Дребни сладки

  • 11 710
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Благодаря на всички за вкусните рецепти, непременно ще ги пробвам Simple Smile
А локумките хич не са трудни и стават много бързо. А колкото повече стоят - по-вкусни стават, ама аз не им давам тази възможност  Embarassed грух  Rolling Eyes
За пурички никой ли не се сеща? Или сладки с шприц-машинка (никога не ми се получават, все не излизат от шприца:-S)

# 16
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: rossitza
Цитат на: Bobbylein
Любимите ми сладки Laughing  Laughing  Laughing  - безименни Embarassed

    2 пакетчета крема сирене
    1 пакетче масло (меко)
    брашно колкото поеме до не много твърдо тесто
    захар

    От крема сиренето, брашното и маслото се омесва тестото.
    Върху масата се поръсва захар и върху нея се разточва тестото, с около 0, 5 мм дебелина. С чаша се изрязват кръгчета, които се сгъват на 4.(на полукръг и после още на две, "Изреските" ги разточвам най-накрая или ги оформям на топчета). Нареждат се в тава, предварително намазана с малко мазнина или върху хартия за печене. Пекат се на умерена фурна докато станат златисто-кафяви.
    [/list:u]


Звучи вкусно, ама зашо се сгъват  така като няма пълнеж вътре и при печенето не се ги разгъват обратно (sorry за тъпия въпрос) Embarassed . И още нещо нашето крема сирене дали ще стане Rolling Eyes

Да с крема сирене стават супер, рецептата си я имам от БГ. Стават и с иЗвара.
Kato gi sgavash gi natiskash malko pove4e, ne se razgavat
sorry za latineca Grinning

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: DolceVita
Има и едни масленки ("гръцки") май, ама мога да им намеря рецептата.

Мерси за рецептите![/color]

Сигурна съм,че ще се справиш, мила, и гостите ти ще са доволни. А за гръцките сладки - пиши и не питай  Wink Мерси предварително! Разкажи за гостито после

# 18
  • Мнения: 1 116
Ето и едни кокоски от мен:

3 белтъка
2 чаши кокос
3/4 чаша ситна захар
1 лъжица брашно

за крем
60грама черен шоколад
50грама масло


Забърквате с миксер белтъците и захарта докато станат като за целувки(твърди)
Добавяте кокоса и брашното и бъркате с лъжица .Ако стане много рядко може да добавите още малко кокос. Правите малки топчета и ги слагате в намазнена тава на 2 см едно от друго. Печете ги в предварително загрята фурна до 180 градуса. Около 15 минути но ги наблюдавайте...като се оцветят в приятен цвят може да ги вадите. Оставяте ги малко да се охладят и ги слагате върху хартия.
Шоколада го разтапяте в микровълнова или на водна баня и го смесвате с маслото. Слепвате две по две бисквитките. Супер вскусни стават и много бързо и лесно. Около 40 (правете ги дребнички)
Да ви е вкусно!

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Bobbylein
Любимите ми сладки Laughing  Laughing  Laughing  - безименни Embarassed
[/list]


На тези им казвахме едно време "корекомки", не знам защо. Може би нещо във формата... А сега продават готови такива (но не така вкусни като домашните), и ги именуват сълзица, захаринки и прочие. Домашните са вкусни и лесни (за мамите в чужбина без крема сирене, знам, че сирене "Маскарпоне" е подобно).

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Di5
Ето и едни кокоски от мен:

3 белтъка
2 чаши кокос
3/4 чаша ситна захар
1 лъжица брашно

за крем
60грама черен шоколад
50грама масло


Забърквате с миксер белтъците и захарта докато станат като за целувки(твърди)
Добавяте кокоса и брашното и бъркате с лъжица .Ако стане много рядко може да добавите още малко кокос. Правите малки топчета и ги слагате в намазнена тава на 2 см едно от друго. Печете ги в предварително загрята фурна до 180 градуса. Около 15 минути но ги наблюдавайте...като се оцветят в приятен цвят може да ги вадите. Оставяте ги малко да се охладят и ги слагате върху хартия.
Шоколада го разтапяте в микровълнова или на водна баня и го смесвате с маслото. Слепвате две по две бисквитките. Супер вскусни стават и много бързо и лесно. Около 40 (правете ги дребнички)
Да ви е вкусно!

А каква гъстота трябва да се получи - топчетата с ръце ли се оформят или се изсипва с лъжица?

# 21
  • Мнения: 373
Цитат на: anomalia
Цитат на: DolceVita
Има и едни масленки ("гръцки") май, ама мога да им намеря рецептата.

Мерси за рецептите![/color]

Сигурна съм,че ще се справиш, мила, и гостите ти ще са доволни. А за гръцките сладки - пиши и не питай  Wink Мерси предварително! Разкажи за гостито после
А ти имаш ли рецепта за такива гръцки сладки?

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ето и една моя идея. За съжаление сега нямам много време zа да напиша и други. Wink  Embarassed

Кокоски

170 гр. кокос
5 белтъка
250 гр. пудра zахар
400 гр. марципан
кората на 1/2 лимон
2 с.л. ром
1/2 чаша zахар
100 гр. шоколадова глаzура
Кокосът се раzстила върху една тава и се оставя да иzсъхне  на 100°C с малко отворена фурна около 20 мин.
Белтъците се раzбиват хубаво. Марципанът се раzбърква с половината пудра zахар и се прибавят към белтъците. Кокосът, останалата част от пудрата zахар, настърганата лимонена кора и ромът се прибавят и всичко се раzбърква добре. Фурната се zатопля на 150°C. Тестото се щприцова, като се оформят топчета, големи колкото орех. Поръсват се със zахарта и се пекат около 20 мин. След като се иzпекат се потопват в шоколадената глаzура.

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: DolceVita
Цитат на: anomalia
Цитат на: DolceVita
Има и едни масленки ("гръцки") май, ама мога да им намеря рецептата.

Мерси за рецептите![/color]

Сигурна съм,че ще се справиш, мила, и гостите ти ще са доволни. А за гръцките сладки - пиши и не питай  Wink Мерси предварително! Разкажи за гостито после
А ти имаш ли рецепта за такива гръцки сладки?

За съжаление нямам никаква подобна рецепта  Embarassed Разчитах, че някое момиче от форума ще има нещо подходящо, но... Sad А какво стана с твоята рецепта?

Общи условия

Активация на акаунт