Колко често боледуват или са боледували децата ви между 1 и 2 год.?

  • 3 123
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Именно, че сме си у дома, не на ясла. За педиатрите това е нормално, от тях съчувствие не очаквам Simple Smile
АБ пи за високата утайка последно, аз затова и се съгласих, възпалителен процес някъде, но къде така и не се разбра. Зъбите могат ли да вдигнат СУЕ не знам?! Май месец пак така, АБ ни изписаха, но този път аз реших, но и другия лекар каза, че не е нужно.
 Яслата ще я подминем, но с тази честота сега не знам на градина, живот и здраве как ще е. Дано сега си ги отболедува.
Лекувам децата си само с хомеопатия. Синът ми е на 8 - АБ не е пил.
Дъщерята също.

Помисли си по темата  Peace

# 16
  • Мнения: X
При евентуално следващо боледуване пуснете микробиология, ако евентуално се открие бактерия да се третира адекватно с антибиотик, да не се окаже че си я отглежда детето и тя периодично набира сила. Също е възможно и в семейството да има носители на бактерия, които да заразяват детето. Понеже става дума за сравнително ограничен кръг от хора, ако другите нямат симпроми на вирусно заболяване е възможно или някой да е носител на бактерия, или самото дете да не е доизлекувано.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Моето малко дете боледува почти всеки път когато се разболее батко ѝ, той носи вируси от у-ще и после ги караме всички: той, бебето, аз ...
Имуностимуланти на малко дете не е много препоръчително да се дават, да не говорим, че при не малка част от тях, ефектът е доста спорен, ако изобщо го има.
Здрава храна и каляване ми се струва по-добрият вариант.

# 18
  • Мнения: 8 242
Моето малко дете боледува почти всеки път когато се разболее батко ѝ, той носи вируси от у-ще и после ги караме всички: той, бебето, аз ...
Имуностимуланти на малко дете не е много препоръчително да се дават, да не говорим, че при не малка част от тях, ефектът е доста спорен, ако изобщо го има.
Здрава храна и каляване ми се струва по-добрият вариант.
Синът ми от 3 години е в училище - ПГ, 1 клас, 2 клас - за 3 години е отсъствал общо 5 дни.
Малката не се е разболявала от нищо "донесено" от него.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
duhi_puhi, е, и?  Laughing Какво искаш да ми кажеш с това изказване?
Сигурна съм, че е "донесено", в смисъл, че е вирус и че е от класа, в който примерно още 6-7 деца имат същите симптоми по същото време. Не е неизлекувана стара инфекция, не са бактерии и т.н.
Заразява се баткото, до 2-3-4 дни малката, горе-долу по същото време или ден-два по-късно и аз. Не всеки път, разбира се, но често се случва. И?

# 20
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi, е, и?  Laughing Какво искаш да ми кажеш с това изказване?
Сигурна съм, че е "донесено", в смисъл, че е вирус и че е от класа, в който примерно още 6-7 деца имат същите симптоми по същото време. Не е неизлекувана стара инфекция, не са бактерии и т.н.
Заразява се баткото, до 2-3-4 дни малката, горе-долу по същото време или ден-два по-късно и аз. Не всеки път, разбира се, но често се случва. И?
Искам да кажа, че не това, че някой носи нещо вкъщи е причина да се разболяват всички наред.
Въпрос на имунна система най-малкото.
Т.е. исках да кажа, че не е задължително ако има по-голям брат/сестра - да се натръшква и дребното покрай тях.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В острата фаза на много секрети ако бебето е близо до голямото дете е почти невъзможно да го подмине. Обаче доколкото разбирам, синът ти не е боледувал често и явно не сте имали проблеми от подобно естество.

# 22
  • Мнения: 8 242
В острата фаза на много секрети ако бебето е близо до голямото дете е почти невъзможно да го подмине. Обаче доколкото разбирам, синът ти не е боледувал често и явно не сте имали проблеми от подобно естество.

Ами да де - не е нужно всички вируси да се залепят по всички (той не ги лови от у-ще, а и да се закача нещо по него - сестра му също явно не се хваща) - както и да е...
Двамата са постоянно на кълбо - няма как да не си разменят по някой секрет.. не им деля и чашите, ядат и от една ябълка например...

# 23
  • Мнения: 154
Ето, като чета за вашите деца, ами значи не е много нормално всеки месец! Провокирах се за темата днес от една позната, на която детето на 2 г. за първи път се разболява изобщо, та аз се оцъклих.
 Kanekorso, замислям се и аз за зъбите, последно извади 2 кътника, вдигна 39.5, високо СУЕ и после една страхотна диария. Наистина май със зъбите им пада имунитета. И понеже ни остават още доста зъби така ли ще е  newsm78

За мен има връзка между израстването на зъбите и падането на имунитета. Или поне като наблюдавам моето дете. Ето вече три месеца няма признаци да растат нови зъбки, не и боледувала. Но предстоят последните кътници и аз съм се подготвила за още едно боледуване, по сериозно.
Но това не значи, че е валидно за всички дечица.
Добър хомеопат или една почивка на планина, може да ви се отрази добре.
Дано не боледува твоето детенце толкова често. Това е ужасно за всяка майка.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

За мен има връзка между израстването на зъбите и падането на имунитета.

И аз мисля, че има. Заради снижения имунитет стават много по-податливи към всеки вирус и зараза. И въпреки това не е задължително да се разболява всеки път при нов зъб, при нас понякога пропуска  Simple Smile


# 25
  • Мнения: 2 352
Изкара ротавирус по време на почивка.

# 26
  • Мнения: 4 292
Ами беше болен само допреди седмица, от два дни много неприятно му мирише урината, затова днес реших да му пусна едни изследвания. Еми много бактерии, много белтък, след обед ще го водя, но вече започвам да се отчайвам.

# 27
  • Мнения: 3 506
Малкият ми е син е горе-долу наборче с твоя. Но колко пъти е боледувал, честно, не мога да ти кажа, не ги броя. Така като се замисля, от декември насам, има едно сериозно боледуване (тежък ларингит над седмица), няколко дни след това пак се разболя порядъчно, междувременно (преди и след) има поне 2-3 по-леки. Той расте с брат и сестра в училищна възраст и ежедневно контактува с други деца (негови наборчета по площадките + съучениците на брат му и сестра му).
С първия ми син все броях, сравнявах и много се ядосвах - уж дълго кърмен, непрекъснато навън, каляван, здравословно хранен, няма контакти с други деца и т.н. и т.н. - и мине, не мине, току се разболее. С времето, гледайки после дъщеря ми, племенниците (бая на брой  Simple Smile), децата на приятелите, детската градина, училището, съседите, някак възприех прословутия лаф "Така растат децата". Не е приятно наистина, още повече че често се случва в 'най-подходящия' момент, но.. това е положението. Има тук-там по някое изключение, което боледува 2-3 пъти за 5 години, но като цяло едно боледуване на месец е масово явление.

# 28
  • Мнения: 103
Моите са с 1.2г разлика и са в много близък контакт непрекъснато.Задължително се заразява и по-малкото.Изкараха розацея,когато бяха по на 6 месеца това беше първото боледуване и на двете.После между 1 и 2г.с по-голямото не е имало сериозни настинки.След 2 с голямото-ясленски вируси за 4месеца 3 пъти,като кашлицата беше непрекъсната и сополите-т.е едно такова полуздраво състояние с периоди на по-силни симптоми.Всичко това важи и за по малкото само че след 1г. т.е все едно са ходили заедно на ясла. След това няма ясли-няма болести. Peace  Praynig

# 29
  • Мнения: X
Не е боледувал почти, помня една хрема и един вирус, който мина за 3 дни.
Истинското боледване започна след 3-годишна възраст, когато тръгна на градина.

Имам същият отговор.
Боледуваше след 3 и половина годишна възраст като от една година пояти не е боледувала освен от лека настинка за 2 дни миналата есен.

Общи условия

Активация на акаунт