Кратки въпроси – бързи отговори

  • 350 846
  • 6 192
  •   2
Отговори
# 4 560
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Аз бих препоръчала Huaweii pro сериите или от старите тези с камера Leica.
Както и iphone

И аз се бях ориентирала към Huawei преди време, но те към момента не са ли проблемни, във връзка с наложените ограничения? Признавам си, че не съм информирана по въпроса...

# 4 561
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
От р40 са без гугъл услуги.

# 4 562
  • София
  • Мнения: 861
От р40 са без гугъл услуги.
И аз така знам.

Иначе с ММ сме с Huawei P30 Lite, купихме си ги едновременно преди малко повече от две години, имат си гугъл услуги. И двамата сме страшно доволни. Специално аз моя съм го изтървала многократно, даже веднъж и в леген с вода. Стои си в силиконовото калъфче без драскотина. Не забива въобще, не бави, дори като играя игри. И батерията не е мръднала. Само мога да си представям колко по-добри са pro сериите, като за мен дори lite е идеален.

# 4 563
  • София
  • Мнения: 9 931
Някой успява ли да се логне в forums.data.bg  ?
Излиза ми бял екран - и в ИЕ и в Хром


 - преди не се отваряше - сега поне се чете и търси в търсачката. Тук виждам на 2 дни коментар Simple Smile

# 4 564
  • Мнения: 5 832
Предишният ми телефон беше Huawei от lite сериите, вече не помня кой модел точно и бях доволна. Когато се наложи да го подменям, се отказах от марката точно заради липсата на google play store. Избрах Xiaomi Redmi note 9 pro и сега се чудя от какво точно в lite серията на Huawei съм била доволна. А камерата е убийствена за този ценови клас телефон.

# 4 565
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
Ако трябва да съм откровена lite серията я взех заради цената, сменях абонаментен план и т.н. ...впоследствие обаче се оказа, че те не са с leica камера. Но свършено, вече 2 години ми върши идеална работа, дори и за снимки...макар да имам много забележки на моменти. Бих го сменила, но просто не е сега момента, но ще имам предвид този модел на Xiaomi.

# 4 566
  • София
  • Мнения: 9 931
Как най-лесно мога да сваля клип от вбокс?

# 4 567
# 4 568
  • Мнения: 629
Телефон  Samsung Galaxy A32 4g.
Има ли функция за хора с нарушено зрение?
Как да я активирам?

# 4 569
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
"Болната" ми последно време тема: стриймове! Grinning
Действително, този инструмент върши чудеса, дори има форк, наречен yt-dlp, който има дори още функции, но тези двата изискват познание по командния ред на Windows (Command Prompt/PowerShell/кой каквото му харесва), което ги изхвърля от графата "най-лесно".

Как най-лесно мога да сваля клип от вбокс?
За целите на сваляне от VBox (и някои други сайтове), добавката към браузъра Video DownloadHelper ще свърши работа. Има я и в двата магазина (на Firefox и Chrome), иконката е три кръгчета (синьо, червено и жълто), набутани едно в друго.
При първото стартиране ще иска сваляне и инсталация на външен инструмент, през който работи (проста инсталация от типа Next-Next-Finish), след което отваряш сайта в браузъра, чукаш горе на иконата на добавката и след това на съответното качество (ако има повече от една резолюция на видеото примерно). Добавката има настройки, вкл. в коя папка да сваля файловете.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 14:44 от Phoenix Wright

# 4 570
  • София
  • Мнения: 9 931
Благодаря за по-горе.
Има ли достъпен аналог за по новите макове - като това у нас или да търся от Китай и чакам. Искам да пусна два чифта слушалки.
Опционално може и да е с 2.0 USB + 2х 3.5мм jack или само с две женски 3.5мм.

# 4 571
  • София
  • Мнения: 4 429
Starrydream,

За теглене от vbox7
 Може да ползваш това разширение за Хром ,
LINK
За някои видеа, дава линк направо в МР4 и можеш да ги изтеглиш веднага.






Ако линка има _track2_dashinit преди .МР4,
разширението ще  покаже ЛИНКОВЕ с различни резолюции
избираш тази която искаш,
отваряш в нов таб,
ще се зареди  само АУДИОТО

но ако изтриеш _track2_dashinit  от края на линка, ще имаш и ВИДЕО.

https://edge335.vbox7.com/sl/fcOcSb8Ihrbvu6XC0I2E_A/1627851600/0 … 5/0c1e06e855_1080_track2_dashinit.mp4 - АУДИО

https://edge335.vbox7.com/sl/fcOcSb8Ihrbvu6XC0I2E_A/1627851600/0 … 1e06e855_1080.mp4 - АУДИО И ВИДЕО

# 4 572
  • Мнения: 1 446
Mari_Mar, можеш ли да препоръчаш ад-он или сайт, за теглене на голем файлове от Ютюб? Искам да си изтегля едни аудиокниги.
Преди ползвах Download helper към Mozilla, но вече не може да се сваля с него и не съм му намерила алтернатива.

# 4 573
  • Мнения: X
за теглене на голем файлове от Ютюб?

Youtube-dl. Има и GUI. Всичко останало е bloatware

# 4 574
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
90% от подобните добавки за браузърите спряха да прихващат видеата откакто повечето сайтове смениха протокола от HLS на MPEG-DASH. При първия директния линк към плейлистата на стрийма е част от кода на страницата (в който слухтят добавките, за да прихващат стриймовете), докато при втория плейлисттата не е част от кода на страницата, а плеъра на сайта се обръща към нея при нужда и това добавките не могат да го хванат.
Специално YouTube в момента имат предаване на клиповете си по двата стандарта, като се очаква предаването по първия да спре по някое време.

Общи условия

Активация на акаунт