МАШИНА ЗА ХЛЯБ-55-та тема

  • 40 151
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 987
бъркана пица:
Скрит текст:
В интернет има много рецепти. Ето друга:
http://vkusenden.blogspot.com/2014/03/blog-post_20.html
Наистина е много лесно и вкусно.

# 16
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 031
бъркана пица:
Скрит текст:
В интернет има много рецепти. Ето друга:
http://vkusenden.blogspot.com/2014/03/blog-post_20.html
Наистина е много лесно и вкусно.

Любима пица от години Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 241
Благодаря за новата тема! bouquet
http://www.technopolis.bg/b2c/details/822953/P11130417/Hlebopeka … ORENJE-BM-1200-BK

Момичета, скоро реших че искам да си купя хлебопекарна! Спряла съм се на тази, може ли мнения  Simple Smile

Приятелка има такава машина и е много доволна. Подробности обаче не мога да дам. Simple Smile

Благодаря ти Hope ! А относно функциите които има ок ли е?

Според мен си е напълно ОК от към функции. Ето ги:
1. Режим основен (BASIC): месене, бухване и печене на нормален хляб. Можете да добавите съставки за бухване на тестото.
2. Режим пълнозърнест (WHOLE WHEAT): месене, бухване и печене на пълнозърнест хляб. Не използвайте функция за отложен старт, тъй като може да не получите задоволителен резултат.
3. Режим френски (FRENCH): месене, бухване и печене с удължено време за набухване. Хлябът изпечен на тази програма ще бъде с хрупкава кора и мека вътрешност.
4. Бърз режим (QUICK): месене, бухване и печене на хляб за по-кратко време от основния режим. Хлябът изпечен при този режим обикновено е по-малък и плътен.
5. Режим сладък(SWEET): месене, бухване и печене на сладък хляб. Можете да добавяте съставки към брашното.
6. Режим кекс (CAKE): месене, набухване и печене, но набухването е с помощта на сода бикарбонат или бакпулвер.
7. Режим конфитюр (JAM): варене на сладко и мармалад. Плодовете и зеленчуците трябва да бъдат предварително нарязани, преди да ги поставите в контейнера.
8. Режим тесто (DOUGH): месене и набухване, но без печене. Извадете тестото и го използвайте за оформяне на франзели, рула, пица и др.
9. Режим супер бързо (ULTRA FAST): месене, набухване и печене на хляб, за много кратко време, за плътен хляб.
10. Режим печене (BAKE): само печене, без месене и набухване. Използва се също така и за намаляне времето за печене на избраната програма.
11. Режим десерти (DESSERT): месене, набухване и печене на десерти..
12. Режим домашен хляб (HOME MADE): Може да се настройва от потребителя, да подновява месенето, набухването и печенето.

# 18
  • Мнения: 821
Още веднъж благодаря, информацията която си ми оставила е много полезна   bouquet
Ще поръчам хлебопекарната и ще споделя мнение Simple Smile

# 19
  • Мнения: 924
Аз имам следния проблем с белия хляб. Рецептата според машината е 300 мл вода и 540 г брашно
В края на първите 10 мин топката е много хубава и еластична. След това мшината спира да меси и след определен период пак започва и топката започва да се залепя по стените и да маже под бъркалките. Аз добавям още брашно / не знам дали трябва newsm78/. ама хляба като изстине не е така пухкав. Та питането ми е трябва ли послед да добавям още брашно или да оставя така тестото
А като гледам вашите рецепти са с 330 мл вода, аз тогава не знам колко още брашно трябва да сложа

# 20
  • Мнения: 46
Здравейте,искам да попитам дали някой се е сблъсквал с моя проблем,който е че винаги ми остава една топка тесто колкото орех точно до бъркалката,не знам дали е заради бъркалката,която е с панта (не е фиксирана в едно положение) и ляга по дъното,ако на някой му се е случвало и сподели дали има решение ще съм благодарен.

# 21
  • Мнения: 7 987
Може ли да ми дадете рецепта за обикновен кекс? Без портокали, банани, лимони...
Мислех, да го направя в тава, щото нямам форна, мо после се сетих, че не знам как се пече...

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 14:06 от celika

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Аз имам следния проблем с белия хляб. Рецептата според машината е 300 мл вода и 540 г брашно
В края на първите 10 мин топката е много хубава и еластична. След това мшината спира да меси и след определен период пак започва и топката започва да се залепя по стените и да маже под бъркалките. Аз добавям още брашно / не знам дали трябва newsm78/. ама хляба като изстине не е така пухкав. Та питането ми е трябва ли послед да добавям още брашно или да оставя така тестото
А като гледам вашите рецепти са с 330 мл вода, аз тогава не знам колко още брашно трябва да сложа


На мен ми се е случвало така с една рецепта от книжката, не ѝ помня пропорциите вече. Отдавна правя вкусен бял хляб по рецептата на Алис:

6 г прясна или 1 ч.л. суха мая
600 г брашно
1 1/2 ч.л. сол
около 1 с.л. захар
30 г олио
370 мл вода

Днес, обаче сложих ок.350 мл вода и 610 г брашно, че последния път (явно от брашното) се наложи да добавям брашно. И маята понамалих, че вече е топло и с по-малко си бухва доста хляба - сложих 1 непълна ч.л. суха мая. Алис, благодаря ти за изпитаната рецепта, която никога не ме предава  bouquet!

И да добавя - от диетични съображения Blush, съм пропускала захарта, или съм я заменяла с мед - пак става перкрасен бухнал и вкусен хляб (жалко, че не мога да си позволя да го ям всеки ден Simple Smile).

С тази рецепта на Ердинч, също не съм имала провал:

210 мл вода
1/3 ч ч кисело мляко (аз слагам 3 доста пълни супени лъжици, такива за истинска супа, не мерителни:))
1 с л захар
1 с л масло/меко/
1,5 ч л сол
1 яйце
600 гр бяло брашно/4 ч ч/
1 ч л суха мая
1 ч л суха мащерка/по желание/

Общо-взето, най-често с тези две рецепти правим хляб у нас.

# 23
  • Мнения: 924
И на Ердинч съм правила хляба, пак по същия начин - след първото месен е ок, после залепя по стените. Не знам дали е правилно че после добавям още брашно. Освен да го оставя така да видя какво ще стане

# 24
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 031
Може ли да ми дадете рецепта за обикновен кекс? Без портокали, банани, лимони...
Мислех, да го направя в тава, щото нямам форна, мо после се сетих, че не знам как се пече...

На фурна 160 - 170 С -около 40 мин/ до суха клечка /

За машинка - бях пробвала най- обикновенна рецепта тук от форума , но къде беше  newsm78- добре  стана и там , но  по-дълго като време.

# 25
  • Мнения: 3 020

Коя е  Simple Smile, събирам мнения.

Чакам да пуснат тази на Lidl -  само 70 лв. беше май, а много мои познати ми я похвалиха  Peace

Само дано не я изпусна, че напоследък нещо не им получавам офертите, свиркайте, ако я видите  Wink

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Може ли да ми дадете рецепта за обикновен кекс? Без портокали, банани, лимони...
Мислех, да го направя в тава, щото нямам форна, мо после се сетих, че не знам как се пече...

Кекс правя по моя си рецепта, която ни допадна много на вкус, а не е нещо засукано:

3 яйца
1 ч.ч. захар (240 мл)
1 ванилия, 1 ч.л. сода, 1/2 пакетче бакпулвер
1/2 кофичка кисело мляко, 125 г разтопено масло, 250 г брашно

Приготвям го изцяло в машинката - слагам първо яйцата и захарта и стартирам програмата за кекс. Тя бърка 15 мин., след това започва да пече. Останалите неща ги добавям горе-долу на десетата минута, понякога почти в края на бъркането, рестартирам отново програмата и повече не се занимавам. Ако не забравя, изваждам бъркалките, преди да започне печенето.

Аз вече не правя кекс във фурната си, защото нямам опция за печене само на долен реотан. И това ми прецаква  тотално кексовете. В машинката става идеален. Снимала съм един преди време:

   
   

Цитат
Чакам да пуснат тази на Lidl -  само 70 лв. беше май, а много мои познати ми я похвалиха

Моята е от Лидъл, за 100 лв., по-малко май не са били.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 09:51 от Астера

# 27
  • Мнения: 7 987
Благодаря ви. Аз сега направих във фурната, но без бакпулвер. Помня, че с майка ми така го правехме и пак бухваше, но моя хич не бухна. Въпреки това, си е добре изпечен. Следващия път, обаче мисля да пробвам рецептата на Астера.

# 28
  • Мнения: 4 954
Как чак сега намирам тази тема??? Аз се побърквам от удоволствие с нашата машина. Купихме си специално една книга от Orange - Bread and Bread machines, над 500 рецепти и съм захванала да ги пробвам до една.  Laughing Само не разбирам как така слагате само по една лъжичка мая? Аз не следвам инструкциите в книгата за маята, а това, което пише на опаковката на маята - за 500гр брашно и винаги слагаме по цяло пакетче суха и всичко бухва идеално и нямам грижи. Само за някои рецепти като френски хляб слагам по-малко, защото иначе спихва.

# 29
  • Мнения: 7 987
Аз слагам една лъжичка за 500 грама хляб, което е около 350 гр брашно. Не знам колко грама мая е това или колко лъжички е едно пакетче мая, ама сигурно е горе долу същото.

Общи условия

Активация на акаунт