На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 080
  • 741
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 026
Декларациите са само за българските власти - нотариално заверени, може да имате копие, ако поискат на границата да ги вземат.

# 466
  • Мнения: 60
Има ли още някой от тук който в събота 28.06 ще пътува за Турция .
Аз заминавам за Бодрум с Ориент 99 .

# 467
  • Мнения: 10
Здравейте скъпи дами,

Прочетох доста голяма част от темите ви, но все пак имам няколко въпроса  Rolling Eyes

Избрали сме за дестинация "Мармарис" , хотела е "Emre Beach". Някой има ли впечатления от този хотел ? От първа страница има само 2 коментара за него. В "tripadvisor" отзивите са мн. добри, но все пак, ако някой има нова информация, ще бъде чудесно.

Втория въпрос е свързан с пътуването и температурите. Възнамеряваме да пътуваме през месец август ( само тогава имаме възможност). За съжаление единствената ни опция до Мармарис е автобус. Видях, че пътя е около 24 часа. Как се понася пътуването? Нямаме деца, средната  възраст на компанията е 25-6 години. Температурите в август били между 45-50 градуса. На пръв поглед изглежда доста, но наистина ли толкова много се усеща? Все пак е море, има бриз, вода.. ? В момента температурите са около 40 градуса и разликата от 5 градуса май не е много? 

И последно  - Избрали сме "Tours club". Ще пътуваме от София. Коментари относно тази фирма?

Благодаря и поздрави   grinning039

# 468
  • София
  • Мнения: 350
Emre Beach е с много добро разположение и много добро съотношение качество-цена. Добър избор, още повече като се има в предвид, че това е най-скъпия сезон. Пътя е леко досаден, но щом сте компания - ще мине по-бързо. Важно е на какъв автобус ще попаднете, но това май е въпрос на късмет. За температурите - топло е, но не чак толкова. Все пак курортът е пълен по това време, т.е. не е толкова зле. Мармарис е много зелен и това естествено малко разхлажда. Мисля, че това е най-подходящия курорт за младежи (в конкуренция с Бодрум). Ако някой мисли да предлага брак - сега е момента.  Laughing Мой близък, "падна на коляно" на фона на нощен Мармарис - романтика от всякъде.  Peace

# 469
  • Мнения: 3 026
Това с температурите в Мармарис е много относително - имам предвид понасянето им. Не винаги има бриз - ние бяхме там миналата седмица и имахме 3 такива дни. Два от тях се случиха на яхта, и като цяло имаше ветрец, но като спреше корабчето - единственото спасение беше морето. Но, пък - от 40 градуса с нагрято тяло, скачаш в 22-23 градуса вода.... Единият ден бяхме на нашия плаж - уж на кейчето - въздухът не помръдваше, такава жега беше. Но, на 25-6 години - всичко се издържа и изглежда по-различно Sunglasses Но, си мисля, че Бодрум е по-купонджийски курорт за млади хора - в Мармарис не видях много дискотеки /да не кажа, че изобщо не видях, но пък не сме и търсили, де Laughing/.

# 470
  • Мнения: 3 026
Имам въпрос към пътувалите с Ориент 99, защото моя приятелка сега ще пътува - автобусите спират ли на отиване на бълграския фри шоп? Някой й бил казал, че спирали малко по отстрани и туристите не отивали до шопа.

# 471
  • Русе
  • Мнения: 7 064
Имам въпрос към пътувалите с Ориент 99, защото моя приятелка сега ще пътува - автобусите спират ли на отиване на бълграския фри шоп? Някой й бил казал, че спирали малко по отстрани и туристите не отивали до шопа.
Когато пътувахме миналото лято никъде не видях фрий шоп на нашата граница(Капитан Андреево) newsm78 На турския спират на връщане  Peace

# 472
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,за първи път ще пътуваме до Турция за море и сме решили със собствен транспорт.Дестинацията май ще бъде Кушадасъ,от 05 до 13 юли.СИлно се колебая между Батихан и Пин Бей.Дайте насоки,виждам,че и за двата отзивите са положителни,с две деца сме-на 2 и на 6години.Предварително благодаря
zdrveyte nie biahme v Batihan i be6e dobre osobeno za detsata ima6e mno baseyni niama6e blaskanitsa i nie biahme s dete na 2 godinki i po tsial den be6e na bebe6kia baseyn ima detski kat kadeto nosiat obiada i ve4eriata na miasto za detsata i ima fre6ove i limonada .no moreto im ne ni haresa malko 4adiri i kamani okolo 4-5 metra posle e piasik uj go vodiat nai hubavia plaj v kusadasi no si be6e ujasen pone za nas.no ot hotela sme dovolni i kato staia i 4istene nikvi problem ima6e i sladolet za detsata ot 12 do 5

# 473
  • Мнения: 539
Имам въпрос към пътувалите с Ориент 99, защото моя приятелка сега ще пътува - автобусите спират ли на отиване на бълграския фри шоп? Някой й бил казал, че спирали малко по отстрани и туристите не отивали до шопа.


