Стафилококус ауреус

  • 23 792
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
И на нас ни тече нослето от няколко дни. Не сме правили изследвания за да видим дали е точно това за което вие говорите. Любопитна съм обаче децата вдигат ли температура? Как е при вас?

# 16
  • Мнения: 2 641
Iskam da vi kaza che ne se zaiazdam kato kazvam che 90 % ot sluchaite na zaraza stava ot maikata pri razdane. Osobeno vaginalnite razdania. Zatova triabva i maikata i deteto da se izsledvat, da se napravi antibiograma i da se lekuvat s nai-silnia antibiotik dokato izcheznat, v protiven sluchai stavat rezistentni mikrobite i vece pochti niama lechenie, t.e. hronificirat se.

# 17
  • Мнения: 178
Цитат на: nad_tab
Цитат на: mama_dany
Здравейте мами Simple Smile  Искам да ви попитам дали има някакви сериозни последствия ако не се хванат навреме и примерно детенцето е вече на 1 г.?


Мисля, че не е чак такъв проблем. На детето на мойта колежка и ги откриха на 2та година и доста се измъчиха но ги излекуваха.... стафилококите атакуват имунната система на бебчо и то се разболява по-често, затова е хубаво да се излекуват навреме, ама ние май не успяваме  Cry  Cry  Cry


Много ти благодаря, поуспокои ме  Simple Smile . Дано да не е това, но аз ще говоря с Джипи-то да му направим такова изследване.  Стискам палци при вас нещата да минат колкото се може по-бързо.

# 18
  • Мнения: 1 077
Когато Ида беше на около 4-5-6м , не помня Sad  откриха стафилококи само в носа. Откриха ги, защото леекичко похъркваше чат-пат. Излекува се с 10ина дневно лечение с капки Тобрин и .... в носа. По-късно ме казаха, че може да се опита и с много слаб разтвор ХИБИТАН, нещо като 1:1000? - розов дезинфектант, използван от стоматолози. Сега ме навява мисълта, че и сегашните Идини яслени сополи може да имат нещо общо с тия коки Imp . Макар изследванията тогава да показаха, че уж вече ги няма....
Пак ще питам обаче за концентрацията

# 19
  • София
  • Мнения: 10 310
Цитат на: Anaise
Iskam da vi kaza che ne se zaiazdam kato kazvam che 90 % ot sluchaite na zaraza stava ot maikata pri razdane. Osobeno vaginalnite razdania. Zatova triabva i maikata i deteto da se izsledvat, da se napravi antibiograma i da se lekuvat s nai-silnia antibiotik dokato izcheznat, v protiven sluchai stavat rezistentni mikrobite i vece pochti niama lechenie, t.e. hronificirat se.


Къде да си направя въпросната антибиограма? Мен ме изследваха в Анаста, като ми взеха проба от кърмата. Дали това е нещо по-различно и трябва да си го правя?

# 20
  • Мнения: 4 176
Един друг въпрос.
А може ли ако майката има стафилококи по време на бременност и бебето да е заразено?
Питам защотом една позната дори си бияше някакви инжекции, когато забременя и ме убеждаваше оня ден ,че не е възможно бебето да има от нея.

# 21
Az da vi kazha sam izsledvana predi da rodia za tezi gadni bakterii i togava niamah. Znachi vsichko idva ot bolnicata predpolagam. Sega prodalzhavame s Tripaflavin, no goliamo podobrenie ne vizhdam. Papchici i izlizat ot vreme na vreme. Kazaha mi da kapvam po edna dve kapchici karma v nosleto, mozhelo da pomogne??? Znam li???

# 22
  • София
  • Мнения: 10 310
Кърмата е прфектна среда за бактерии!!!

Общи условия

Активация на акаунт