Впечатления за "ВИТА"

  • 3 398
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 272
Цитат на: Тherion
...ostavi si racete bqx v 7mi mesec bremenna inak vis4ki mnogo q xvalqt

Обясни какво имаш предвид под "остави си ръцете". Интересно ми е да чуя и твоето мнение.

# 16
  • Мнения: 6 323
Цитат на: THERION
ostavi si racete bqx v 7mi mesec bremenna inak vis4ki mnogo q xvalqt


Какво се е случило?
За една и съща докторка ли говорим?

За първи път чувам отрицателно мнение за д-р Райчева  Shocked
От почти 8 години съм нейна пациентка, познавам и доста други жени, които ходят при нея и които си проследиха бременността там, а за мнения от клубове и форуми пък да не говорим.

Моля те, сподели какво е станало и защо си недоволна?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 857
#Puppy dog iztrix si postinga-  to4ka

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Прочетох историята ти THERION,
но не виждам нищо страшно в нея, нито пък шокиращо. Така че едва ли ще бъде изтрита.
Разбирам твоите чувства, особено като се има предвид и колко лабилна може да бъде една бременна жена и колко лесно да се уплаши, особено от неща в чиято област няма познание.
Но ако трябва да направя коментар на това което се е случило и той да бъде обективен и безпристрастен / като се абстрахирам от личният елемент ,който ти влагаш и който е абсолютно обясним/, то той е че не виждам нищо укорно в действията на д-р Райчева.
Първо в средата на бременността ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави гинекологичен преглед. Зная, че много малко лекари го практикуват, но пропуска му е груба грешка. Нуждата от този преглед се обуславя от необходимостта да се установи дали шийската на матката няма разкритие и ако има евентуално такова да се направи незабавен серклаж за който има точни срокове. Ако те бъдат изтървани, последствията може да бъдат фатални за бебето.
Така че прегледа който ти е бил направен е изцяло професионален, да не забравяме все пак и причината поради която ти си отишла на лекар - течение. А освен с преглед, то няма как по друг начин да се установи и да се разбере неговият произход.
На следващо място прегледа на видеозон, който ти е бил направен е изцяло знак на добра воля от страна на докторката. Защото пък знаеш ли колко други доктори има, които при положение, че някой те протежира и дори няма да си платиш - ще направят това за което си отишла и няма да си мръднат пръста повече, дори и да има реална опасност някаква.
Мълчанието на Райчева по време на прегледа няма да коментирам надълго. Да, зная колко мъчително е това за нас, бъдещите майки и какви ли не кошмарни мисли ни минават през тези минути - сякаш векове. И аз съм го изпитала. И то когато са ме гледали специално за аномалии. Препотих се 20 пъти, имах чувството че времето е спряло и че ще ми се пръсне сърцето от страх и притеснение.
Но уверявам те - и лекарката която ме преглеждаше мълчеше. Небезизвестната доц.Томова. Нямам право да я упреквам. Давам си сметка, че това е белег едиствено и само на професионализъм, на концентрация и на внимание. Как бих могла да се сърдя за подобно нещо ?
После - контрахиралата матка наистина е различна от контракции. Не знам защо не си питала на място какво въобще значи това. Понякога докторите не ни обясняват всичко и се налага сами да питаме. Няма нищо лошо в това.
И на последно място - не разбирам защо трябва да се сърдиш на леля си!
Жената ти е направила услуга, отделила е от работното си време, протежирала те е и накрая ти си недоволна.
И още нещо. Имай предвид, че стойностите които дават видеозоните имат голям периметър на отклонение. Вярно - плашещо е. Но това е технически недомислък, лекарите не носят отговорност за това. Всяка една бременна знае, че размерите на бебето и теглото му което показва ултразвукът са относителни и ориентировъчни.

Това е моето мнение. Не искам то да те накара да се почувстваш зле или да ти стане неприятно. Аз се поставям на твое място и не те коря, но истината е че понякога сме твърде взискателни и претенциозни ние бременните. А хормоните размътват разсъдака ни и ни отнемат правото на реална и трезва преценка.

Желая ти крепко здраве, на бебчо също.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 857
dodo_dodo ne si mislili 4e sam si platila za pregleda  Laughing koi da ti znae 4e kontraxirala matka e razli4no to kontrakcii
parva bremennost na 22 godini
ami vij faktite jena?
bremenna v 7mi mesec
gledat te ZA razkritie (nisto protiv dodo ina4e za pregleda i 4e go ima)
osven tova ti izpisvat na barza raka lekarstva koito za parvi pat 4uva6
i za kapak tova koeto me vbesqva v cqlata istoriq ma naistina me vbesqva e tova koeto vidq kato razmeri na glavi4kata i bedrenata kost i ne izkomentira kakto trqbva (ti mi kazva6 4e ima otkloneniq v parametrite nali ? ama tq ima6e slivi v ustata az ot kade da znam ???)!!!!! e  dobre pri tezi fakti
ti kakvo ste si pomisli6: ste rajdam skoro mai ama ne se znae kakvo taq ma6ina pokaza 1350 grama v sedmi mesec...........eto tova sa faktite ti kakvo ste si pomisli6

eto za tova si mal4ax tolkova vreme kato si q vvalexte doktorkata stoto ne mi se vliza v spor s nikoi i ne mi se raziskva prosto

# 20
Тнеrion..л наистина съжалявам за това как си се почувствала...но мисля че просто ние си я разбрала Райчева...а от тук да я слагаш едва-ли не в черния списък, казвайки че си е оставила ръцете...не си права просто...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 896
Гостът бях аз...

# 22
Цитат на: Liorena
Първа частна много профилна болница в София от 07/09/2004г.
Има и родилно отделение вече. Даже се родиха 2 бебета там вече.
питай , кво те интересува повече.


Хи-хи, вчера разбрах, че едното бебе е на моя приятелка. Тя е много доволна от болницата и въобще от всичко Simple Smile
И на мен ми харесва болницата, даже се замислям - един ден, когато и аз трябва да раждам, дали да не е там Simple Smile

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: little__rabbit
Цитат на: Liorena
Първа частна много профилна болница в София от 07/09/2004г.
Има и родилно отделение вече. Даже се родиха 2 бебета там вече.
питай , кво те интересува повече.


Хи-хи, вчера разбрах, че едното бебе е на моя приятелка.


 Grinning бебе Александра или бебе Ифигения? Grinning

# 24
  • Мнения: 724
Александра Simple Smile

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: little_rabbit
Александра Simple Smile


хи хи хи, виж как знам дори как се казват бебетата.
живи и здрави Grinning

# 26
  • Мнения: 724
Цитат на: Liorena
Цитат на: little_rabbit
Александра Simple Smile


хи хи хи, виж как знам дори как се казват бебетата.
живи и здрави Grinning


А от къде знаеш? Това е интересно Wink
Аз по принцип имам служебни контакти с Вита, та затова знам и повечко за тях, но чак имената на бебетата... По стечение на обстоятелствата "познавам" едното - гледах и снимки Simple Smile Това бебе е второ дете на мойта приятелка Simple Smile

# 27
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Momicheta, imate li predstava kolko struva rajdaneto tam?

# 28
Цитат на: Izida
Momicheta, imate li predstava kolko struva rajdaneto tam?


И аз се интерсеувам колко струва раждането там

# 29
  • Мнения: 9 903
в същия форум, на втора страница:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20490&start=0

....има и цени:)

Общи условия

Активация на акаунт