Токуда болница - София - 19 тема

  • 80 221
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Аз вчера мислех да пиша, че до сега баткото не е плакал при взимане на кръв - само там е било, но реших, че ще прозвучи пресилено, но така е  Peace При инжекции също не плаче  Blush Но сега, като по-голям го е страх и предполагам, че от инжекции ще има драми, за кръв все още не е проблем Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 3 428
Момичета, малко страничен въпрос, но от известно време ме тормози. Родих първото си дете в Токуда (2008 г.) и съвсем скоро жз, там ще се роди и второто. Първият път останах доволна, имам хубав спомен от раждането и от престоя ни там. Надявам се и сега да е така.
Та въпросът е, че от както се е родила каката, всеки, който разбере къде съм раждала, реагира силно негативно, че дори и обвинително. Първият въпрос е "Колко струва?" и вторият "И какво пък толкова получаваш за тези пари?", Следват коментарите: "че за да родиш там си ужасна глезла", "баба ти едно време само в частни болници е раждала", "такива неща съм чувал/а за там, че... (от типа ЕЖК) ", "аз пък родих еди къде си и всичко е наред" и подобни. Много се забавлявах до известно време с тези разговори, но напоследък, с наближаването на раждането, много зачестиха и взе да ми писва да се оправдавам и обяснявам. Една директно я попитах "ти ли ще ми плащаш раждането, че да ти давам отчет?"!!! Ама тя не ме обвинявала, остава щото и да ме обвини  ooooh!
Има ли около вас такива персони и как се справяте с тях?

# 47
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Не ми се е случвало, дори напротив, би имало неодобрение, ако оставя всичко на произвола и случайността, все пак става въпрос за 2 човешки живота, има риск ....

Макар, че точно моето раждане беше, като на къра едно време - абс. спонтанно, без никакви намеси (без упойка или друго обезболяване, без окситоцин, рязане и шевове ....), пак не бих оставила на случайността ....

Кажи им, че по времето на баба ти са вадили вода с ведрото кладенец и са прали на реката, а ти си пускаш от чешмата .... така, че няма нужда да се връщаме в миналите векове ... когато и смъртността при родилки  и новородени е била много по-висока  Peace

С тези пари си купуваш спокойствие, комфорт, увереност, че си в добри ръце и прочие  Peace Спокойствието на майката е много важно  Peace и увереността, че е тя и бебенцето са в добри ръце  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 4 563
Май съм се насочила този път към Токуда.

Преди бях в Шейново, но заради лекарката ми, която не беше видяла проблема на бебето, нещо не искам натам да ходя.

Терминът ми е в края на ноември. Като време - в края на септември ще е добре да отида и да се срещна с някой лекар там?

ToHu_ , била съм без избор на екип - повече не Щъ. Не че има проблеми със самото раждане, ама просто мен лично ме хвана шубе. И искам някакво спокойствие, доколкото може да се говори за спокойствие в този случай.

# 49
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
С тези пари си купуваш спокойствие, комфорт, увереност, че си в добри ръце и прочие  Peace Спокойствието на майката е много важно  Peace и увереността, че е тя и бебенцето са в добри ръце  Peace
това бяха и моите причини  Peace
пък ако ще да си говорят каквото искат, нито са ми плащали престоите, нито раждането, нито са ми били в състоянието, че да коментират, та да им се и обяснявам

# 50
  • Мнения: 6 833
Тони, спокойно можеш да отговориш, че това къде си раждала и къде ще раждаш си е лично твой избор. Харесва ти болницата- раждаш там. На някой може да му харесва и вкъщи да си ражда- негов си проблем, нали?
Ако някой много започва да те разпитва и упреква, започни да го упрекваш и ти защо той е избрал еди коя си болница или лекар  Wink Плюсове и минуси има навсякъде, а гаранция никъде.

# 51
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Нали ... да се дадат 1000 лв за едноседмична почивка се приема нормално - пък за раждането и престоя на майката и бебето - било излишно  Crazy другия път  Stop



v_spasova, като влезеш в 7 месец е хубаво да се срещнете  Blush Можеш през август да запазиш час  Peace защото са запазени за месец-два напред  Peace

# 52
  • Мнения: 6 833
Нали ... да се дадат 1000 лв за едноседмична почивка се приема нормално - пък за раждането и престоя на майката и бебето - било излишно  Crazy другия път  Stop

Пък и Токуда не е най-скъпата болница, където да родиш, за да се смята, че е подсъдно едва ли не да родиш там. В Св. Лазар доколкото четох тук раждането излиза около 4000лв, което според мен наистина е много като сума, а и не получаваш нещо силно различно от другите частни болници. Но ако някой иска да роди там и може да си го позволи, негова си работа. Това, че някой не иска да си плати раждането в частна болница, не означава, че стотици други не го правят. Както и това, че някой не желае да роди безплатно в държавна болница, не означава, че много други жени не биха родили там. Всеки има правото на собствен избор коя болница, лекар, зъболекар и др. да посети и не смятам, че трябва да дава обяснение за избора си пред някой друг, щом сам си плаща разноските по лечението.  Peace

# 53
  • Мнения: 134
Здравейте пак!
Сега се върахме от Токуда и стана грешка- лаборантката взе кръв от пръста, вместо от вената. Тя тръгна да дезинфекцира цялата ръчичка и аз реших че от веничките на ръчичката ще вземе кръв, а тя бодна пръсчето. Тогава и казах, че ни трябва венозна кръв (за рахит се изследваме) и тя възкликна с въпроса "кой ни е казал" и каза, че и такава кръв ставало. Много се ядосах, но нищо не можах да направя. Май ще ходим втори път:(

# 54
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
На моите деца никога не им е взимана кръв от лакетната ямка - ако това имаш предвид, когато са много малки взимат от петичката, а после от пръстчето  Peace

# 55
  • Мнения: 134
Имах предвид, че като почна да дезинфекцира ръччичката, реших че отгоре (където слагат абокатите - от горната част на дланта) ще и вземе венозна кръв и затова не реагирах преди да я бодне в пръста. Но можеше да спре и да и вземе от вена кръв, а вместо това, тя се сопна. А и аз и дадох амбулаторния лист, в който пише вида на изследването- тя би трябвало да знае че се прави от венозна кръв. Учудена съм.

# 56
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Какво изследвате?

# 57
  • Мнения: 134
Клинична химия - АФ (не знам какво е това)
Общ калции и Неограничен фосфат

Това са показатели за рахит

# 58
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
АФ е алкална фосфатаза  Peace Не мога да кажа за кръвта, но обсъди с лекарката  Peace В неото ли назначиха изследванията или в друга болница?  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 134
В неото Wink

Общи условия

Активация на акаунт