Водите ли ги на кино

  • 1 735
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
преди да се появи малката сме ходили 2-3 пъти и то на анимации, а сега вече ходи с баща си че няма кой да гледа сестричката , за да я водя аз...нека и таткото допринесе с нещо в отглеждането на децата, не само с правенето да се изчерпи....а иначе предимно разчитаме на видео касети, ДВД и от интернета напоследък...че е по - изгодно Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 39 764
За съжаление и аз не съм водила Дияна на кино. Водила съм я по театри, но на кино не. Пусто нали имаме не знам си колко на брой ПЦта у нас.
А си спомням едно време как не излизах от кино "Култура". Мама забравяше, че има деца.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ОФФ  Blush

...А си спомням едно време как не излизах от кино "Култура". Мама забравяше, че има деца.

аз от "Млада гвардия", "Димитър Благоев" и "Москва". От 10:00ч., от 12:00ч., от 14:00ч. и от 16:00ч.  Crazy докато веднъж не заспах в киносалона  Laughing. После преминахме на по-лек режим - само по 2 филма на ден + компютри + колоездене в Южния парк  Party [/size]

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
заведохме даниел, 3г.3м., на кино за пръв път миналата неделя. гледахме нарния. това, че е дълъг всъщност се оказа положително - погледа, подремна и остана време да погледа още малко Simple Smile. много му хареса и накрая не искаше да си тръгва и настояваше да му пусна филма още веднъж Simple Smile. ама то всичко, което обича имаше в него - влак, самолети, коне, как да не му хареса? момичетата също ги водя на кино от тригодишни, силвия всъщност първия път нямаше и три. никога не се е налагало да си излизаме от филма.

# 19
  • Мнения: 2 567
Ние заведохме Бети на кино като беше на 4 и нещо. Първият и допир с киното беше Таласъми ООД  Grinning
Беше голяма радост и неистов смях по време на прожекцията. Мислих си, че хората ще ни изгонят от залата ама те само и се радваха  hahaha

След това почна познанството и с доста по тежки филми, ама като няма на кого да я оставяме нямаше начин.
С баща и обичаме киното и поради тази причина тя изгледа де що касоразбивачи има Laughing  Матрици, Властелини , X - менове, Междузвездни и още много и много. Поне в месеца по един филм сме я водили с нас да гледа. За радост никога не е искала да излиза по време на прожекцията или пък да и чета субтитрите. Каквото може сама е прочитала, каквото разбере от познанията си по английски е донагаждала и малко от малко посхващала за какво става дума. А и доста от филмите стават ясни и без голямо четене  Mr. Green

За наша радост не се е и стряскала от филмите, които за нейната възраст наистина са на моменти плашещи. Особенно придружени с оглушителния шум. Само май на "Войната на световете" малко се постресна.

Лекси, мисля че Нарния ще и хареса на твоята щерка. Много красиво е направен.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 764
Ние гледахме Нарния, Дияна много го хареса. Е, гледахме го у дома на футьойла. Ще се пробвам да я заведа на кино, но знам какво ще последва по някое време "мамоооо пиша ми се", "мамоооо ака ми се". Това са коронни номера където й да отидем.

# 21
  • Мнения: 1 608
Опитайте първо с детски театър- по кратко е, не е толкова тъмно, звукът е добър, а и ще свикне с многото хора в залата, а след това и на кино.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самуил ходи на кино от двегодишен. Много му харесва. Първите два пъти се поразходи из залата, но сега си стои до края. Гледали сме всички детски филми - последно "Чикен Литъл" и "Уолъс и Громит". А, и "Нарния" гледахме. Не си правя труда да превеждам, разбира къде някои думи, къде по интонацията, къде покрай действието.  Wink
Като гледа любимия си "Декстър", да не би да му превеждам?  Mr. Green

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
В неделя и беше сефтето на моята дъщеря. Заведох я на "Походът на императорите"- документален, разкошен филм, направен много майсторски с озвучаване. Избрах го, защото е сравнително къс - 85мин. Четях през цялото време - субтитри, но понеже е силен звука, пък и нямаше много хора, не пречехме на никого. Всичко дотук добре, но като започнаха сцените, в които неизбежно някое пингвинче умираше...такъв рев му дръпна това дете, не мога да я успокоя 5 мин. след края на филма...Издържа целия филм, имаше и други деца като нея, но накрая каза: Хубав, но много тъжен...
Сега чакам да пуснат Ледена епоха 2, ще бъде дублиран, поне няма да чета, пък и е гарантирано "весел". Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 4 867
Mira, а и други майки на подрастващи киноманчета, това със сълзите понякога е неизбежно, но изобщо не означава, че детето ще запази лош спомен от преживяването си в киното. аз още помня един филм от моето детство "обичта на майката" - за малкото слонче, което падна в яма-капан и как майка му се опитваше да го спаси. леле, колко сълзи пролях в киното! майка ми се видя в чудо! дори не помня колко съм била голяма, със сигурност е било преди да тръгна на училище, защото после вече ходех на кино с брат ми. та онези сълзи изобщо не са ми попречили да обичам киното.

аз мисля, че и сълзите по филм/книга обогатяват емоционално децата и ги учат да реагират адекватно в реалните житейски ситуации.

# 25
Аз съм доволна от киносалона на София Ленд там прожекциите са обикновенно следобяд и можеш да оставиш детето и да пиеш кафе/хубаво е да му оставиш телефон ако му се доходи до тоалетна/Дъщеря ми гледа всичко без значение дали има субтитри и обикновенно гледа сама или с друго дете

# 26
  • Мнения: 35 967
за съжаление само един път, сега беба не иска да стой с бабите и няма как
водих я миналата година на "слон-балон" - голяма излагация, беше със субтитри и целият салон беше пълен с шепнещи родители, но много и хареса и иска пак
язък, че живеем до Арена, няма кой да я заведе!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 352
Не съм я водила още. Не съм сигурна, че ще издържи, въпреки че в къщи пред видиото може да стои с часове. Но може би е време да пробваме newsm78.
Нарния обаче не ми се вижда подходящ филм за толкова малко дете - той е дълъг и няма дублаж. Ще се измъчиш и ти и детето.

# 28
  • Мнения: 2 241
От 3-годишен го водим редовно, много обича. Изгледал е всички анимации, минали на голям екран (и ние покрай него, понякога сме на смени - ту аз, ту тати се жертва), не сме имали проблеми, никога не е искал да излиза и не се е разхождал напред-назад из салона.
Е, преди току изцепваше нещо на много висок глас и то точно когато е най-тихо Embarassed, но и това май премина.
От миналата година го влачим с нас и на други филми (които на нас ни се гледат Simple Smile), само от безобидната категория В обаче. За щастие никога не е искал да му четем (дори на анимационните, които не са дублирани), седи и си зяпа картинки, случвало се е да попита какво точно става, но във всеки случай нямаме ангажимент непрекъснато да му четем или обясняваме, така че киното за нас не е травмиращо изживяване Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 5 828
Ние гледахме Нарния, Дияна много го хареса. Е, гледахме го у дома на футьойла. Ще се пробвам да я заведа на кино, но знам какво ще последва по някое време "мамоооо пиша ми се", "мамоооо ака ми се". Това са коронни номера където й да отидем.

Това е задължително  hahaha  но въпреки това си заслужава.
Моята дъщеря я заведох някъде на около 5 годинки, не помня какво гледахме, но беше със субтитри филмчето, аз естествено започнах за чета, обаче тя ми заяви, че си разбира  Shocked и не иска да й чета  Grinning
Оттогава е голяма кинолюбителка, не че няма на кой да се метне  Wink
Имаме си ритуал двете, че таткото не обича детски и приказни филми, отиваме в Арена, купуваме си пуканки, кеф голям  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт