ДЕСЕТОКЛАСНИЦИ

  • 75 778
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Да,това определено си е виц ,че си е доста пресолено!  Mr. Green
Моя човек си е направил една тетрадка докато им тече преговора ,кръстена Всичкология! Twisted Evil След това щял да става изряден . Днес са започнали да им казват вече учебниците ,само по математика и сборник отстрани.
 
Новината е че 2 от момичетата им ,които меко казано бяха не за там са заминали.Едната не си е  взела 3те поправки ,а другата по дисциплинарни проблеми предполагам.Та в момента са 24 броя ,което е добре за микроклимата им там. Simple Smile

# 706
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И в нашия клас няма едно момче. Беше приятел на сина ми още от основното училище. Заминал е за Канада. Там ще учи първия срок, за втория щял да се върне.

# 707
  • Мнения: 5 359
Oх.. много се смях.. даже си го откраднах за фейса - дано десетокласника го мерне че да се посмеем заедно довечера.

# 708
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте ще може ли да ми дадете фейс група за учебници 2 употреба?
Мерси.

# 709
  • Мнения: 17 987
Чудехме се като бяхме млади и зелени в 7-ми клас, как тъй после се появяват едни образи.
Ами схемата ми се изясни - изключено дете примерно в 8-ми клас, се появява в друго училище, защото не може да отпадне от системата, и сходно училище в областта е длъжно да го приеме- чудно просто  Mr. Green Честито на тия, които са се блъскали да изкарат висок бал

# 710
  • Мнения: 24 467
Здравейте ще може ли да ми дадете фейс група за учебници 2 употреба?
Мерси.

ФБ не ползвам.
Но има такива варианти на първо четене:
http://www.uchebnici-borsa.com/
https://www.facebook.com/Uchebnici.vtora.upotreba.napolovina  /ФБ/
http://bguchebnik.com/uchebnici

# 711
  • Мнения: 93
От БГ-Учебник ние избягваме да купуваме понеже доста лъжат и цените са високи.
Купихме учебник по български стар на цена 5,49 лв. Разлепихме етикета и хоп отдолу корична цена 4.00 лева. Еми тва не е нормално ... newsm78
Отделно върнахме доста учебници, но те пък ги изкупували на 30% от коричната цена. Дадохме 7 учебника и получихме сумата от 6 лева и някакви стотинки ...

# 712
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
 Judy   bouquet

За съжаление и аз не съм доволна от борсите за втора употреба.

# 713
  • Мнения: 24 467
Нашата борса си е на място, в една книжарница на 300 м. от училището и синът сам ходи да се оправя. Т.е. да си продава учебниците. Децата сами си определят цената на техните учебници, така че има за различни пари. Сега ходи и се оказа, че всичко му е продадено, освен една география.
За себе си учебници си взема от познато момиче, с година преди него, което учи в неговата специалност.

# 714
  • Мнения: 11 607
Чудехме се като бяхме млади и зелени в 7-ми клас, как тъй после се появяват едни образи.
Ами схемата ми се изясни - изключено дете примерно в 8-ми клас, се появява в друго училище, защото не може да отпадне от системата, и сходно училище в областта е длъжно да го приеме- чудно просто  Mr. Green Честито на тия, които са се блъскали да изкарат висок бал

Писала съм преди......Дете на разведени родители.....С майка си живеят в Бургас, а баща му е от Добрич. Регистрира се при баща си малко по-рано от кампанията, кандидатства в ЕГ - Добрич, приеха го, учи 1 седмица и.......хоп....премести се вече в ЕГ - Бургас, при майка си. Самото дете се хваляше, че е надхитрило останалите и с по-малко успех е влязло в елитна гимназия. Защото определено е нямало да бъде прието в ЕГ - Бургас ако е кандидатствало там.....В случая ме подразни надменното му отношение, но нейсе.....

Днес са им дали на нашите дипломите за основно образование......Честито!

# 715
  • Мнения: 5 359
От новоприетите деца в класа на сина ми две са от други градове - едното е от Добрич, другото - от Смолян. Вероятно се касае за смяна на  местоживеене. И двете деца са много стресирани според сина ми. Другите две са от училища в нашия град. Е, това вече ми е пълна загадка как се случва...
И  четирите немски паралелки са с по 30 деца при норматив-26. Миграционната вълна не ни е подминала и нас Simple Smile
Аз лично купувам учебници от БГ учебник. Правя го началото на юли, всичко е на втора ръка , цените според мен са приемливи, като се има предвид, че покупката се осъществява без да си вдигам д.. от стола, и без да губя и минута в обикаляне, търсене, и пр. Хубавото при нас е, че на сайта на гимназията има подробен списък на необходимите учебници с информация за издателство, колектив. Само с copy-paste  учебниците се набират за броени минути. 
Много съм впечатлена от варианта с блок-часовете по разказвателните предмети. Предин кяколко поста прочетох тук  за въведена такава практика в софийска гимназия.  За съжаление при нас няма такова нововъведение. А е супер като идея - за 2х40 мин заедно може да се направи много повече отколкото ако са разделени в два дни. При нас е така само с немския, но подозирам че това се получава заради многото часове по този предмет. Имат дни с 3 часа, и други с 2 часа по езика.

# 716
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113
В училището на щерката всичко е  на блок. Или по-точно един учебен час е 80 минути. Междучасията май бяха 20. На ден имат 3 или 4 часа. Казва, че така й е по-лесно.

# 717
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
https://www.facebook.com/groups/526614600815277/?fref=ts
това е актулната борса

# 718
  • София
  • Мнения: 1 724
Учудващо нашите още не са започнали да ги товарят  с домашни newsm78, само по английски имат, синът ми казва, че по останалите предмети се запознавали  newsm78
Дороти ,мерси за линка!
Непокорна, сега за първи път чух да блок-часове, не им ли е много по 80 минути един час?
Мама Цоцоланка - честита диплома, макар и чак сега Simple Smile
Judy , от пети  клас на децата се каня да питам от кой град си - всичко ви е толкова организирано, все едно не сте в България ! Браво! Дано всички населени места  да се променят към по-добро- особено за образованието...

# 719
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113

Непокорна, сега за първи път чух да блок-часове, не им ли е много по 80 минути един час?

Ами, явно не. Не съм чула някой да протестира  newsm78, цялото училище са така. Освен това имат и две различни програми за седмицата, които се редуват, заради предметите, по които имат нечетен брой часове.

Общи условия

Активация на акаунт