В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 332
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Здравейте!
По повод мъжкия тоалет питам понеже на братовчет ми му правиха една много неблагоприятна и болезнена манипулация по този повод и искам да събера възможно най-много мнения и опит по въпроса. Благодаря на моникат за линка който ми прати, но вече не знам какво да правя. За сега и аз като zeldelina съм оставила тази манипулация в ръцете на ММ, но ми се струва че не прави нещата като хората, понеже има минимален напредък да не кажа никакъв.
tartaleta123 Това с гимнастиката звучи добре, аз я правя почти преди всяко хранене и той се радва и то много. А колкото до храненето все по - вече ще се увеличава интервала между храненията докато спрат да се будят нощно време. Теди сега яде в 22 и после чак в 5 и 30 сутринта.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 150
Соник, и макс не обичаше гол да седи пък сега е търпимо. И къпането му стана приятно. Само още имаме драма с оправянето след къпане. Извадя ли го от ваната, настава ужас. Пищи като заклан и нищо не го успокоява. С триста зора го избърсвам и обличам. Просто е невъзможно масаж след банята и затова го правя сутрин като е по-спокоен.
Същият случай е и у наше село. Направо ми се отщява да я къпя, така пищи. Tired За гимнастиката и масажа не смея да настоявам много, че нали все я вардя да не повърне и гледам да не я клатя и сгъвам много.

Браво за коликите! Искрено се надявам скоро и аз да мога да се похваля, че сме ги изпратили, щото не се издържа вече. Crazy

# 62
  • Мнения: 9
Добро утро май-чета. Хайде на по кафе Как сте в този "прекрасен" и "слънчев" ден? Как мина нощта? При нас нещата се нормализираха и Теди спинка много спокойно. Драмата от ваксината още вчера се забрави и се почнаха усмивките и гукането.
Имам едно питане. Как лекувате подсичането на бебоците? Аз мажа със Судокрем, но ефект никакъв и малко така го боли милото.
zeldelina Теди първата ваксина не я усети, а да не говорим за неразположения и странични ефекти от нея, но тази я прие тежко първата нощ. Вдигна 2-пъти Т, не спа спокойно, ядеше по-вече от обикновено и много плачеше. Но това беше в деня на ваксината и първата нощ. Тази нощ всичко беше нормално, а сега и помен няма от ваксина, но пак е кисел заради времето  Crazy Все пак децата са различни някой по-чувствителни, други не толкова и това, че първата
Тео я е приел тежко не означава, че и тази ще е така! Спокойно всичко ще е наред!

Последна редакция: пт, 27 юни 2014, 09:48 от zori87

# 63
  • Мнения: 417
Здравейте майчета  Hug
Зори права си, че не са еднакви..ама все си мисля че щом на леката така реагира на тази сигурни ще е ужас.  ooooh! Ама какво да се прави - ще тряба да го преживеем.  Whistling
Днес времето нещо пак е смотано....еййй какво стана с това лято бе?То мина месец ..останаха още 2 и айде пак студове и ветрове...направо не е честно.   Wear Umbrella wait
Днес плануваме ако все пак не завали де, да отидем на вилата и там да изкараме почивните дни с малчо. Това ще е първото му спане извън вкъщи. Дано колата побере всичко дето ще помъкнем.    travel
Тъкмо ше направим тренировка за необходимите и ненужните неща дето ще носим и за следващият път ще сме по добре подготвени.  Mr. Green
Момичета вие смятате ли да водите бебоците на море?И съответно с какво ще ги мажете срещу слънцето и комарите? Айде сега вечер като излизаме слагам комарника на количката...ама по морето тая година май има много комароци и в тая жега не става все с комарника че ще се спари съвсем дребчо.   Nature Sunny
Отделно как сте с килограмите?Започнахте ли да сваляте че аз нещо съм си зациклила и това си е.  badscale Отделно така съм подпухнала, че дори с корема не бях така. Някоя от вас да е така?

