Национален протест "Мълчалив поход за живота" на 7 юни 2014 от 11 ч.

  • 6 466
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Не да се ,,Мълчи,, трябва, а да се ,,Крещи,, с пълно гърло срещу безумията по пътищата и наглото измъкване на шофьорите- убийци поради калпавия закон. Отнемане на правоспособност до живот и достатъчно дълъг престой в затвора

Светла им памет на децата загинали под гумите на тези ненормалници Flowers Rose Flowers Rose

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз останах много разочарована от участието във Варна.Много малко хора.
А за сметките за ток излязоха десетки хиляди Confused

# 47
  • Мнения: 1 350
Добре де ,какъв е смисълът да заявиш ,че ще отидеш ,а да не го направиш?
Да се направиш на интересен пред приятелите ти във фейсбук ли?
Да заявиш ,че имаш твърда гражданска позиция ,а после да останеш да люпиш семки пред блока ,вместо да отделиш половин час време и да "защитиш" децата си? Rolling Eyes
В Пазарджик нямаше повече от 30 души.Бяха заявили присъствие поне 500.Не го разбирам това.

# 48
  • Мнения: 3 794
Аз имах огромно желание да присъствам. За съжаление, макар и тотално клише, вчера изникна неотложен ангажимент, който касае семейството ми.
Това, което успях да направя е, че изпратих мейл до всички мои колеги и днес шефа ми се обади да ми каже, че са там с жена му и сина му. Благодарих му сърдечно, защото самата аз исках да съм там.

Записах се във фейсбук групата за Паоло и ако има бъдещи инициативи ще се включа...

# 49
  • Мнения: 10 547
Недейте съдете кой бил там и кой не бил. Някак грозно е. Всеки си има своя причина, дори и тази причина да е, че просто е забравил или не му се е идвало.
Днес е и Задушница. Все пак може да е имало и такива, които да са решили да почетат с присъствието си своите близки или поне техните гробове.

# 50
  • Мнения: 1 572
В Русе не повече от 40 възрастни, отделно децата.
Натъжи ме не само повода, а и други неща по събирането, които сега не мога да коментирам.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Каси, повечето хора от нашето поколение, а и по-младите, хабер си нямат от задушници.

# 52
  • Мнения: 10 547
Уф, Андариел, темата не е за това, но Александър Невски беше пълен с млади хора, палещи свещ за починалите. Отделно имах изпит с млади жени, около 50-на на брой и бая помрънкваха, че им се е наложило да ходят рано или пък да ходят следобед на гробища. Аз на такова място рядко стъпвам, но хората сме различни.

мен ме смутиха тичащите деца върху издадената част на паметника на Цар Освободител.

# 53
  • София
  • Мнения: 28 707
...
мен ме смутиха тичащите деца върху издадената част на паметника на Цар Освободител.
Да.

# 54
  • Мнения: X
Недейте съдете кой бил там и кой не бил. Някак грозно е. Всеки си има своя причина, дори и тази причина да е, че просто е забравил или не му се е идвало.
Днес е и Задушница. Все пак може да е имало и такива, които да са решили да почетат с присъствието си своите близки или поне техните гробове.
Никого не съдя. Просто се учудих, че хората са толкова малко - удобно място, хубаво време. А София е близо двумилионна.

Всъщност не може всички да отидат, разбира се. И не е нужно. Важното е да има обществено разбирателство, обществен консенсус, обществен ангажимент поне по въпроса, че сигурността на децата ни, техният живот и тяхното здраве са приоритет номер 1. При нас очевидно това не е приоритет - за обществото не е, а ние искаме да е за държавата. Няма да стане - дори ако и подобни малки стъпчици отказваме да правим.

Скрит текст:
И какво общо има Задушница? Аз отидох от гробищата направо на мероприятието пред Парламента.

# 55
  • Мнения: 4 892
Много набързо се случиха нещата  Blush  Но за полу-спонтанно събитие е добре.
Все пак хората изразиха мнение, исканията си. Чуха се гласове.

# 56
  • Русе
  • Мнения: 359
Каси, повечето хора от нашето поколение, а и по-младите, хабер си нямат от задушници.

Имат хабер тези които сме изгубили близки хора. Възрастта няма значение. Аз откакто почина майка ми за всяка задушница и годишнина варя жито и меся пита. Само за днес нямах възможност и взех само череши.
И все пак намерих време да отида до центъра и наистина имаше много малко хора Cry

# 57
  • София
  • Мнения: 927
За съжаление в София не разрешиха провеждането на похода Sad Трябвало 72 часа преди събитието да се уведоми общината. Но пък поне дойдоха медиите и отразиха протеста ни. Но докато в НК не се внесат промени и не започнат масови наказания за безразсъдните шофьори, трагедии ще има  Sad

# 58
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Малко преди да се случи трагедията с Паоло, група Атлас започнаха кампания за безопасно шофиране... за която по медиите не се чу много... Защо ли не се изненадвам, нали "не е новина"...

Ето песента им, която може би е добре да споделяме, дано някой се замисли...
https://soundcloud.com/atlas-bg/pregazenicvetja

# 59
  • София
  • Мнения: 5 197
Аз не знам малко или много бяхме пред НС. Видяхме съученици и на двете ми деца, както и други две познати семейства.

Общи условия

Активация на акаунт