Север-Юг по БТВ-тема 16

  • 23 028
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета и хубав ден !  Hug
Роминка, благодаря ти за новия ни дом - красив и уютен, както винаги  newsm51


Поздрав за форумките, които ги вълнува и двойката Баръш - Джемре  Heart Eyes


http://www.youtube.com/watch?v=srd8Jq-XxF0#t=79

Поздравления, Манут  newsm10

# 31
  • Мнения: 18 601
Алиска  Heart Eyes wavey

Даааа, надежда всяка забравете ... от 21.30 ч. вторник - Земя на бунтовници  smile3555 smile3515 smile3511
Не мога да си го обясня по друг начин, освен, че наистина е намалял рейтинга през Юни  newsm78

# 32
  • Мнения: 21 201
Привет и на появилите се Hug..... Hug след мен.
Еврика, разбрахме се Фенче. smile3521
Алооо, как сте?

# 33
  • Мнения: 3 634
Не се ядосвайте, бтв се грижи за нас. Искат да ни удължат удоволствието от сериала.
Нямам думи не за това, че го спират, а за това, че преди това казаха, че продължават излъчването.
Фенче, много, много ми хареса гифчето със събуждането.
А "един от любимите ти" - на оградката, и на мен ми е любим.
Другото наше момиче прави приятелски жестове - саз, горичка, но в главата и още са не съвсем приятелски мисли. Ама и той – желязо. Но пък я разбирам.
В живота обаче така и не съм разбрала как могат любовни отношения да станат приятелски.
Ромина, за темата -   bouquet.
Манут, поздравления!
И сега:
Червеният цвят
В турските сериали, които съм гледала, червеният цвят винаги има някакъв смисъл, който във всеки сюжет е различен, но винаги свързан с отношенията мъже - жени.
В „Кузей Гюней”:
Червеното е използвано, за да се характеризира и подчертае основното различие между старата и новата съвременна, утвърждавана чрез сериала култура и да се покаже в какво се изразява основната промяна.
В старата култура организацията на обществото е на кръвен признак. Кръвта, която протича между деди, бащи и синове свързва поколенията мъже във времето и всяко поколение мъже  в даден исторически момент. От този мъжки ред произлизат правилата и нормите, за които става дума в сериала: кръвно отмъщение, „олмаза”, мисленето за жената. Червеното в него е цветът на кръвта, на телесното, на враждата и агресията, свързва се с мъжа. Показват ни го в сцената с жестокото раняване на Кузей в затвора – много натуралистично, в смъртта на Али и разнасяната от Кузей окървавена риза, в смъртта на Фърат, в многото сбивания между непрекъснато воюващите мъже.
[/b]
[/b]
[/b]
[/b]
Не успях да намеря кадър с жестокото раняване на Кузей в затвора, но и да бях, едва ли щях да го използвам. Това е най-бруталният момент, показан ни за отношенията между мъжете.)

В новото време, което прохожда, но вече е „пуснало корени” и „прораства” като млада гора (метафора), духовното си пробива път и постепенно се утвърждава като неотменно свързано с материалното, жената изпъква в нова роля, подчертана и чрез червения цвят, който ни показват вече свързан с нея. Фърат като олицетворение на злото и враждата между мъжете умира. Кръвното отмъщение отива в историята, на сцената идва „Обичам те!”, а червеният цвят се свързва с жената и любовта. Вече посочих примери за това, че всяка жена в сериала се явявя поне с  една червена дреха: палто, рокля, блуза, а някои имат по няколко в гардероба си, затова сега ще повторя само някои.
Червеното изразява както телесната, така и духовната връзка между мъжа и жената, но и в двата случая се свързва с жената и изразява не враждата, а любовта.
[/b]
 [/b]
[/b]
[/b]
[/b]
[/b]

Червеното на „Кузей” е съюзът между Кузей и Джемре (тя, в червена рокля + любовта), което се утвърждава. „Гюней” (всичко, което образът означава) в черно отива в историята. 
[/b]


# 34
  • Мнения: 21 201
Точно така Ваня, дразнещо е не, че го прекъсват, а че бяха обещали, че няма да го прекъснат.
Не съжалявам, че през летните дни, ще го спрат, защото той не е лятна сапунка и заслужава праймтайм наесен когато конкуренцията, ще е голяма.
Манут, поздравления.

# 35
  • Мнения: 18 601
Ваня, Наде и аз именно затова се ядосвам! Не обичам такива подигравки с хората ... иди ми, дойди ми  ooooh! ooooh! ooooh! Нейсе!
Ваня  Heart Eyes аз мисля, че Зейнеп никога не им стана отново приятелка ... не смятам, че след жеста, който им направи, тя ще остане да живее в Истанбул ... пък може и да остане, те няма да са там  hahaha Тя до самия край не можа да приеме поражението си / според нея / както и да загърби мераците си ...
Жалко, че няма скоро да я видим в действие, а аз с такова нетърпение я чаках да се развихри  Joy Joy Joy
Страхотно е това, което споделяш за цветовете във филма, особено за заглавието!  bouquet

# 36
  • Мнения: 6 555
Спираме да гледаме бтв...аз и без това само заради този сериал го пускам.  А иначе ще изгледам края в нета  Peace

# 37
  • Мнения: 18 601
Спираме да гледаме бтв...аз и без това само заради този сериал го пускам.  А иначе ще изгледам края в нета  Peace

Аз също им обявявам бойкот! Тъпаци! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 38
  • Мнения: 18 683
Аз не мисля, че рейтингът е паднал Mr. Green Просто в понеделник е финала на Капките и те ще го атакуват с 2ч и 30 мин епизод на СЮ Shocked JoyИма логика нали WinkИ после от вторник, новите сериали Peace
Фенче Heart Eyes, ние с теб се местим на Нова Peace
На мен ми е болнаво и ще smile3524, до по -късно Hug

# 39
  • Мнения: 21 201
Айрка, оправяй се бързо. И аз не смятам като теб, че го спират заради понижен юнски рейтинг, ще си го държат като сигурен есенен коз.

# 40
  • Мнения: 186
Момичета , малко ме е яд , че спират филма, аз със сигурност ще си догледам сериите с бг субтитри и оригиналните гласове, и после пак...
Обичам го този филм.
Исках малко критика да споделя за снощната серия, но се отказвам.
Винаги има такива прекрасни моменти , като снощния с горичката на Али, достойното държане на Джемре с Хандан, че не си струва да пиша за дразнещи неща.
Само това да си кажа, без да искам по никакъв начин да обидя феновете на Бурак-непълноценен, пришит ми е този образ от началото до края. Не ми харесва и играта на актьора. Просто , мое мнение.
И спирам с критиките.


Благодаря за мненията на  всички ви ,момичета , и в старата и в новата тема.  bouquet  bouquet  bouquet


Хубав следобед на всички ви !
Аз продължавам да работя.

# 41
  • Мнения: 21 201
Малииииии Фенче, подписа ти огън. Two Hearts

# 42
  • Мнения: 18 601
Айрче  Heart Eyes да се оправяш бързо, мило! Да, пренасяме се в Нова и Диема Фемили  newsm44 newsm44 newsm44
Какво ще кажете ... страхотни гащурки ми е спретнала моята либоф Зизунка  Heart Eyes Hug Heart Eyes Нема ги пера ... никогиш!Само ще ги проветрявам, както вика Светлето  Heart Eyes Joy Joy Joy
Наде  Heart Eyes ама веднага ги мерна, евалла!  bouquet

# 43
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Фен Heart Eyes Hug ай със здраве да си ги носиш...  bouquet  bouquet
Аз не съм много доволна, че тъпата програма за кърпеж ми изяде някой и друга секунда сама...ама кво да правя...освен да пострелям... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 44
  • Мнения: 18 601
Зизунооо  Heart Eyes Hug Heart Eyes страОтни са! Нема се косиш! Перфектни! newsm44 newsm44 newsm44
Па си нацелила и моментите от всички дизита, дето най-ми аресват, ЕВАЛЛА!

Общи условия

Активация на акаунт