Токуда болница - София - 19 тема

  • 80 197
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 687
не, не те изписват, ако не си добре, но какво се случва ценово не мога да кажа, може би тръгва още една 4-дневна пътека, знам ли.

# 166
  • Мнения: 595
Здравейте момичета, аз също се следя в Токуда, но по фонд. За да не се занимавам да търся лекар по ЗК, си доплатих пакета, който поема ЗК и сега всичко, което ми назначи лекаря се поема от фонда. Това е голямо улеснение, поне за мен. В момента съм в 26 г.с., но не ми е правен друг преглед освен с ехограф, нито ми е взиман секрет. Въпросът ми е кога при нормално протичаща бременност се прави това? Другото, което ме притесни е, че прочетох назад в темата, че на някои от вас доста рано са почнали да се следят тоновете на бебетата, докато при мен до момента тонове не са следени. От коя седмица е нормално да започне следенето им?

# 167
  • Мнения: 10
Здравейте,бих искала да попитам каква е цената за ЖК по каса и каква е платената ? Благодаря!

# 168
  • Мнения: 1 687
даниела, микробиология се взима всеки триместър, т.е. досега трябваше да ти взета поне 1, да не кажа 2. тоновете са в 9-месец, понякога и в 8 пускат, но не е практика

роси, платеният преглед е 30 лв., по зк не знам колко е. аз и двете бременност се следя само платено.

# 169
  • Мнения: 10
даниела, микробиология се взима всеки триместър, т.е. досега трябваше да ти взета поне 1, да не кажа 2. тоновете са в 9-месец, понякога и в 8 пускат, но не е практика

роси, платеният преглед е 30 лв., по зк не знам колко е. аз и двете бременност се следя само платено.
Hug

# 170
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Прегледите по каса са "безплатни", не се заплаща и потребителска такса. Но по договора с касата са предвидени опр. брой прегледи и изследвани и всичко извън тях се заплаща  Peace

Тонове - от 8 месец  Peace има време  Peace Ако се прави доплер - няма и смисъл  Peace

През 1 триместър - освен влагалищен секрет за МБ - се прави и цитонамазка и други изследвания на кръв и урина, ето по каса: http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content& … -14&Itemid=63

# 171
  • Мнения: 595
Е, значи на мен не са ми правили цитонамазка, нито гинекологичен преглед, нито секрет до момента. Честно казано се страхувам от тези и манипулации, но ще попитам днес дали след като са пропуснати, трябва веднага да ги направя или не.

# 172
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Цитонамазка вече не - късно е, но не е страшно  Peace А влагалищен секрет сигурно ще ти вземат  Peace Или накрая, когато пак се полага по каса  Peace

# 173
  • Мнения: 595
Алена, благодаря за успокоението! Предполагам това се е получило, защото потвърждението за бременността беше при един лекар, а по-късно избрах друг за проследяването и между тях имаше 3-4 седмици.

# 174
  • София
  • Мнения: 295
Даниела, не се тревожи, нито една от тези манипулации не боли.  Peace

# 175
  • Мнения: 595
Да, знам, че не боли, обаче е ужасно неприятно и честно казано, ако не е наложително, бих си го спестила. Последния път, когато ги правих всичко беше наред и нямам никакви оплаквания. Благодаря ви за отзивчивостта!

# 176
  • Мнения: 1 687
даниела, рядко, но има и безсимптомни гъбички и бактерии, а както знаем те видят до преждевременни раждания, затова и се правят през 2-3 месеца за всеки случай, да се изключи тази опасност.

# 177
  • София
  • Мнения: 244
Момичета, препоръчайте ми лекар, но не за следене на бременността, или за раждане, а за общ контролен преглед. От дълги години съм пациентка на проф. Карагьозов и тази седмица трябваше да съм на преглед при него, но от болницата ми се обадиха, че е в болнични и няма да приема поне до ноември. При сина му - Илия Карагьозов пък часовете са заети до януари #Crazy Не искам да сменям болницата, но не знам и къде и при кой да се насоча.

# 178
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Д-р Колева, приема в понеделник и сряда  Peace

# 179
  • София
  • Мнения: 244
Благодаря, Алена  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт