БРОДИРАНА КРАСОТА Тема 124

  • 52 330
  • 723
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 11 493
Добро утро!

Ето и моят напредък, малко остана  newsm18

# 481
  • Мнения: 3 985
Нов етап

# 482
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пеа, Hrisi, чудни етапчета. Peace

# 483
  • Мнения: 572
Реа, Хриси, малко остава!
Аз до сега не съм шила нищо на Вервако или ако съм шила нещо съм си го събирала сама и не съм гледала инструкциите. Та нали започнах онази чашка еспресо... и преди малко загледах картинката че кръстчетата не са като моите- горната чертичка е с наклон на дясно ///. После загледах инструкцията и там е показано че долната чертичка е на ляво \\\\, а горната на дясно ////. Да, ама аз вече съм го започнала със стандартния наклон с който си шия и няма как да разшия. Пак ще стане хубаво. Надявам се до утре да приключа с къщата и чашата че от понеделник ме чака нов проект.

# 484
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Добре, че има бутон "харесва ми" и аз само си харесвам  Embarassed

# 485
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 358
без зла умисъл  Hug

Скрит текст:
кръстчета насам ///, кръстчета натам \\\, толкова ли е фатално?
една фирма иска чертичките отзад да са така ---, другата да са така ||| и какво, ако гобленът с изискване за хоризонтални се ушие вертикално, а вертикалните хоризонтално ще се свърши светът ли?

основното е всички кръстчета да са в една посока, иначе при осветяване едните ще изглеждат по-тъмни от другите. това е!


и да не е само спам  Blush от вчера съм с очила.
вече нямам оправдание да не шия Simple Smile дано скоро покажа поне етап, ако не и нещо завършено  Hug

# 486
  • Мнения: 572
За мен не е фатално и всичките ми кръстчета са в една посока. Писах че продължавам както съм си почнала и няма да разшивам. Просто споделих това , на което се натъкнах.

# 487
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз снощи си отворих слънчогледите на "Алиса" и за първи път видях упътване, в което пише, че в самата схема е посочен наклонът на половинките  Peace, обаче не обърнах внимание какво казват за кръстчетата, но при мен горната чертичка е \\\\.

Засичала съм един вълк, но не помня на коя фирма, та в този гоблен има половинки и в двете посоки   Simple Smile

# 488
  • Мнения: 572
Оооо това ще е по- сложно за изпълнение, ще трябва повече внимание.
Деси, ти към слънчогледите ли се насочи? И аз слънчогледи избрах, само че на Риолис.

# 489
  • sof
  • Мнения: 437
Ходих в google да разузнавам какво е това "парковка", не го знаех, разбрах го какво е, ама не ме вдъхновява да пробвам, пък и нямам си чак толкова много игли. Струва ми се някак си, че е измислено от някоя мамаша с повечко чувство за хумор за да не й доскучава/омръзва да шие (мое впечатление ).

St. Dobri, ти какво собствено шиеш? Споменах те като пазаруващ експерт точно вчера, а днес поради мрачното време с обилен летен дъжд се порових на свой ред точно както си ме учила и естествено очаквам... следващия дъжд да го прекарвам под балкона изгонена вече ( доставка очаквам, ама ще я прикривам в къщи ). Още не нося очила, ама аз обичам да шия само денем, лампите някак си не ми стигат и сенките ме объркват.

Едно време лелите ми като ми показваха, ми разясниха именно колко е важно да са кръстчетата в една посока, а те бродираха И възглавници, където особено в геометричните фигури поради извъртането беше важно да се съобразява. А в коя посока са, е избор на лично удобство, не смятам крайния резултат да зависи критично - иначе какво - ще го съзерцаваме само следобед, че сутрешните лъчи го огряват от неподходяща посока ли?

# 490
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, ти към слънчогледите ли се насочи? И аз слънчогледи избрах, само че на Риолис.

Мда, но като го гледам, май няма да се справя - то се шие всичко, макар че пък фонът е на едни големи петна и ще стане доста бързо  Thinking

Имам и друг вариант - едни разкошни ириси на "Риолис", обаче не ми се шие с вълнени конци в момента   Simple Smile

И едно колело... Можеше да е малко по-светло, но каквото са решили - това е Simple Smile

Последна редакция: нд, 20 юли 2014, 09:27 от -=Деси=-

# 491
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хайде и от мен следващото етапче.
Скрит текст:
12.07


20.07


Завършен е целият долен ред схеми, а гобленът е колкото масата в хола, която не е от най-малките Simple Smile.

# 492
  • Мнения: 3 985
Джема, добре че беше последната снимка. Аз ти следя етапите и все ми се струва, че почти си го свършила, а то имало и още Simple Smile Чак сега разбирам огромните му размери  Shocked

# 493
  • Мнения: 572
Джемма, минала си половината вече. Имаш реални шансове да го свършиш през ваканцията.
Аз не успях за сутрешното кафе, но ви каня на следобедно еспресо

... в новата ми къща...

# 494
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, има още доста за шиене. А съм наизвадила новите си придобивки и им се радвам, радвам. Кога ще стигна до тях обаче. Че още един чакам. ooooh!

Роси, къщичката ти е страхотна. Hug

Общи условия

Активация на акаунт