние живеем в Мирафлорес, а вие? Ще се радвам да се срещнеме някой ден. Често ли се събирате с групата?
 

# 11
  • Мнения: 10
Майка ми сега ме помоли да попитам дали има други Български баби в Перу който да разхождат бебета  Laughing Laughing Ще попитам в групата  Laughing

# 12
  • Мнения: 657
Хихи, ех тези баби Simple Smile)))) На едното семейство бабата беше тук до скоро, но вече си тръгна. За другите мисля, че не е идвала баба от БГ, но и те живеят доста далеч, чак към Сан Мигел. newsm78 А моята майка ще идва чак като се роди бебето...
Ние сме в Сурко, но близичко до Мирафлорес, ще се радвам да се видим някой ден когато сте свободни Simple Smile Пък и с майка ти дори да е Simple Smile Някоя събота или неделя примерно?
По въпроса за детегледачката говорих със свекърва ми и тя посъветва ако държите да идва у вас, да потърсите от читава агенция и с препоръки, защото имало много момичета, които крадяли Rolling Eyes Каза също, че има детски ясли, където оставяш бебето да го гледат, може би е по-добър вариант, защото няма да допускаш чужди хора да влизат у дома ти, знам ли newsm78 Аз честно казано не съм мислила по този въпрос, работя свободна професия и смятам да си гледам бебето сама докато евентуално тръгне на градина.. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 10
Много благодаря за отговора и съжалявам че чак сега пиша (писах ти на лични в ФБ). То с бебчето, изпити и работа ми беше доста натоварено. И то главно защото малката не спи хич добре последните седмици. Само иска да е на ръце!
Ще се радвам да се срещнем - може да координираме в ФБ?
Надявам се че сте добре,
Поздрави,
Е

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 291
Записвам се да ви следя. Ние ще се местим най-вероятно в Панама. Още чакаме потвърждение де но аз почнах да проучвам нещата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт