Отговори
# 15
  • Мнения: 1 136
Аз съм с епилепсия и графиките на тази игра имат абсолютно същото честотно трептене като ефектите , които използват при изследванията ми , за да провокират припадъци, а той вече имаше един -не беше епилептичен , но ме притеснява . А и както казах трябва да се внимава доколко е разрешен достъпа в интерес , защото сина ми беше попаднал на секс сайтове ... Ще направи 7години септември , не иска дори в парка и на плажа да отидем , в градината не си показва носа , не иска да му купя велосипед / е не мисля че не е за притеснение.

# 16
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз съм с епилепсия и графиките на тази игра имат абсолютно същото честотно трептене като ефектите , които използват при изследванията ми , за да провокират припадъци, а той вече имаше един -не беше епилептичен , но ме притеснява . А и както казах трябва да се внимава доколко е разрешен достъпа в интерес , защото сина ми беше попаднал на секс сайтове ... Ще направи 7години септември , не иска дори в парка и на плажа да отидем , в градината не си показва носа , не иска да му купя велосипед / е не мисля че не е за притеснение.
Така, както описваш нещата имаш далеч по-голям проблем от играта Майнкрафт. На твое място не просто бих забранила компютъра, но и телевизора, и таблета, а телефона щеше да е от най-простите, дето и камера нямат. И не само на детето.
И бих разбрала причината за не иска дори в парка и на плажа да отидем , в градината не си показва носа , не иска да му купя велосипед и вече според нея ще е последващото ми поведение /лечение. А ако не искаш да се обясняваш защо се забранява, най-лесно е да се счупи /буквално като го отвориш и разкачиш жичките/, а ако е лаптоп - той няма да работи без батерия и зарядно.
А че интернета е опасно място - така е - и за компютъра, и за детето, че даже и за възрастни.

# 17
  • Мнения: 194
Аз съм с епилепсия и графиките на тази игра имат абсолютно същото честотно трептене като ефектите , които използват при изследванията ми , за да провокират припадъци, а той вече имаше един -не беше епилептичен , но ме притеснява . А и както казах трябва да се внимава доколко е разрешен достъпа в интерес , защото сина ми беше попаднал на секс сайтове ... Ще направи 7години септември , не иска дори в парка и на плажа да отидем , в градината не си показва носа , не иска да му купя велосипед / е не мисля че не е за притеснение.
Ато ти си с епилепсия и детето ти е имало вече един припадък, мисля, че всички играчки, включае и телевизора трябва просто да се забранят. Както вече казах здравето на детето е много по-важно от всичко останало.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно за тези игри един час е малко. Все едно да ви заведа на ресторант и да ви сервирам пет хапки даги изядете за пет минути и да ви кажа Край.

Графиката на играта е от вида на сторомодните графики от времето, когато мониторите бяха само от по четири цвят. мисля, че се преувеличава катосе търсят някакви скрити помисли и влияния чрез графика и глас. Просто децата са във възраст, когато лесно се пристрастяват към компютърните игри, особено ако си имат и другарчета от училище или други приятели на същата вълна. Със същия успех може да са определени филмчета и какво ли не щеш. А играта е интересна.

Явно тази игра е голям проблем , аз съм много притеснена поради следното:
1. Гледах демо на играта , за да разбера за какво е играта  и след около 3-4 минути започна да ми се вие свят , и то не само на мен. То се предизвиква от специфичната графика и трептене на играта , които са изключително близки до тригерите за припадък при епилепсия , когато се прави ЕЕГ
2: гласът на мъжа , който обяснява играта е с определена интонация много близка до тази на този при проекта "Moontalk " и направо му се промива мозъка на детето и то е заковано от гласа да го следва навсякъде. Аз се усетих че съм се захласнала и не мога да се отлепя .
Опитахме , а и го правим в момента - 30-60мин. На ден или няколко пъти на ден /сега е във ваканция/ , но той плаче , правя се че не обръщам внимание , но ми е криво като плаче , а на всичко отгоре се прокрадва след като го сложа да спи и взема таблета , за да играе и сутринта в 5.30 -6е на играта ,не е ставал толкова рано преди ... Аз пробвам какво ли не да му отвлека вниманието , но не ми се получава.

# 19
  • Мнения: 818
Що за лигавене?! Сложи пароли на всички устройства и го остави да се нареве колкото иска! Гадно ти е, че реве? А не ти ли е по-гадно, че се вманиачава в компютърна игра? Последното не ти ли се струва ненормално и вредно? Ако детето ти е болно и му дадеш лекарство, а то реве, че трябва да го пие, ще му позволиш ли да не изпие лекарството и да умре??
Когато тръгнете да си правите деца, бъдете готови да сте им родители.

# 20
  • Мнения: 1 136
Jesus ,подкрепям мнението ти ако бях една от майките , които оставят децата да се развиват "свободно и без правила" - пароли съм поставила навсякъде и достъпа е ограничен . Прочети ми въпроса : "как да му отвлека вниманието от интернет и да създам нещо друго , което да го привлича и измести интернет?",не ми предлагаш нищо свързано с това ,а започваме веднага да лепил етикети ... Успех !
Andariel , не мислиш ли че не съм проучвала въпроса малко повече от теб относно графиката на играта и как влияе на мозъка , особено когато съм с такова заболяване и че въпреки че не е обявена епилепсията за наследствена има изключения , така че звучи смешно да го приравняват на филмчета и т.н , между другото каква ти е точно позицията защото аз не откривам гледна точка .

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Вие си имате, как да се изразя, семейна история, така че може на теб и твоето дете да ви влияе. Но не и да се търси влияние на едро. Е, какво си проучила? Какво толкова има в тази графика? Тази игра се играе от милиони деца и възрастни, и ако имаше някакви толкова подмолни ефекти върху мозъка, досега да се е проявило. На епилептиците и на хората с предразположеност към проблеми с визуалните възприятия, много мигащите изображения по телевизията, да не говорим за детските филмчета с техните святкащи и мигащи изображения, им влияят, но това вече всеки си го решава индивидуално. За мен това е просто ретро-графика, а играта е увлекателна и затова много се играе, и то часове наред.

Позицията ми е, че децата в малката възраст са податливи на всякакви пристрастявания в зоната на забавленията, най-често игри и филмчета.

# 22
  • Мнения: 1 136
Е то това е проблема , как да ги отървеш от тази податливост и да им осигуриш нормално детство. Между другото ти колко деца имаш и на каква възраст?

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите вече са в гимназията. Но откакто са родени, дето се вика, пред монитор са израснали. Те си имаха нормално детство, просто компютърните игри са част от нормалното детство на тяхното поколение. Не разбирам защо под нормално детство се разбира само това на родителите. Ние като бяхме деца големият проблем на възрастните беше телевизията, защото нашите родители не са имали такава.
(Децата ми никога не са имали таймер на компютърните игри, не съм слагала пароли, не съм крила кабели. Разковничето според мен е, че са две деца и винаги си имат другарче в игрите, а и аз много се занимавах с тях навремето, имаха извънкласни занимания още преди да тръгнат на училище. И аз играех игри, и сега играя понякога, те продължават да играят, и не са им спирани дори по време на подготовката в седми клас, пък ей на, изкараха си супер оценки на изпитите, че и на допълнителните изпити за прием! Продължават да имат извънкласни занимания. Само това оставаше, да слагам и таймер - един час игра и край. ми, не става, то докато започнеш играта и трябва да я изгасиш! Само се дразни интересът така!

Според мен не можеш да ги оттървеш от податливостта, защото им е незряла нервната система, а и "пристрастяването" така даго кажем, е стратегия за придобиване на знания и умения. Просто този път е в игрите. Изходът е отклоняване на вниманието на детето от игрите с подходящи за неговата възраст други дейности. Извънкласните занимания са идеален начин за единствено дете в семейството, особено груповите дейности, за да не му е самотно. Като тръгне на училище, половин ден е извън къщи, а после има за учене, като сложиш и по едно-две извънкласни на седмица, после докато се видите вкъщи, и денят минал.

# 24
  • Мнения: 1 136
Само мога да се радвам за теб , но за мен си остава проблем и като не можеш да ми помогнеш не се опитвай да ме приучиш на твоите приоритети . Благодаря за вниманието , ще имам предвид мнението ти. Лека вечер!

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Насила на човек не можеш да му помогнеш, особено ако се е вкопчил в  идеята за правилност на собствените си приоритети. Ти търсиш някакво вълшебно срество, ако може да го дадеш на детето и то просто да си подейства, а такова няма. Всяко нещо ще ти струва нерви и време. Ако си мислиш, че детето ще стои часове на самоуправление, без да има възрастен, който да му организира някакви дейности, няма как да стане. Наркоманите и алкохолиците ги карат да работят, запълват им деня всяка минута, за да нямат време да мислят за обекта на пристрастяване. А и откъде у едно 6-годишно дете толкова време да виси пред компютъра? Ако цял ден е на ДГ, то вечер остават някакви мизерни часове да е с родителите си, и после ляга да спи. За да има толкова време за игра, значи детето е оставено на самотек. Кой се заанимава с него вкъщи? Нищо друго ли не прави това дете, освен да играе на компютъра?

# 26
  • Мнения: 1 136
Хаха, давай с въпросите ... Ех , този комплекс за контрол се развива с неимоверна скорост ... Но доколкото си спомням ти пожелах "лека вечер"!

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Демек, тегли ми една кратка, защото написаното от мен не ти ходи по акъла и желанията! Ми, оправяй се, като толкова знаеш! Детето си е твое! Игрите ти били виновни с не знам каква честота! Грънци! На теб не ти се занимава!

# 28
  • Мнения: 4 263
Аз съм на мнение, че който си оставя детето да играе дълго време компютърни игри просто не му се занимава с него. Детето от своя страна си отмъщава като се пристрастява към играта и не общува с майката. Оплаквате се, че децата били пристрастени към компютрите, а какво направихте вие, за да им осигурите някакви разнообразни дейности след детската градина, събота и неделя?

# 29
  • Мнения: 24 467
Според мен имате сериозен проблем, който изисква бързо и адекватно решение. Детето ти е много малко, за да се пристрастява към такива игри. Дори за по- големите е също много опасно.
Сложи му програма, която ограничава достъпа до компютър за определен от вайс брой часове. За толкова малко дете лично аз бих позволила максимум час на ден.
Малкият ми син е на осем и аз не съм допускала до сега да играе дори по час на ден. Той си свикна и играе с децата навън нормални детски игри,играе вкъщи шах или строи с легото.
Препоръчвам parent control.

http://download.idg.bg/drugi/6805_kss_parental_control/

http://blog.ardes.bg/2010/02/parent-control/

Ето още:

http://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89-%D1%81%D0%BE%D1%84% … %D1%86%D0%B0.html

Решаването на проблема зависи изцяло от родителите. Не чакайте някой от някъде да помогне. Това е ваше задължение и отговорност. Действайте бързо.
Постоянното кибицане пред екран вреди на психиката, интелекта и физиката на всеки нормален човек, независимо от възрастта му. За децата е особено вредно, т.к. те рядко комуникират реално с други деца, когато се обвържат до голяма степен с компютъра. Това е най- вредното за тях.
Бъдете настоятелни и постоянни. Желая ви успех. 

Последна редакция: пн, 09 юни 2014, 10:53 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт