Кратки въпроси – бързи отговори

  • 352 475
  • 6 192
  •   1
Отговори
# 4 080
  • София
  • Мнения: 3 760
Как да сменя картинката на компютъра,но тази преди стартиране(когато включа компютъра преди да си вкарам пин-а за вход).Изкарах някакви настройки,но незнам къде да вляза...

# 4 081
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Скрит текст:
Как да сменя картинката на компютъра,но тази преди стартиране(когато включа компютъра преди да си вкарам пин-а за вход).Изкарах някакви настройки,но незнам къде да вляза...
Ако говориш за фона на началния екран, не си на правилното място.
В главното меню отиваш на Personalization, оттам Lock screen и променяш Background от падащото меню. Можеш да сложиш единично изображение или поредица, която да се върти на определено време.

# 4 082
  • София
  • Мнения: 3 760
Извинете невежеството ми...от къде отварям главното меню....

# 4 083
  • Мнения: 3 481
Извинете невежеството ми...от къде отварям главното меню....

На екрана даваш десен бутон на мишката, последната опция която излиза е Personalizations.

# 4 084
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Извинете невежеството ми...от къде отварям главното меню....
Имаш над Display линк Home с къщичка. Оттам отиваш в главното меню на Settings. Simple Smile

Извинете невежеството ми...от къде отварям главното меню....

На екрана даваш десен бутон на мишката, последната опция която излиза е Personalizations.
Да, може и така.

# 4 085
  • Мнения: 368
Здравейте може ли малко помощ,днес ми оправиха външна камера на лаптоп защото на самия лаптоп няма но като се прибрах включвам я с жака и юесби но не тръгва тя веднага ли трябва да покаже или къде да вляза за да я пусна??

# 4 086
  • Мнения: X
Постоянно!
Това, че вие ги ползвате за домашни не означава, че са подходящи.  Използването на устройства с функционалност на нива много над необходимата е неоправдан и излишен разход. Предполагам не използвате разни екстри като мултипойнт...
Аз ползвам 5 годишен тъплинк за $40 с OpenWrt който по нищо не е превъзхождан от микротиците на двойна цена.

# 4 087
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Аз ползвам 5 годишен тъплинк за  с OpenWrt който по нищо не е превъзхождан от микротиците на двойна цена.
Преди това ползвах същата комбинация. Минал съм през повечето модели на TP-Link до 100-120 лева. Не са лоши рутери като хардуер, но софтуера им е определено слабото място. Добре, че се поддържат порядъчно от OpenWRT, че без него са живи умрели.
Голяма глупост обаче направиха, че смениха процесорите от Qualcomm на Mediatek, поне при бюджетните им модели.

OpenWRT ти дава стабилност на работа, но не може да ти подобри сигнала на антените, особено ако трябва да го праща през повече от една стена. Виждал съм показания от Mikrotik и TP-Link, заснети с приложение от телефон, през две стени. Е, разлика има... Simple Smile
Освен това, стабилната работа с повече от два-три клиента, закачени на WiFi точката, много зависи от процесора, защото WiFi точката лапа по-голямата част от процесорното време.

Не знам, на сайта на Mikrotik и двата споменатите преди това от мен модела (през които съм минал), са набутани в категория "Wireless for Home and Office".
Освен ако са се объркали нещо... Grinning

# 4 088
  • Мнения: 1 892
Бих дала около 100 лв. ако ще си реша проблема.
До около 100 лева, всички са ми еднакви като антени. Повечето са спазили еврорегламентите за излъчване и като цяло трудно ще хвърлят сигнал през две тухлени стени.

За малко повече пари (вече говорим за бюджет до 150 лева), има една марка Mikrotik и конкретно модела RB951G-2HnD. Сравнително стар модел, с интегрирани антени и без 5 GHz, но за сметка на това хвърля далече, благодарение на силното крайно стъпало преди антените. Около 140 лева.

Друг модел, който също става, е hAP ac². Този има и 5 GHz, отново с интегрирани антени (но с малко по-слабо крайно стъпало), на почти същите пари.

Един сериозен недостатък на рутерите на Mikrotik е, че настройката им няма нищо общо с останалите рутери и трябва да го пипне човек, който си е имал работа с такива.
Марката Mikrotik може да бъде купена от Senetic онлайн и предполагам при някои местни дилъри, тъй като нямат официален вносител за България (все още).
Поръчах този рутер. Ще мога ли да го свържа сама?

# 4 089
  • София
  • Мнения: 9 959
Къде в Сф може да се тестват повече клавиатури? Търся с леки клавиши и голям ентер. До 30-40лв.
Т-с е ясен.

# 4 090
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Поръчах този рутер. Ще мога ли да го свържа сама?
Свързването е лесно. Може обаче да се наложи доставчика на нета да ти правят настройките.
Софтуера му значително по-различен от останалите.

Веднъж настроен обаче, ще забравиш, че имаш рутер. Simple Smile
Моят се рестартира само от ъпдейт на ъпдейт.

# 4 091
  • Мнения: X
Освен ако са се объркали нещо... Grinning
Не са. Но за тази цена ще си сложа две АР и пак няма да имам проблеми.
Бтв

Заграденото е през 3 панелни стени.
И се изключват само ако спре тока


Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 20:26 от Анонимен

# 4 092
  • Мнения: 1 842
Дуал буут на Минт 20 Xfce и Уин 10 про съм. След като инсталирах Тиймс на уиндоуса, при превключване между ОС Минт не може да се свърже с интернета.  Когато изключа и изчакам известно време, успява, но е много дразнещо. Преди Тиймса подобен проблем нямаше. Ментата лайв от юсб-то и сега няма проблем. Идеи как да го оправя?

# 4 093
  • Мнения: X
Ъ!
Проблемът няма да е в тиймс. По-скоро минта се е прецакал.
Само информативно, защо Xfce и защо дуал буут, а "Юндос" не е на виртуалка в средата на Mint?
Скрит текст:
Мога да ви дам идея как да стане...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 4 094
  • Мнения: 1 842
Много странно съвпадение има с инсталирането на тиймс. Надявах се да има нещо лесно из неговите настройки. Като ми остане време ще пробвам дали ако го махна има промяна.

Xfce като уж по-лека и по-стабилна. На лаптопа обаче имам проблеми с нея. Подозирам по-скоро хардуерни, но не ми се рискува и компютъра да не мога да пусна - ерго дуал буут. Засега не съм очарована нито от минта, нито от 10ката, но може би проблемът е в задклавиатурното устройство Grin

Общи условия

Активация на акаунт