След секцио

  • 4 550
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Аз също родих със секцио, беше по спешност , но пак ми сложиха катетър, станах след по-малко от 10 часа след операцията - от едното легло - до другото, иначе на другият ден вече си ходех, е или беше нещо като подобие на ходене newsm62, но наистина колкото по-бързо се надигнеш, толкова по-бързо ще се въстановиш. Иначе персонала се грижи за теб и бебока. Леко раждане и бързо възстановяване!!! Peace

# 16
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
На мен катетъра ми го сложиха преди да вляза в операционната и ми го махнаха след по-малко от 24 часа. Персонала се грижи за абсолютно всичко.

И при мен беше така. Ако е от значение- раждах в " Шейново".

# 17
  • Мнения: 99
Две деца и двете със секцио.И двата пъти ми слагаха катетър,не съм усетила болки нито при слагане,нито при махането.Станах много бързо след това, някъде на 8-9час след секциото.Много е важно колкото можеш по-рано да се раздвижиш, но много бавно и внимателно, не да се правиш на герой.Аз тръгнах да се доказвам и да обикалям коридира...с катетър и системка и дрен даже си влачех Sick
зависи си от болницата и доктора какво ти слагат и какво ти казват да правиш.Каквоти и да е,те си знаят.Аз съм доволна от грижите за мене и двата пъти,не различни места.Единият в Правителствена, втория в Майчин дом. Не е страшно и много бързо минава и се забравя.
Успех  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 2 901
Раждах в Шейново. Влязох на 6-тия ден за преносване и ме убедиха, че без секцио няма да ми се размине това раждане. Сложиха ми катетър преди да вляза в операционната. Родих в 15:45 и на следващия ден в 8 в стаята влезе терапевтката и ни показа как да се раздвижим. Помогна ми да стана и направи с мен 1 обиколка из коридора. Дотогава си бях с катетър, а цяла нощ персоналът ме наглеждаше на 5 минути, коригираше вливането на обезболяващото, ако имах претенции че ме боли дори и по-малко от менструални болки, сменяха ми превръзките и чаршафа и т.н. Махнаха ми катетъра и ме попитаха да ли да ме придружат до тоалетната ако искам. Отидох сама, за мен беше много важно да се справя самичка. След около час ме преместиха от реанимацията в стая, с количка, помогнаха ми и да стана. Още един ден идваха да ме проверяват и даже ме подмиха на подлога 2 пъти - потаха, кой иска и аз исках. независимо от това още от следващия ден след праждането ми се разхождах по етажите (като бабушкера) и в леглото си бях само за кърменето и нощем от 12 до 5 и нещо. В другото време миткосвах наляво надясно. Казваха ми, почивай сега, че после като се върнеш вкъщи... Ама кой да слуша!

# 19
  • Мнения: 3 447
В Св. София не е задължителен катетъра, зависи при кого раждаш. Едно от момичетата беше без катетър, акушерките казаха, че тази лекарка по принцип кара без. Но пък с тия системи момичето трябваше през 1/2 час да вика подлога, така че с катетър определено е по-удобно. Не е толкова гадно слагането, то става за секунди. Махнаха ми го след като ме раздвижиха и преди да ме качат в стаята - след по-малко от 24 часа. В реанимацията, както казва и Валя, ни подмиваха двата дни на подлоги, сменяха превръзки... Абе грижеха се добре, нямам оплаквания. В болница трябваше да стоя 5 нощи, ама си платих за още една, че ремонта в нас не беше приключил Rolling Eyes

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
24 часа,следва раздвижване,но следващите 2 дни пак си в леглото/поне аз бях,защото се радвижвах по 10 тина мин.3-4 пъти на ден/.А за катетъра даже съжалявах като ми го махнаха,защото се налагаше аз да бъхтам до тоалетната,която беше доста далече от леглото ми.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз лежах 24 часа на системи, след това ми махнаха катетъра и ми направиха мини клизма да ми се изправели чарвата Rolling Eyes
След това вече ме качиха в нормална стая и си ставах сама да се раздвижвам

# 22
При мен нещата стояха така. През първия ден след операцията боли много, въпреки обезболяващите. Оперираха ме рано сутринта , а вечерта ми позволиха да стана. Първата вечер успях да направя само няколко крачки в стаята, но и те ми бяха достатъчни. Все пак се раздвижих след цял ден лежане в едно положение. На другия ден станах сама и започнах често да се разхождам. Така се чувствах много по-добре и ме болеше по-малко. Последната обезболяваща инжекция ми я поставиха на втория ден сутринта, като ми казаха  да се обадя, ако ме заболи нетърпимо. Аз обаче стисках зъби- на следващия ден щях да кърмя дъщеричката си и не исках да приемам излишно медикаменти.
През първите два дена след операцията не ми позволяваха да се храня и бях само на вода и чай без захар. Но това не е проблем- аз поне не усещах глад, може би заради многото течности. Трябваше да изпивам поне два литра на ден.
На третия ден ми донесоха бебенцето (в нашата болница бебенцата стоят при майките) и започнах да кърмя. В началото нямахме проблеми, но впоследствие се оказа, че дъщеричката не иска много-вного да суче и предпочита шишето. Допускам, че стана така, защото от начало е захранена с изкуствено мляко. Но ...нямаше как.
 От болницата ни изписаха на 5-я ден (като първи броим деня, в който ме оперираха) . След това се пазих много. През първия месец ми помагаха в гледането на детето, не вдигах нищо тежко, избягвах дори навеждането и клякането. За това разбрах от препатили родилки. Може да е било прекалено, но пък си заслужаваше- възстанових се без проблеми. От втория месец гледам детето си съвсем сама . Дъщеричката ми Ана вече е на 5 месеца и половина, ходим на разходка с тежката количка ,а аз почти не усещам , че съм била оперирана.
Пожелавам на всички бъдещи майки, които по една или друга причина трябва да раждат със секцио, късмет и да не се страхуват! И не забравяйте, че поне две години след това  трябва да не забременявате. Но пък казват че после можете  да родите нормално.

# 23
  • Мнения: X
Бе къде сте раждали та сте лежали по 3 дни, и са ви дали на третия бебето  Shocked

Аз раждах в Шейново - сложиха ми катетър половин час преди операцията и мо го махнаха след  18 часа, но беше нощ. Вдигнаха ме на 20-ия час, раздвижих се, на 21-вия бях в нормалната стая с бебето. И после не съм се спряла, колкото повече се движиш, толкова по-малко боли. На 7-ия ми махнаха конците и се чувствах много добре.

Тия работи дето ги говорят за секциото колко било ужасно за мен не важаха. Wink

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
На мен катетъра ми го сложиха преди да вляза в операционната и ми го махнаха след по-малко от 24 часа. Персонала се грижи за абсолютно всичко.

И при мен беше така. Ако е от значение- раждах в " Шейново".
Същата работа Simple Smile - и във Видин процедират така.

# 25
  • Мнения: 213
Сложиха ми катетър след поставянето на упойката а го махнаха 5-6 часа след операцията.Аз така пожелах.Обясниха ми че е хубаво в началото след операцията да има катетър за да се следи количеството и цвета на урината,защото ако има някакъв проблем  ще го хванат по-бързо благодарение на това!
Още същата вечер се изправих в леглото, но започнах да се движа на другия ден.

Последна редакция: сб, 25 фев 2006, 15:23 от chica22

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
24 часа на легло.Раздвижиха ме на другата сутрин.Тогава махнаха и катетъра.

И при мен така.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз родих на 19-ти януари на обяд, на 20-ти сутринта ме раздвижиха и ме качиха в друга стая и там изненада: метнаха ми бебето и ми казаха, че ще дойдат журналисти да ни снимат за бабин ден  Shocked И аз нали съм суетна - бебе ли да гледам, да се гримирам ли...бърже-бърже се раздвижих.
За катетъра, определено ми беше неприятно като ми го поставяха, но махането не го усетих. И дори съжалявах за него, защото пишкането ми причиняваше лека болка първият ден.

# 28
  • Мнения: 1 555
Аз бях 24 часа на легло, във всяка болница е различно, знам, че най-добре е да се раздвижиш до 12-тия час, но при мен се падаше посред нощ и нямаше как.
Нищо не са ми правили, докато лежах, бях на системи, така че не усещах глад или жажда.
Катетърът не е задължителен, но в почти всички болници слагат. За мен си беше улеснение, особено с тия системи, доста течности се изкарват, по-добре катетър, от колкото подлога.
Сложиха ми го преди упойката, но не усетих нищо, ако се притесняваш, помоли акушерката да ти го сложи след като те е хванала упойката, така няма да разбереш нищо  Simple Smile
Леко раждане   bouquet

И при мен беше абсолютното същото

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Пожелавам ти леко раждане!! Възтановяването зависи от организма ти, от това, дали си наедряла по време на бременност.При мен нямаше катетър, станах на 12 час, нямах системи...всичко мина чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт