С него в чужбина или сама в България

  • 18 037
  • 332
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 479
Не прави фаталната грешка да се жениш за турчин. Постави го в ситуация той да остане с теб в България да живеете заедно, ако толкова много го обичаш. Не подписвай с него и не забременявай, за да не те изнудва по-късно. Ако не пожелае да остане в България и започне да вади от девет кладенеца вода как не става по твоя начин изводът е ясен. Палиш и с 200 км в час бягаш далече от него. Мъже много, няма да останеш стара мома Wink. Ще срещнеш и по-добър и по-интелигентен и т.н. Не се отказвай от мечтите си за хубава работа, семейство и деца, но не се заробвай с приятеля ти.

# 61
  • Мнения: 5 730
Приключвай тази връзка докато не е станало късно.
И през ум не би ми минало да си зарежа живота, за да хукна подир мъж, че получаваш и бонус мамчето + родата Stop



Че ко му е на бонуса  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ще й отрови живота този бонус bash

Нищо, лИбовта ще компенсира  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Мерси съм no

  

# 62
  • Мнения: 156
Помисли си защо изобщо имаш нужда от чуждо мнение, за да вземеш такова сериозно решение. Може би чувствата ти не са така силни, защото ако бяха, не би се колебала.
Не съм съгласна с всеобщото мнение - Не заминавай, ужасно е и т.н. По принцип брак с чужденец е труден, защото всичко е различно, дори и да се омъжиш за грък или сърбин, които уж са почти като нас. Тук идва въпросът с компромисите - готова ли си на компромиси, той готов ли е? Много е важно да разбереш дали той би направил отстъпки в твоя полза. Дали не може да купи къща, далече от семейството, дори да е в селото, дали ще изисква от теб да спазваш тамошните обичаи и доколко си склонна на това, дали той не би искал да разшири бизнеса си в България и т.н. Не всички чужденци искат да се женят за нас заради визите и не всички турски свекърви са кошмарни и отвратителни. Ясно е - ще бъде много трудно, но ако това е голямата ти любов би ли се отказала от нея, защото 10 жени в БГ мама ти казват, че е ужасно без реално да имат истински опит, а мнението им се базира на "една жена ми каза", "видях по телевизията". Всеки отделен случай е различен, всяка връзка е различна, всеки човек е различен. Трябва САМА да вземеш решение за себе си - на какви компромиси си склонна и той на какво е способен.

# 63
  • Мнения: 4 841
Не прави фаталната грешка да се жениш за турчин. Постави го в ситуация той да остане с теб в България да живеете заедно, ако толкова много го обичаш. Не подписвай с него и не забременявай, за да не те изнудва по-късно. Ако не пожелае да остане в България и започне да вади от девет кладенеца вода как не става по твоя начин изводът е ясен. Палиш и с 200 км в час бягаш далече от него. Мъже много, няма да останеш стара мома Wink. Ще срещнеш и по-добър и по-интелигентен и т.н. Не се отказвай от мечтите си за хубава работа, семейство и деца, но не се заробвай с приятеля ти.

 ooooh! Лелееее, как го наредихте човека. Използвач, изнудвач, консервативен фанатик. Това  как точно го разбрахте - от кристална топка, или щом е турчин, няма начин да е друг  newsm78
Винаги съм се изумявала от лекотата, с която се говори за непознати хора и им се съставят профили за това, как ще се променят и постъпят след n на брой години.
Толкова предразсъдъци в една тема, отдавна не се бяха събирали.

А това, зеленкото и болднатото - можете ли да го гарантирате на авторката??? Че задължително ще срещне някой по-..., по-..., най-..., по възможност - българин или още по-добре от някоя "цивилизация". Ами ако това е Човекът за нея? Ако това е Любовта? Ако собствените ѝ предразсъдъци и колебания и махленските подхвърлянки "Зарежи го!" , базирани на две-три сълзливи книжки, я осъдят на живот без любов и вечна неудовлетвореност? Можете ли да поемете този риск?

# 64
  • Мнения: 156


 ooooh! Лелееее, как го наредихте човека. Използвач, изнудвач, консервативен фанатик. Това  как точно го разбрахте - от кристална топка, или щом е турчин, няма начин да е друг  newsm78
Винаги съм се изумявала от лекотата, с която се говори за непознати хора и им се съставят профили за това, как ще се променят и постъпят след n на брой години.
Толкова предразсъдъци в една тема, отдавна не се бяха събирали.


Няма как да не съм по-съгласна с това твърдение. То не са предразсъдъци, то не е чудо

# 65
  • Добрич
  • Мнения: 1 150
А ако приятелят и беше не турчин, а американец от Юта примерно?  Какво ли бихте я посъветвали? Истината е че в момента не е най-важно това дали е турчин,арабин,грък, американец или друг. Вие не се познавате.  6 месеца са нищо за една връзка. Аз при връзка на толкова време не бих се решила и в другия карай на Б-я да отида, кво остава в друга държава. Моят съвет е -Изчакай, продължете си връзката така, опознайте се, вижте как ще се развият нещата и тогава едно по едно всичко ще се намести в правилната линия. Може пък като започнат проблемите да се появи в него друг човек-по-добър или по-лош. Може да премине влюбването и да го видиш по друг начин, може да трудностите пък да ви сплотят- абе дай си време да видиш как ще се развие връзката ви и тогава мисли за такива кардинални неща като преместване

# 66
  • София
  • Мнения: 28 895
Ако американецът от Юта иска да набута жена си в някое село заедно с консервативната си рода до девето коляно в една къща - да, определено бих посъветвала същото. А ако има намесена и религия...

# 67
  • Nice
  • Мнения: 946
Помисли си защо изобщо имаш нужда от чуждо мнение, за да вземеш такова сериозно решение. Може би чувствата ти не са така силни, защото ако бяха, не би се колебала.
Не съм съгласна с всеобщото мнение - Не заминавай, ужасно е и т.н. По принцип брак с чужденец е труден, защото всичко е различно, дори и да се омъжиш за грък или сърбин, които уж са почти като нас. Тук идва въпросът с компромисите - готова ли си на компромиси, той готов ли е? Много е важно да разбереш дали той би направил отстъпки в твоя полза. Дали не може да купи къща, далече от семейството, дори да е в селото, дали ще изисква от теб да спазваш тамошните обичаи и доколко си склонна на това, дали той не би искал да разшири бизнеса си в България и т.н. Не всички чужденци искат да се женят за нас заради визите и не всички турски свекърви са кошмарни и отвратителни. Ясно е - ще бъде много трудно, но ако това е голямата ти любов би ли се отказала от нея, защото 10 жени в БГ мама ти казват, че е ужасно без реално да имат истински опит, а мнението им се базира на "една жена ми каза", "видях по телевизията". Всеки отделен случай е различен, всяка връзка е различна, всеки човек е различен. Трябва САМА да вземеш решение за себе си - на какви компромиси си склонна и той на какво е способен.

+1

Нищо не ти пречи да опиташ за малко, да отидеш с него без да прибързвате с дете. Ако в началото е ок, но после започват да те притискат за вярата, да не се държат добре с теб ще ти светне червената лампичка. Турция не е толкова далече и можеш да се прибереш по всевъзможни начини. От друга страна пък семейството може да излязат много разбрани, отзивчиви и тн., наистина всичко си е до хора. За всеки случай няма да разбереш без да опиташ. А и ти преценяваш наистина ли е толкова силна обичта ти, за да оставиш всичко тук и да заминеш с него.

# 68
  • Мнения: 11 210
А ако приятелят и беше не турчин, а американец от Юта примерно?  Какво ли бихте я посъветвали?
И аз това си мислих през цялото време, докато четях  Grinning Даже не планирах да пиша, защото не смятах, че мога да добавя нещо по същество, но ти изказа мислите ми ясно.
Юта се свързва с мормоните де, обаче "американец от...." може да се смени с нещо съвсем секуларно и цивилизовано, дори Европа, и глей ти тогава, отговори Simple Smile

И къде, кое е това пусто анадолско село? Той целия си живот там ли е прекарал? Нали образован бил, бизнес имал. Къде живее сега и къде е живял по-рано, освен детството?

# 69
  • София
  • Мнения: 591
     Това дето го пишете за турците не се отнася за всички.  Ето аз например съм омъжена за турчин. Децата и двете ми са с български имена и са християнчета. Обещала съм му, че ако имаме трето ще го кръсти той. Защото и на двете ми дечица аз съм казала как ще се казват (даже едното носи името на майка ми). С неговата майка не се виждаме често, но се чуваме по-телефона. Държи се мн. добре с мене когато съм в там. Аз се явявам там като гостенка. Не ми се позволява нищо да правя освен да си почивам. Само един път имахме спор със свекървата при което моя съпруг застана на моя страна и ме защити. Това беше още в началото и сега свекървата знае, че ако не се разбира с мене синът и няма да стъпи при тях. Съпругът ми е на мнение, че колкото са по-далече неговите роднини толкова по-добре. Всичко си зависи от човека. Явно аз съм попаднала на точния човек. Е не мога да кажа, че е идеален има си и неговите недостатъци, но кой мъж ги няма  Grinning.
   Към авторката рано ти е да мислиш да ходиш там с цел да живееш, ако твоя човек те обича ще остане тук. И тук може да си развива бизнес. Това не ми харесва, че са от село. Наистина там са с доста предразсъдъци. Ходи за по седмица две да опознаеш семейството му. Да видиш как ще се държи приятелят ти когато е на техна територия (като мен например). И сама ще си направиш изводите.

# 70
  • Мнения: 3 031
Заради никоя любов не бих се забила в някакво турско (американско, английско, все тая) село да съжителствам с разни майки, вуйни и баби. Звучи кошмарно.

# 71
  • Мнения: 11 210
То това важи и за България.

# 72
  • София
  • Мнения: 28 895
Не е съвсем същото, защото, ако ти трябва някакъв вид подкрепа от близки, ще я получиш много по-лесно, ако те са в същата държава.

# 73
  • Мнения: 103
не отивай!!!
всички турци са много ревниви, това е причината да е постоянно с теб. А като прибавиш и консервативното му семейство.....става приказка Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 031
Важи, разбира се. Но при евентуален проблем по-лесно ще си тръгнеш от българското село отколкото от турското.

Общи условия

Активация на акаунт