Отговори
# 30
  • Мнения: 39
Поздравления за новата темичка!   bouquet

Момичета, гледам, че коментирате темата за майчинските... Та моят случай е следният, аз нямам никакъв стаж и тъй като работя за себе си, никога не съм имала договор с работодател, не съм плащала и соц. осигуровки. Какъв е вариянта ако от сега ме назначат фиктивно някъде, да взема майчински на минимална работна заплата?  Някой наясно ли е с 'вратичките"?

Bahaty доколкото знам трябва да си се осигурявала за общ риск - общи болести и майчинство за да взимаш майчински. Ти осигурявала ли си се? Цитирам т.3 от НОИ.

 3. Условия за придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане.

За придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане е необходимо да са изпълнени следните условия:

към началото на отпуска лицата да са осигурени за общо заболяване и майчинство;
да имат най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за общо заболяване и майчинство. Дванадесетмесечният осигурителен стаж може да е прекъснат или непрекъснат и не е задължително да е положен непосредствено преди излизането в отпуск за бременност и раждане или при един и същ работодател.
да им е разрешен съответният вид отпуск.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 22
Поздравления за новата темичка!   bouquet

Момичета, гледам, че коментирате темата за майчинските... Та моят случай е следният, аз нямам никакъв стаж и тъй като работя за себе си, никога не съм имала договор с работодател, не съм плащала и соц. осигуровки. Какъв е вариянта ако от сега ме назначат фиктивно някъде, да взема майчински на минимална работна заплата?  Някой наясно ли е с 'вратичките"?

Bahaty доколкото знам трябва да си се осигурявала за общ риск - общи болести и майчинство за да взимаш майчински. Ти осигурявала ли си се? Цитирам т.3 от НОИ.

 3. Условия за придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане.

За придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане е необходимо да са изпълнени следните условия:

към началото на отпуска лицата да са осигурени за общо заболяване и майчинство;
да имат най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за общо заболяване и майчинство. Дванадесетмесечният осигурителен стаж може да е прекъснат или непрекъснат и не е задължително да е положен непосредствено преди излизането в отпуск за бременност и раждане или при един и същ работодател.
да им е разрешен съответният вид отпуск.

Освен здравните осигуровки не съм внасяла други. Мисълта ми е дали има смисъл от сега да започна и да кажем след 12 месеца да започнат все пак да ми превеждат майчински?

2muhi стискам палци и вярвам, че всичко ще е наред!   Praynig

Относно пазаруването и аз мисля да започна по-отрано и то с кошарка, спално бельо, пособия за хранене и т.н. От дрешките смятам да взема по 3 неща от повечето. Аз мисля, че няма да има много хора, които да ни подарят неща, освен най-близките ни, които ще помогнат с покупките. Не съм тръбила много много за събитието.

Още не знам пола на бебо, но мисля, че много трудно ще избера име, особено ако е момиче. Да ви кажа аз като си взема домашен любимец и го прекръствам поне три пъти във времето, а името на бебо е изключително важно нещо и не знам как ще се реша окончателно.   newsm78  Grinning Grinning Grinning

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
2 мухи, дано всичко е наред втория път! Hug Praynig
Синева, о, за раждането и аз не казах на никой, че отивам да раждам. Само мм каза на шефа си(нали дойде беше с мен през цялото време) и оттам в работата му са разбрали. А майка ми специално я бях предупредила, че като родя ще и се обадя, да не ми назвънява в дните покрай термин. Simple Smile
За името бях чела в някакъв руски сайт. Че не е хубаво да се казва името на бебето на никой преди да се е родило. Да не го чуят лоши сили или нещо от сорта беше. И ние така на никой не го казахме с мм, преди да се роди. Според мен от една страна това е и доста практично. Защото човек може да си промени няколко пъти мнението за име за една бременност, едно. И второ, да се избегнат излишни коментари и изказвания от рода на -Ама вие сериозно ли сте решили така да го кръстите? Защо по-добре не го кръстите еди си как, на еди си кого, с едиси коя буква и т.н...А така като си се роди и чак тогава съобщи човек името родителите са пред свършен факт, харесва не харесва, това е положението. Simple Smile Hug
Аз вярвам, че името носи определена сила и вибрации, и затова внимателно го подбирахме предния път. По същия начин и сега. Даже го пресметнах предн. път и нумерологично, в съчетание и с презимето и фамилията. Тук имах право на избор за презимето. Дали да е на мм името или моята фамилия. Сметнах, че с моята моминска фамилия е по-силно нумерологично. А мм нямаше нищо против синът ни да носи за презиме фамилията ми. Сега и 2рото по подразбиране ще е със същото презиме, че да не се различават. Simple Smile
Е, според мен е нормално бременната жена да е малко по-суеверна от обикновено за някои неща. Blush Hug Но всеки сам си решава, аз просто споделих. Peace Hug

# 33
  • Мнения: 88
Аз никъде не виждам поста на 2muhi. Губи ми се нещо.Къде го е писала в новата или старата тема? Какви и са резултатите?

# 34
  • Мнения: 958
Bahaty, паричните обезщетения при бременност и раждане са регламентирани в КСо (и по точно глава 4, раздел 2). Паричните обезщетения при бременност и раждане се изплащат за срок от 410 календарни дни. Лицата, които имат право на такиша, са лицата, които са осигурени за общо заболяване и майчинство, с вноски за фонд “Общо заболяване и майчинство” на ДОО (държавно обществено осигуряване). Сред тези лица влизат самоосигуряващите се лица, които са избрали да се осигуряват за общо заболяване и майчинство. Т.е. с декларацията за самоосигуряващо се лице ти трябва да си избрала опцията да се осигуряваш за този риск. Ако си внасяла здравни вноски за по-стесненаата група рискове, то ти нямаш такова право към момента. За придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане е необходимо да са изпълнени следните условия:
1. Към началото на отпуска лицата да са осигурени за общо заболяване и майчинство;
2. Да имат най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за общо заболяване и майчинство. Дванадесетмесечният осигурителен стаж може да е прекъснат или непрекъснат и не е задължително да е положен непосредствено преди излизането в отпуск за бременност и раждане или при един и същ работодател;
3. Да им е разрешен съответният вид отпуск
(чл. 10 и 48а от КСО)
Това са условията. Ако нямаш 12 месеца осигуряване за общо заболяване и майчинство специално (попринцип, не непрекъснати), а не просто да си внасяла здравни осгуровки, към момента на раждането, няма да можеш да го използваш в последствие, ако от сега нататък те осигурява някоя фирма.

Не мога да го обясня по-ясно, извинявам се предварително за юридическото изложение,, но съм юрист Embarassed

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 22
Благодаря ти, Адичка, значи са ме подвели и за жалост няма да мога да взимам майчинство... Но за другия път ще съм по-подготвена с нещата Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 261
А някой знае ли каква е символиката на това първата покупка за бебчо да е шапчица? Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 289
Мухичке, всички сме с теб и вярваме, че няма да има никакви проблеми!!  Hug Мисля, че амниоцентезата не остава място за съмнения и съответно стискам палци за нея.

Искам да попитам ако имате идея какво означават резултатите от хормоните, че чак днес ми попаднаха черно на бяло (направили са онлайн база данни с всички изследвания на сайта на Щерев). Никъде не намирам референтни стойности за тия хормони. Казаха, че са ок по принцип, но ако знаете референтни стойности случайно...

Биохимичен скрининг (от 13 седмица)
   PAPP-A            2394.0    mIU/l       
   free βhCG        25.2    IU/l

# 38
  • Мнения: 60
Мухичке, всички сме с теб и вярваме, че няма да има никакви проблеми!!  Hug Мисля, че амниоцентезата не остава място за съмнения и съответно стискам палци за нея.

Искам да попитам ако имате идея какво означават резултатите от хормоните, че чак днес ми попаднаха черно на бяло (направили са онлайн база данни с всички изследвания на сайта на Щерев). Никъде не намирам референтни стойности за тия хормони. Казаха, че са ок по принцип, но ако знаете референтни стойности случайно...

Биохимичен скрининг (от 13 седмица)
   PAPP-A            2394.0    mIU/l       
   free βhCG        25.2    IU/l
И аз моите не ги разбрах, но като ми се обади д-р Искилиева, ми каза, че за Даун резултата ми е 1:20000. Останалите стойности разчитам д-р Арабаджи да ми ги разчете, то не остана... Simple Smile

# 39
  • Мнения: 26
Аз никъде не виждам поста на 2muhi. Губи ми се нещо.Къде го е писала в новата или старата тема? Какви и са резултатите?
Вчера писах в старата тема но бях толкова шашната, че не видях дори че има вече нова тема,  затова изтрих стария пост и написах в нова тема тук май на втора страница.

# 40
  • Мнения: 958
Кукумицина, няма референтни стойности, над 2,5 и под 0,5 са рисковите. Всичко е приложимо към 100 % до колкото разбрах - 1=100 %. Ето линк към тема с отговори от д-ра, завеждаш лабораторията на Майчин дом - http://www.lmpbg.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=4665 Твоите според мен са 2, 4 и 2, 5

# 41
  • Мнения: 115
Момичета, имам един странен въпрос към вас...По колко течности пиете на ден? Заради не добрите резултати от урината ме карат да пия по минимум 2 литра на ден. (то принципно си трябва де ама при мен е нещо като задължително). Е да де ама аз направо не знам как да се "накарам" да пия по толкова. Стигам до 1,5л и повече не мога на ден. Някоя от вас може ли да препоръча трик как да се "самонакарам"? Опитвам се пред мен да има постоянно, за да ми е пред очите и да се наливам...ама.

# 42
  • Мнения: 11 009
Аз не съм пример за подражание, тъй като пия много малко вода. С кафето докарвам общото количество течности до има няма литър. Ще видим какви ще са ми резултатите от урината. Confused Засега не съм открила начин, по който да се самонакарам.

# 43
  • Мнения: 92
За съжаление и аз пия по много малко вода и не знам как да се насиля да пия пояече. За пример днес до сега съм изпила 2 чаши.

# 44
  • Мнения: 4



Тук сме се събрали  105  мамчета и очакваме своите 107 бебчета!  Две мамчета от нас очакват двойна радост!
Нека всички вървим ръка за ръка до края!
Аз съм нова изкам и аз да се включа!


Очакваме информация за термин от нашите мамчета:

Iveta Raycheva
sunny_hope, втора бременност
Iveta Raycheva първа бременност
Jaska
mimenceto123, втора бременност
whiteflower
NewBeginnings, втора бременност
Sasheto7777
Kkaramela, 23г. , Стара Загора, втора бременност
Елиас stork-boy
MalenaTak, втора бременност
4erna pantera, 30г. ,втора бременност
Kami-ami, 25г. , Варна, първа бременност
v1ks1 , 23г. , София
еivalin, 26г. , втора бременност
Lady Clarion, 32г. , София, втора бременност stork-girl
Stravaganza, 26г. ,София, първа бременност
g-style, 27г. , Пловдив
sandra8812, 25г. , София
desykk
bbbb
momi4encet0
Dimitria Ivanova
Elen1
Kremena92


Нашите термини:


 
Габии, 23г. , Варна, първа бременност
Bahaty, 27г. , Велико Търново, първа бременност
Pepelliaska, 32г. , Благоевград, втора бременност

 
boryanashy, 27г., Перник, втора бременност
Mariya Atanasowa, 26г. , Сливен, втора бременност

 
soinlove, 31г. , Варна, първа бременност
arh_girl, 22г. , първа бременност
Salvadore, 27г. , Варна, първа бременност stork-boy

 
mary-marty, София,  втора бременност
Ven4e333, 31г. , първа бременност

 
rumka88, 25г. , Плевен, първа бременност
sisku, София/Ямбол, 34г., втора бременност stork-boy
pink_g, 28г. , Сливен, първа бременност

 

 
krasi81, 32г. , София, втора бременност
Tanyabel, 32г., втора бременност
Кукумицина, 34г. ,София, първа бременност  stork-boy
cvetu4ka, 29г., Русе, първа бременност
Danna, 29г. , Варна,  втора бременност
Shokoladche, 26 г. , София, първа бременнност stork-girl
kamice, Пловдив, първа бременност
Michaelina, София

 
Мелина_3, 33г. , Норвегия, втора бременност  stork-boy
desi-georgieva, първа бременност (близнаци)
Pippi7777, втора бременност
mimi_vn,  Варна, втора бременност
Nidara, 32г. , първа бременност
Djulia, 32г. , втора бремнност (близнаци) stork-boy  stork-girl
darkangel-Ели, 22г. , Търговище, първа бременност stork-boy

 
аldita, 37 г. , първа бременност
tani4ka_87, 26г. , София stork-boy
MP_89, 25г. , първа бременност

 
1976, 37г. stork-boy

Tsvetivn, 29г. , Варна, първа бременност
PiSaNkAtA123, 27 г. , Бургас, първа бременност

Мимченце, 34г. , Лима, Перу, втора бременност stork-boy

 
vili123, 29г. , Дупница, първа бременност

Freesia
Qroslaw, 39 г., Несебър
siset0, 25г. , В. Търново, първа бременност

 
NikoStorm, 26г. , Варна, първа бременност  stork-girl  
Villly1, 24г. , Монтана, втора бременност

 
Виктория Радичева, 23г. , София, втора бременност
hmm_, 23г. , Русе, първа бременност
super.mama, 30г. , София, трета бременност stork-boy
Gallaa, 28г. , Хасково, първа бременност
adi4ka-maslinka,26 г., София, първа бременност

 
baby83, първа бременност
st_angelova, 28г. , София stork-boy
dramatea, 25г. , София, втора бременност stork-girl
sunny-bunny, 34г. , Швейцаря, първа бременност stork-girl

 
silvi26, втора бременност

 
Cmacu, 29г. , Варна, първа бременност

fanFar /Emy/, 23г., Пловдив, първа бременност
Винету

 
mai_mai, 29г. , Бургас, втора бременност stork-boy
AnChoOo
Daniele, 35г. , София, трета бременност
Viktoriq8844, 27г. , Варна, първа бременност

Мляко с нес, 24г., София, първа бременност
Marina_27, 30г. , Силистра, първа бременност

 
placebo7, 35г. , София, първа бременност
Silviya Yaneva, 24. , София, първа бременност
st_eli, 34г. , София, втора бременност

*Синева*, 32г. , София, втора бременност stork-boy
Suprema, 29г. , София, първа бременност
PassionDa
alisa24
Linofrina, 33г. , Габрово, втора бременност
insult, 32г. , София, втора бременност
2muhi, 37г. , София, първа бременност stork-boy

 
cilvi_05, втора бременност
anyka , София, първа бременност

 
pttsoneva, 27г. , Стара Загора, първа бременност

Navail, 26г. , София – Враца, втора бременност
Ivory_

 

Пепи и Гого, 22 г. , Ямбол, първа бременност
elektra288, 30г. , Варна


 
mariya2709, 27г. , Варна, втора бременност
against,25г. , Пловдив - Пазарджик, втора бременност
Mimka
Lili Yankova, 33г. , София

 
Sunny888,25г., първа бременност
margoot, втора бременност

Нашите предишни теми: Тема 1 Тема 2 Тема 3Тема 4



 
Полезна информация за бъдещите майки!



