На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 123
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 031
Mama #2
Ходи се пеш. Много е близо. Може и да има транспорт, но аз такъв не съм видяла.
cska_kazanlak
Радвам се, че сте доволни! Относно хотела в Мармарис, не знам дали си обърнал внимание, че до плажа се ходи с автобусче до кв.Ичмилер /далечко е доста/, който никак не е лош между другото. Специално моя мъж държи хотела да е на първа линия, защото като сме на море да сме до морето Simple Smile та за това го казвам.

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Да попитам пак за лекарствата. Нагласих един куп лекарства за температура, болкоуспокояващи и т.н., ако децата се разболеят, но имената на лекарствата в аптеките същите ли са както при нас, например аналгин, парацетамол, Проспан, Стодал, неща от този род?
Пожелавам ти да не ги ползвате ! Peace
Ако нещо се наложи веднага се обждаш за лекар и за разлика
от БГ, освен прегледа дават и необходимото лекарство.
Купувала съм само аспирин - същото е.

Аз бих взела и лепенки, нещо против диария, болки в стомаха/корема, против ухапване от насекоми/оси или накратко - Лопедиум/Смекта, Фенистил, Спазмалгон.
Принципно винаги може да се ползват лекарски услуги, но за едно главоболие, леко порязване или стомашно неразположение, няма смисъл да се търси лекар.

Аз нещо не съм в час. Всички с нетърпение очакват почивката, а аз съм малко наплашена. Миналия път получих много брутален пристъп /лекар ми каза, че съм получила срив във вегетативната нервна система/ и тази година много ме е шубе да не "обеля" пак очите. Явно ще трябва да се надрусам с успокоителни  Blush

# 242
  • Мнения: 7 605
Аз нося ентерол, фенистил, нурофен, капки за нос/уши/очи, спрей за дезинфекция и задължително електролитен разтвор. Случи ми се дъщерята да слънчасва, и то на последния ден на 14дневната почивка, часове преди полета (уточнявам че не беше малка, на 6 години беше). Благодарение на електролитния разтвор и 2 часа сън се оправи много бързо  Peace

# 243
  • Мнения: 136
cska_kazanlak, бихте  ли да ми казали до Йоздере  може ли да се отиде пеш или с долмуш  (близо ли спира до хотела)?  Благодаря!
Разстоянието от Палома Клуб Султан и съседния Гранд Ефе (ако някой почива в него) до началото на Йоздере е около 500-600 метра. Има си тротоар до пътя, от който се откриват хубави гледки назад към хотелите и напред към градчето, така че не препоръчвам ползването на долмуш за такива кратки дистанции (иначе долмуши има и спират пред хотела). До центъра на Йоздере пък е не повече от километър и половина.
cska_kazanlak
Радвам се, че сте доволни! Относно хотела в Мармарис, не знам дали си обърнал внимание, че до плажа се ходи с автобусче до кв.Ичмилер /далечко е доста/, който никак не е лош между другото. Специално моя мъж държи хотела да е на първа линия, защото като сме на море да сме до морето Simple Smile та за това го казвам.
Да, разбрах, че не е малко разстоянието до морето, но това нас не ни бърка. Ние сме видни пешеходци, тъй че може и без автобусчето да го вземем. Не разбрах само кой не е лош - плажа или кв. Ичмелер?
Наясно съм и че Грийн Нейчър е едно или две нива под Клуб Султан, но тази година решихме да ходим за последно в Кушадасъ и затова сметнахме, че трябва да опитаме черешката на местната торта... Но пък (за мое голямо учудване) съпругата ми остана изключително доволна от Паломата и дори ми подхвърля, че за догодина й се ще да повторим.

# 244
  • Мнения: 1 031
cska_kazanlak
и двете не са лоши- и плажа и квартала  Grinning
Между другото и ние сме за последно в Кушадасъ. Сега сме за втора година и то само заради компанията като избираме уж най-добрите хотели. След 4 години Мармарис и 1 Бодрум, не можах да се примиря с тази студена /за мен/ вода.
Да се стяга Анталия Simple Smile

# 245
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравейте!Досега не съм ходила на лятна почивка в Турция, но тази година сме решили да заведем децата -на 8 и 3 години да се изкефят на водните пързалки и анимацията.Бихте ли ми препоръчали изпробвана туристическа агенция с полет от Варна и хотел, който да е изпробван?Целим се в среден клас хотел-около 1000-1300 евро за цялото смейство.
Благодаря предварително!

# 246
  • Мнения: 60
На 28.06 заминаваме за Бодрум GOLDEN AGE . Има ли и други за тогава . С ориент 99

На какъв курс вървят турските лири сега .

# 247
  • Мнения: 364
На 28.06 заминаваме за Бодрум GOLDEN AGE . Има ли и други за тогава . С ориент 99

На какъв курс вървят турските лири сега .
0.69 - 0.70 лв.

# 248
  • Мнения: 60
Още нещо се сетих да питам .
Имали от вас пътували с ориент 99 към Бодрум ?
Техните рейсове спират ли на крайпътните магазини за фигури  за двор .
Последния път като пътувах но с друга агенция бяхме и спряхме на един магазин с уникални фигури но купихме само една и ме е яд още . Та ми се иска тази година да си купя повече .
За такива става въпрос :




# 249
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте на всички аз да попитам някой знае ли нещо за EUPHORIA AEGEAN RESORT & SPA ? Препоръчаха ми го от една агенция ама е нов  и не знам...

# 250
  • Мнения: 9
Здравейте!Досега не съм ходила на лятна почивка в Турция, но тази година сме решили да заведем децата -на 8 и 3 години да се изкефят на водните пързалки и анимацията.Бихте ли ми препоръчали изпробвана туристическа агенция с полет от Варна и хотел, който да е изпробван?Целим се в среден клас хотел-около 1000-1300 евро за цялото смейство.
Благодаря предварително!

Ние за втора година отиваме в Кушадасъ в Пайн Бей - първият път останахме много доволни от всичко,децата много се забавляваха  Peace 

# 251
  • София
  • Мнения: 195
На 28.06 заминаваме за Бодрум GOLDEN AGE . Има ли и други за тогава . С ориент 99

На какъв курс вървят турските лири сега .


За голямо мое съжаление, ние сме от 21 до 28- ми юни там. Заминаваме точно когато пристигате- жалко!  Sad  Весело изкарване от нас!  Peace  Аз ще се включа с отзиви от Голдън Ейдж (ако имам възможност, разбира се) или след завръщането ни. Simple Smile


# 252
  • Мнения: 60
На 28.06 заминаваме за Бодрум GOLDEN AGE . Има ли и други за тогава . С ориент 99

На какъв курс вървят турските лири сега .


За голямо мое съжаление, ние сме от 21 до 28- ми юни там. Заминаваме точно когато пристигате- жалко!  Sad  Весело изкарване от нас!  Peace  Аз ще се включа с отзиви от Голдън Ейдж (ако имам възможност, разбира се) или след завръщането ни. Simple Smile




Супер ще чакам отзиви .
И весело да си изкарате

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 1 906
Здравейте на всички аз да попитам някой знае ли нещо за EUPHORIA AEGEAN RESORT & SPA ? Препоръчаха ми го от една агенция ама е нов  и не знам...
Може ли да споделите коя фирма ви го предложиха ?Може и на лични да не правим реклами .
Благодаря !

# 254
  • Мнения: 962
Здравейте:)
Искам да ви попитам има ли някой от вас почивал във GREEN NATURE RESORT & SPA в Мармарис.Ние сме с детенце на 5 год искаме да има все пак забавление и за нея. Понеже трябва тези дни да резервирам ще се радвам на мнения и коментари от вас.А и предложения:) А и се чуда с Бохемия или Емералд да пътуваме, на кои автобусте са по комфортни...Все пак е дълъг преход с дете..
Благодаря ви предварително

Аз съм била 2 години подред, но последно преди 4 и за това не се наемам да ти отговоря сега. На 21.06 летя отново за там и ще дам пресни отзиви като се върна.

Една от причините да сме пак там е аниматорите, които се занимават с децата, така че да не ги усетят останалите гости(без деца сме били), освен това бебешкия и вторият басейн са един до друг и някак си естествено семействата с по-големи деца и тези с бебета са в единия край, а туристите без деца на другия басейн. Това е малко условно разделяне.

Аз съм ходила 3 пъти в Мармарис, 2 пъти със самолет и един път с кола. За мен автобус не е опция, вече и с кола де, множко ми се струва, още повече за дете, но така или иначе не съм компетентна по този въпрос.

Този хотел е на последна линия в гората, плажът му е в друг квартал -Ичмелер, но хотелът си осигурява шатъли, а ако ги пропуснете с маршрутка сте за 5 мин. Първият път ми беше доста непривично, но аз така си разпределям времето, че не ми пречи - 1 ден басейн, 1 плаж на Ичмелер, 1 разходка с лодка и после от начало и преди да се усетя почивката свършила   Cry Wink

Общи условия

Активация на акаунт