2880 лв. накуп за майки-студентки - 14

  • 49 401
  • 809
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 780
Здравейте. Аз март месец родих и съм студентка в РУ. Събрах нужните документи, подадох ги и след около месец парите бяха преведени. Единственото странно нещо ми беше, че в социалното задържаха акта за раждане на малката докато не се изплатят парите...  Thinking Както и да е де вземах си го. Успех на всички бъдещи мами студентки и се борете за това което ви се полага!

# 16
  • Мнения: 2 081
Здравейте. Аз март месец родих и съм студентка в РУ. Събрах нужните документи, подадох ги и след около месец парите бяха преведени. Единственото странно нещо ми беше, че в социалното задържаха акта за раждане на малката докато не се изплатят парите...  Thinking Както и да е де вземах си го. Успех на всички бъдещи мами студентки и се борете за това което ви се полага!

Акта за раждане го задържат , за да му сложат печат заради еднократната помощ за раждане . не е заради тези 2880 лв

# 17
  • София
  • Мнения: 230
Запис и от мен.

# 18
  • София
  • Мнения: 144
Запис

# 19
  • Мнения: 64
записвам се да ви следя, че след няколко седмици ми предстои раждане и от сега се оглеждам къде да запиша в София възможно най - лесно и ефтино. Иначе съм завършила Информатика бакалавър и семестриално завършила магистър... Ако някой има препоръки или знае как става кандидатстването с оценка от висшето - има ли пак изпити?

# 20
  • Русе
  • Мнения: 90
Да си прехвърля и аз въпроса от последната страница:
Предстои ми кандидатстване за магистратура за предстоящата 2014-2015 учебна година. Проблемът е, че записването се очаква да стане около 2 седмици след като детето ми навърши 6 месеца. Не ми става много ясно дали детето трябва да е до 6 месеца или до 1 година. Дали има шанс да ми приемат документите или ще трябва да обжалвам? Как става обжалването?
Извинявам се, ако вече е дискутирано, но не успях да намеря отговор. Благодаря предварително!
Така, успях да намеря отговор на въпроса си и ще обясня, в случай, че и на друг му възникне. Помощта се дава за дете до една-годишна възраст, но самият срок за подаване на молбата е в срок от 6 месеца, считано от края на месеца, през който е родено детето.
Май няма да стане при мен, законът е ясен Sad Да си раждал навреме, един вид. Тези, които попадат в тази "дупка", като нас, да си гледат работата.

# 21
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Продължавам да разнищвам акредитацията на ВУАРР магистърските програми. Звъннах, казаха ми, че е акредитиран и да погледна документа, който е качен на сайта. Според мен въпросният документ не е цял, някак стои недовършен. Но и не очаквах да кажат друго. В сайта на мон онзи списък казва, че има три АС и то за бакалавър. Някой ще каже ли друг телефон, където да звънна-вероятно МОН?

# 22
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Здравейте, моят казус е следният: в момента съм на бюрото по труда, а на 01.07. ще се регистрирам в една фирма, тъй като след около седмица след това ще изляза в майчинство. На 25 август започват записванията за магистратура, но прочетох някъде, че не може да си на договор 8 часа и да учиш редовно, а аз по това време вече ще съм в майчинство. Има ли значение на колко часа ще се осигурявам в този случай?

# 23
  • Мнения: 2
Продължавам да разнищвам акредитацията на ВУАРР магистърските програми. Звъннах, казаха ми, че е акредитиран и да погледна документа, който е качен на сайта. Според мен въпросният документ не е цял, някак стои недовършен. Но и не очаквах да кажат друго. В сайта на мон онзи списък казва, че има три АС и то за бакалавър. Някой ще каже ли друг телефон, където да звънна-вероятно МОН?

Аз също се лутам в тази загадка . И аз звънях и казаха , че магистратурите са акредитирани , но в сайта излиза друго-имат акредитация само за бакалаври. И си мисля , че социалните ще направят справка в същия сайт и както търсят най-малката причина за отказ не мисля да рискувам. Обмислям да се явя на изпит , който е елементарен за бакалавър или ще търся др.университет за магистратура.

# 24
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте!

Благодаря за новата тема!   bouquet

Предстои ми раждане през януари. И аз се интересувам от магистратура в София. Някой знае ли университет, в който приемът е между януари и март? Или в София приемът навсякъде е лятото? Мислих да запиша и аз във ВУАРР, но не искам да рискувам и да се окаже, че акредитацията му е изтекла, когато аз ще искам да се запиша.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Да си прехвърля и аз въпроса от последната страница:
Предстои ми кандидатстване за магистратура за предстоящата 2014-2015 учебна година. Проблемът е, че записването се очаква да стане около 2 седмици след като детето ми навърши 6 месеца. Не ми става много ясно дали детето трябва да е до 6 месеца или до 1 година. Дали има шанс да ми приемат документите или ще трябва да обжалвам? Как става обжалването?
Извинявам се, ако вече е дискутирано, но не успях да намеря отговор. Благодаря предварително!
Така, успях да намеря отговор на въпроса си и ще обясня, в случай, че и на друг му възникне. Помощта се дава за дете до една-годишна възраст, но самият срок за подаване на молбата е в срок от 6 месеца, считано от края на месеца, през който е родено детето.
Май няма да стане при мен, законът е ясен Sad Да си раждал навреме, един вид. Тези, които попадат в тази "дупка", като нас, да си гледат работата.
Не е точно така. Всеки може да вземе помощта стига да си сметне датите и да запише и подаде документи в подходящ период. Просто, за да се избегне изтърването на срока е трябвало да запишете миналата година и след раждането да ви дадат помощта, защото вече за новата година се изтърва срока. Спора, който възникна края на миналата тема беше точно по този въпрос. Щом се знае термина се смята коя година ще е подходяща.

cokiboki във ВУАРР можеш да кандидатстваш само с документи. Не е и нужно да ходиш на изпит  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 628
Тази помощ важи ли и за такива, които учат в редовна форма, но платено обучение? newsm78

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Тази помощ важи ли и за такива, които учат в редовна форма, но платено обучение? newsm78
Да! Трябва само университета да е акредитиран.

# 28
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
quote author=eli70o0 link=topic=784835.msg28329898#msg28329898 date=1401792635]
[cokiboki във ВУАРР можеш да кандидатстваш само с документи. Не е и нужно да ходиш на изпит  Simple Smile
[/quote]
Остава да се изясни въпроса с акредитацията. От всичко изчетено, е ясно че имат акредитация за 3 специалности, за 2-те изтича 10.2014. Пък в началото пише, че имат акредитация от 2013г. за срок от 4 години...Аз тотално се обърках.

# 29
  • Мнения: 628
Има ли условие майката да не работи, или единствено важното е да е студентка?

Общи условия

Активация на акаунт