Български фри шоп няма от времето на управление на НДСВ.

# 474
  • Мнения: 3 026
Благодаря за информацията относно фри шопа - не съм пътувала през сухоземните ни граници от години. Сега ще й кажа да си купи джинчето от тук, хахаха

# 475
  • Варна
  • Мнения: 10 610
Аз намирам това,пише,че са български,но дали е така,незнам:
Скрит текст:
Трансимпекс“ (15) Кулата, Лом - речна гара, Русе - роротерминал, Русе - Дунав мост, Варна - Морска гара, Врана - пристанище Изток, Варна - пристанище Запад, Бургас - пристанище, Малко търново, Свиленград (2), Видин - ферибот, Калотина (2), София - дипломатически магазин (сега не работи)
 „Денеб“ (2) - Гюешево, Златарево
„Кореком - Принцес“ (4) - Кулата, Капитан Андреево, Калотина (2)

Нелицензирани засега:
„Софком“ - (3) - Видин - ферибот, Калотина, Логодаш (на македонската граница) и дипломатически магазин в София
 „Аида тур“ - (3), Капитан Андреево (2), Ново село
„Амфора“ (3) - Капитан Андреево, Брегово (сръбската граница), Русе
„Белатур“ (2) - Кулата, Златарево
„Пауталия турс“ (1) - Гюешево
„Калотина Балкантурист“ (1) - Калотина
„Сийком“ (4), Йовково, Силистра - шосе, Варна - Морска гара, Бургас - пристанище
 „Панчатантра“ (2) -Йовково, Дуранкулак
Б. Н. К. (1) - Калотина
„Братя Василеви“ (2) - Капитан Андреево, Калотина
Летище София
Летище Варна

Летище Бургас По информация от Асоциацията на безмитните оператори и на някои от фирмите

# 476
  • Димитровград
  • Мнения: 810
Безмитните магазини по сухопътните граници са затворени с приемането ни в ЕС.

# 477
  • Мнения: 416
Декларациите са само за българските власти - нотариално заверени, може да имате копие, ако поискат на границата да ги вземат.
Момичета спешен въпрос newsm17 семейството с което ще пътуваме за Турция имат по две деца от предишни бракове имат декларации за излизане на децата но само на български ще трябва ли да бъдат преведени и на турски?Къде да попитаме?

Копия на нотариално заверените декларации трябва да имате задължително! Винаги на БГ митница взимат копие /пътувала съм многократно до Турция и всеки път си запазват по 1 копие/. Аз нося и копие от акта за раждане на детето, не тежи, но пък спестява време и нерви ако някой случайно реши да го поиска / нямаме различия в имената/.

# 478
  • Мнения: 164
Имам въпрос към пътувалите с Ориент 99, защото моя приятелка сега ще пътува - автобусите спират ли на отиване на бълграския фри шоп? Някой й бил казал, че спирали малко по отстрани и туристите не отивали до шопа.
jfjallen Hug българския фри шоп на Капитан Андреево, го 3атвориха на 22.06. 2008 г. 3нам точно, 3ащото на то3и ден минахме границата на път 3а Мармарис.Официалната информация беше, че го 3атварят на 01.07.2008г. и се бяхме нагласили да си купим цигари на вли3ане в Турция. Някъде около 08.00 ч сутринта бяхме на границата и се втурнахме към мага3ина, но каква беше и3ненадата ни... фри шопа 3атворен от та3и дата 3а реви3ия.Добре, че си носих цигари.. После няколко години сградата пустееше или беше някакъв склад. Мисля, че от миналото лято я няма. Та оттогава български фри шоп - няма.

# 479
  • Варна
  • Мнения: 10 610
Полезна информация,тогава тези дето са на БГ територия не са български,защо ли Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт