Кратки въпроси – бързи отговори

  • 350 545
  • 6 192
  •   1
Отговори
# 3 990
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Под стари устройства разбирам примерно, смениш телефона и съответно почваш да ползваш последният и съответно през 2-3 дни него го зарежда, предишният вече него не ползваш и тъй като за батериите съм чела много и все различни неща някъде казват, че за да не се прецака изцяло батерията тя трябва да продължи на определен период от време да се зарежда, другаде пък пише, че това не трябва да се прави така, защото при всяко зареждане се изгаря по нещо от батерията и като се достигне да се изгорят всички тези неща батерията вече напълно приключила и кое трябва да се прави според вас зареждане през някакъв период или да не се зарежда?

# 3 991
  • Мнения: 18 993
Под стари устройства разбирам примерно, смениш телефона и съответно почваш да ползваш последният и съответно през 2-3 дни него го зарежда, предишният вече него не ползваш и тъй като за батериите съм чела много и все различни неща някъде казват, че за да не се прецака изцяло батерията тя трябва да продължи на определен период от време да се зарежда, другаде пък пише, че това не трябва да се прави така, защото при всяко зареждане се изгаря по нещо от батерията и като се достигне да се изгорят всички тези неща батерията вече напълно приключила и кое трябва да се прави според вас зареждане през някакъв период или да не се зарежда?

Аз имам един телефон, не смартфон, подарен от оператора преди 7-8 години и май никога не го бях ползвала или да съм го пробвала за малко. Счупих си дисплея на телефона и докато чакам новия телефон, се сетих за него, извадих го, заредих го, сложих картата на него и тръгна. Видя ми се по-удобно такъв телефон да ползвам за говорене и продължавам да си го ползвам. Батерията държи 7-10 дни, ама аз и не говоря много. Слагам го за зареждане, като започне да дава звуков сигнал, че трябва да се зареди. Имам и аз разни таблети, не ги зареждам, като не ги ползвам. Ако ми потрябват, зареждам и тръгват. Не мисля, че кой знае колко ще се предпазят, ако си играя да ги зареждам за всеки случай.

# 3 992
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Някой дали може да ми помогне със следното – искам да сваля снимките от тази страница. Как да стане? Рових във View page source, търсих URL-ите на снимките, ама удрям на камък. Нещо не мога да се оправя. Simple Smile Та, ако може да обясните и как става, в случай че изобщо е възможно.

# 3 993
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Така като гледам - не е предоставена такава възможност. Със скрийншотове е вариантът.

# 3 994
  • София
  • Мнения: 229
Някой дали може да ми помогне със следното – искам да сваля снимките от тази страница. Как да стане? Рових във View page source, търсих URL-ите на снимките, ама удрям на камък. Нещо не мога да се оправя. Simple Smile Та, ако може да обясните и как става, в случай че изобщо е възможно.

извадих линкове към някои от снимките

# 3 995
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Много ти благодаря! Blush
А дали би споделила как го направи и дали е възможно и останалите снимки да бъдат изведени?

# 3 996
  • София
  • Мнения: 229
Много ти благодаря! Blush
А дали би споделила как го направи и дали е възможно и останалите снимки да бъдат изведени?

с Chrome browser съм и на десен бутон върху снимката в менюто има Inspect.
таб Network (1) -> Img (2) ... прецъква се карусела (3) (въртящите снимки) и излиза ето това (4):
(номерирала съм върху снимката)


адресите може да се копират, а от preview-то има на десен бутон "Open in new tab"

# 3 997
  • София
  • Мнения: 4 429
Някой дали може да ми помогне със следното – искам да сваля снимките от тази страница.
Свалих някои, но ако искаш някоя от другите, можеш и ти да ги свалиш.



Скрит текст:



























Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 01:23 от Mari_Mar

# 3 998
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
darknessfall, много ти благодаря, страхотна си! Hug
Не знам защо реших да пробвам с View page source, вместо с Inspect. Като вляза в Inspect за всяка една отделна снимка, при мен си излиза направо URL-ът. Пробвах по твоя начин, но нещо забих и просто забелязах, че всъщност, URL-чето си е написано точно под носа ми.

Mari_Mar, за пореден път – много ти благодаря за усилията. И друг път си ми помагала! Heart Eyes
Тези снимки, обаче, са различни от фотосите, които аз виждам в галерията на сайта. Не знам дали гледаме на едно и също място. Но това е без значение, защото аз вече свалих снимките, които исках, а и от твоите предложения си харесах 2-3, които да си запазя. Wink Та, с един куршум – два заека.

# 3 999
  • София
  • Мнения: 4 429
Blаck Cat, ЛИНКА който си дала, на мен ми отваря тези снимки - нямам идея, защо са различни.
 НО, важното е, че си успяла и всичко вече е наред.
Скрит текст:

# 4 000
  • Мнения: 6 552
ieatchips, благодаря. Blush
Да, за работа ми е необходим. Може би не в прекалено голям размер. В момента съм със 17 инча, преди това бях с малко по-голям (мисля, че 21 инча), така че може би нещо в тези граници.

# 4 001
  • София
  • Мнения: 9 920
Ако поръчам самсунг с копчета от 2015 (от УК) ще има ли БГ меню?

# 4 002
  • Мнения: 1 495
ieatchips, благодаря. Blush
Да, за работа ми е необходим. Може би не в прекалено голям размер. В момента съм със 17 инча, преди това бях с малко по-голям (мисля, че 21 инча), така че може би нещо в тези граници.
За 200 лв. можеш да си вземеш нещо което да покрива твоите изисквания. Най-добре да е IPS и казваш трябва да е до 21 инча.
LED IPS AOC 21.5", Full HD, HDMI, Черен, 22B1HS
Монитор LED IPS Philips 21.5", Full HD, HDMI, Черен
Това на бърз преглед, може да има и по-добри оферти из други сайтове.
 
Лично според мен колкото по-голям обаче толкова по-добре. Стига да нямаш ограничения от към свободно място на бюрото си 27 инча си е добър размер за повечето хора. Можеш да си увеличиш бюджета за по-голям размер или да изчакаш черен петък (след месец) за да вземеш такива като горните по-евтино или по-голям за същите пари.

# 4 003
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, ако има някой по-запознат с adobe reader - как мога да изкарам certificates да ми стои закачено при отваряне на pdf-а, а не да трябва да отваря tools и отам да го избирам всеки път?

# 4 004
  • Мнения: 716
Има ли как приложение, инсталирано на телефона, да се прехвърли в облак? Въобще приложения могат ли да се съхраняват в облак, за да не заемат вътрешната памет?

Общи условия

Активация на акаунт