КАКВО ДА ЗНАЕМ ЗА БРЕМЕННОСТТА:



ЗДРАВЕ, ХРАНЕНЕ И БРЕМЕННОСТ:

КАЛКУЛАТОР НА КИЛОГРАМИТЕ


ПРАВА:



ЙОГА  И ГИМНАСТИКА ЗА БРЕМЕННИ:

ГИМНАСТИКА ЗА БРЕМЕННИ
КЛУБ ПО ВОДНА АЕРОБИКА "Мария Шпицер"
ВОДНА ГИМНАСТИКА ЗА БРЕМЕННИ
ЙОГА ДИВАЛИ СТУДИО
ГАЯТРИ ЙОГА СТУДИО
УПРАЖНЕНИЯ ЗА БРЕМЕННИ


ДРЕХИ ЗА БРЕМЕННИ:

CONTI
RENI
MAXIMODA
GAP
MIA
ДЕВА
BEAUTY MAMA
LA REDOUTE
BSTYLE


РАЖДАНЕ:

РАЖДАНЕ И КАК ДА СЕ ПОДГОТВИМ ЗА НЕГО
ПОДГОТВИТЕЛНИ (Бракстън-Хикс) КОНТРАКЦИИ
ЕСТЕСТВЕНО РАЖДАНЕ
СЕКЦИО ПО ЖЕЛАНИЕ
СЛЕДРОДОВ ПЕРИОД
ТРИ ПРИЧИНИ ДА НЕ СЕ БОИШ ОТ РАЖДАНЕТО
СВОБОДА ЗА РАЖДАНЕТО документален филм
КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ РАЗКЪСВАНИЯ ПО ВРЕМЕ НА РАЖДАНЕТО
ОСНОВНИ СТАТИИ ЗА РАЖДАНЕТО
ОБЕЗВОДНЯВАНЕ И ПРЕЖДЕВРЕМЕННИ КОНТРАКЦИИ


ЗА БЕБЕТО:

БИОЛОГИЯ НА ВЪТРЕУТРОБНОТО РАЗВИТИЕ
СПИСЪК ЗА БЕБЕТО. ВСИЧКО НУЖНО ЗА ДА ГО ПОСРЕЩНЕМ
СПИСЪК ЗА БЕБЕТО И МАЙКАТА
СПИСЪК ЗА БЕБЕТО 2
СПИСЪК ЗА БЕБЕТО 3
ДЕТСКО СПАЛНО БЕЛЬО
ДЕТСКАТА СТАЯ
ГРИЖИ ЗА НОВОРОДЕНОТО
ГРИЖИ ЗА НОВОРОДЕНОТО В 7 УРОКА


КЪРМЕНЕ:

УКАЗАНИЯ ЗА ПРЕДЛАГАНЕ НА ВОДА НА КЪРМАЧЕТО
КЪРМЕНЕТО В 10 СТЪПКИ (видео)
КАК ДА РАЗПОЛОЖИМ БЕБЕТО ЗА КЪРМЕНЕ
ЛА ЛЕЧЕ ЛИГА - КООРДИНАТИ И КОНСУЛТАНТИ ПО КЪРМЕНЕ


БЕЗПЛАТНИ ЛЕКЦИИ И ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ:

СОФИЯ
БЕЗПЛАТНИ ЛЕКЦИИ - МАЙЧИН ДОМ
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - МАЙЧИН ДОМ
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - ШЕЙНОВО
II МБАЛ-София АД, София, бул. Христо Ботев 120
Предварително записване: старша акушерка Адриана Сотирова
Тел.: 02/ 915 83 20 (от 10 до 14 ч.) За дати питайте по телефона.

ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - ТОКУДА
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - ВИТА
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - ЩЕРЕВ

ВАРНА
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - АГ ВАРНА

ПЛОВДИВ
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - МБАЛ ПЛОВДИВ

СТАРА ЗАГОРА
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ  - МБАЛ 'НИАМЕД'

БУРГАС
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - МБАЛ БУРГАС
УЧИЛИЩЕ ЗА БРЕМЕННИ - МБАЛ 'ДЕВА МАРИЯ'



Всяка, която иска да бъде включена във фейсбук групата ни, може да изпрати името на профила си на adi4ka-maslinka.

Новодошлите и тези, които искат да променят данните си в списъка на първа страница, могат да напишат лично съобщение на darkangel-Ели!


Общи условия

Активация на акаунт