# 64
  • Мнения: 1 048
Здравейте ,
Нас педиатърката ни предупреди, че следващата ваксина ( в 2 крачета) е болезнена и с придружаваща температура - да се подготвим психически. Взели сме куул пач, има аптека към клиниката - предполагам ще трябва да вземем и някакъв сироп за сваляне на темп..,
Аз тази вечер направих малко екшън -вдигнах 38 темп и ми се зачерви гърлото. Цяла нощ си правих гаргара с клеееа тунктура и стъпвах на пръст, да не събудя бебето. Ходих на лл да види статуса, по-късно ще звънкам на педиатърката, ако трябва да отлагаме ваксината за понеделник...

# 65
  • Мнения: 1 558
Здравейте!

Съжалявам, че минавам така телеграфно, но нямам време за повече, понеже пиша курсови работи и сроковете ме притискат.

Исках само да кажа, че Вигантол вече има в аптечната мрежа, защото знам, че имаше майчета които се притесняваха, че го няма.

Това е засега от мен, обещавам скоро да бъда по-активна.

# 66
  • Мнения: 57
Здравейте майчета, отдавна не съм писала но не ми остава много време. Искам да ви се похваля че на 06.06.2014 се роди нашия син Данаил. Минах към юнските мами, но ще продължавам при вас Simple Smile

# 67
  • Мнения: 9
Добро утро май-чета! Хайде на закуска с по кафе!
Как сте днес? Как мина нощта? Бебоците как са?
miglena_vl Честито ти бебече Данаил много да те радва. ТИ как си? Как роди? РАзкажи за преживяването!
mishka88 Късмет с курсовите!  bouquet
monicat Ааааа не така няма да се разболяваш  Naughty Ваксината не е задължително да има странични ефекти и дефекти, много зависи как ще я приеме детето. Всяко по различен начин я приема. Панадол бебе е добро решение за Т при толкова малко бебе, както и нурофена.
zeldelina Приятно изкарване на вилата, ще видиш че повечето неща няма да ти трябват  Mr. Green А колкото до море мисля, че са още прекалено малки пък и бремето е доста непостоянно и аз лично не бих рискувала. Морето е тук и няма да избяга и догодина може да се иде  Peace

# 68
  • Мнения: 57
Зори мерси много  Hug Аз съм добре, родих секцио заради преносването, термина ми беше на 30.05.14
И така майчета имам запитване към майките на момченца забелвате ли пишлето и как го почиствате, на мен никой нищо не ми каза и сега чак се зачетох и сетих.

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 17:24 от miglena_vl

# 69
  • Мнения: 41
Здравей те и от нас!
Да ви се похваля вече се изхождаме нормално всеки ден даже понякога по два пъти.
Сега се учим да заспива сама без да я люшкам или нося.Така сме от една седмица и е страхотно понякога заспива за 5 мин друг път ни отнема час. В понеделник ще ни слагат първата ваксина и да ви питам тези лепенки кул пач кога се поставят преди или след ваксината или и двата пъти. Много ми е притеснено как ще я приеме а както ме е страх от игли и мен и таткото не знам как ще е!

# 70
  • София
  • Мнения: 529
Привет и от нас!

Добре, че похвалих дребосъка аз.... Както онази вечер спа 7 часа без ядене, така следващата се буди през няма и 3 часа и сега сме обратно на режима от една-две 4-часови паузи и после през 3 часа. Същото и с коликите. Нямахме няколко дена и после имахме пак. Както пътуваше чудесна с кола и заспиваше на секундата, така сме се прибирали от варна 8 часа, защото прасето се скъса от рев. Изобщо  smile3511

Първата ваксина при нас доведе до кисело бебе за целия ден и цялата нощ и съответно недоспало бебе на следващия ден, но температура не сме имали. Тя тази ваксина не повишава температурата доколкото знам, но от следващате много ме е страх. Ще ни я слагат на 8ми. Бих сложила куулпач и преди самата ваксина, но не знам дали трябва на крачетата или на гърба.

# 71
  • Мнения: 6 262
Зори мерси много  Hug Аз съм добре, родих секцио заради преносването, термина ми беше на 30.05.
Преживяването не беше толкова ужасно колкото си представях , но не беше и лесно както си мислех, на 05.06 ме приеха в болница без абсолютно никакви намерения на бебчо да излиза, аз се чувствах идеално, нищо ми нямаше, на 06.06 сутринта ми включиха система за предизвикване, но общо взето болки имаше но разкритието мъчна работа...и така от 7 сутринта до 4 след обяд ме чакаха, но стана ясно че не може повече да се чака и казаха секцио, макар че и аз накрая исках секцио, но лекаря до последно чакаше да види дали ще може нормално, но не стана. И така на 4-ия ден за наше щастие ни изписаха и си се прибрахме вкъщи при нашия татко да си се гледаме  newsm44 . Много гадно ми беше в болницата и нямах търпение да се приберем, май престоя там ме мъчеше повече от болките...
И така майчета имам запитване към майките на момченца забелвате ли пишлето и как го почиствате, на мен никой нищо не ми каза и сега чак се зачетох и сетих.
Забелваме пишлето когато стана на 3 месеца малко по-малко всяка вечер преди къпане-така каза педи.После с реванол промиваме и след баня аз си го намазвам с Гентамицин

# 72
  • Мнения: 6 262
Здравей те и от нас!
Да ви се похваля вече се изхождаме нормално всеки ден даже понякога по два пъти.
Сега се учим да заспива сама без да я люшкам или нося.Така сме от една седмица и е страхотно понякога заспива за 5 мин друг път ни отнема час. В понеделник ще ни слагат първата ваксина и да ви питам тези лепенки кул пач кога се поставят преди или след ваксината или и двата пъти. Много ми е притеснено как ще я приеме а както ме е страх от игли и мен и таткото не знам как ще е!
Куул Пач сложиха след ваксината на мястото на убоденото.А Панадол може да се даде евентуално ако вдигне температура.И втората,и третата че и четвъртата инжекция са в двете крачета-тоест по две.Не е задължително да вдига температура

# 73
  • Мнения: 1 048
Здравейте,

писах по-рано през телефона и то доста и познайте - като го публикувах, то се затри всичко  #Cussing out

Както и да е  Thinking сега по изпитания метод -през компа Simple Smile

Miglena честито бебче! Да ви е живо и здраво, да ви слуша и да ви радва   bouquet

Днес бяхме на консултация при педиатърката - пропуснахме ваксината заради мен (макар да няма конкретно оплакване от моя страна - гърлото е ок, темп нямам, но малко прикашлям, но решихме за всеки случай да я отложим със седмица)

За подсичането - бях писала, че четах в един сайт да се маже с кърма. Майка пък ми беше разказвала, че едно време ни е къпала във вода, в която предварително е била сварила малко пшенични трици (прецедено след това) и така много бързо сме се избавяли от зачервяването. За това стана дума след като разглеждахме козметика на Топфер за баня с трици [до сега не сме имали проблем с дупето, аз ползвам едно обикновено кремче БЕЛА, което го ползваха и в родилното. Вечер обаче от скоро слагам себамед, защото беба си увеличи продължителността на съня от 22:00 до 6:30 и за да не пламне гъзето го мажа със себамед крема, който има цинк)

Куул пач сме купили, другата седмица ще го вземем с нас да видим как ще каже доки да го сложим. Аз съм си намислила да го клъцка на две и да го лепна на двете крачета в близост до убоденото.

 baby_neutral някои днес не ги хваща следобеден сън и се люлеем на шезлонга Simple Smile

поздрави и  Hug

# 74
  • Нови Искър
  • Мнения: 9
Аз пък искам да ви попитам .... ние вече сме на 42 дни,но постоянно се стряска и плаче,дори докато спи, без да има причина...тишина е  Shocked  При вас има ли нещо такова или ние просто сме много чувствителни???? Thinking Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт