Отговори

Анкета

Следващата ни тема трябва да блесне с прекрасно заглавие. Кое ще е то?

Опции:

# 30
  • Мнения: 445
И ние днес ходихме на преглед при педиатърката, защото снощи се появи давеща кашлица, която го оставяше без дъх. Оказа се, че има ларингит. Изписаха му някаква отвара, която ще забъркат в аптеката, сироп Фенистил и витамин С на ампули. Продължаваме и с калциевия глюконат.
Пожелавам спокойна нощ за всички бебета и техните родители! Поздравления за пълзящите и поздравяващи малчугани!

# 31
  • Мнения: 29
Стискам палци болните бебчета да оздравяват и да не се повтаря повече. Сърцето ми се къса като чета такива постове.

Момичета, много ви благодаря за окуражаващите думи и разбирането! Много се радвам, че темата ви харесва и ще продължавам да я правя със същата любов, защото при вас срещам разбиране, получавам много полезна информация и съвети. Всички сте страхотни!

# 32
  • София
  • Мнения: 295
Сентидо, бъди внимателна сега с бебчо, времето е даста динамично, гопло, вятър, влага. И Калина на 4 мес.изкара бронхеолит. Като се прибрахме от болницата няколко дни по-късно седяхме доста навън, деня беше топъл, но доста ветровит и пак стана малко хрема, за щастие не я повтори. Давах Биозин кидс за имунната система. И няколко седмици след като ни изписаха от болницата правех инхалации с физ.разтвор. за целта още в началото, в болницата купихме инхалатор. Това изключително много помогна да се изчистят дробчетата от задържания секрет. След инхалатора задните секрети се втечняваха и мн.лесно с помпа за уста излизаха. Дано вече нямате секрети, но за всеки случай да кажа при нас какво помогна  Hug
За захравването не се притеснявай, не бързай, нека организма и самото бебче да си влязат спокойно в обичайния ритъм. А защо АМ комфорт?! На Калина пробвах мн отдавна да й давам такова АМ, но никак не го хареса, пробвах и имаше леко нагарчащ вкус. Аз го пробвах заради запек, ама не. После вместо това дадох обикновен Аптамил и пробиотик Био гайа. Прие се мн добре. И био гайата има имуностимулиращ ефект, и регулира чревната флора...и до сега давам био гайа.

# 33
  • Мнения: 1 034
Днес много слаба активност.
Дени снощи пак хич не спа. След като му изби зъбчето аз вчера не съм му давала Дентокинд или каквото и да е за зъби. И днес го гледаме, че и другото долно зъбче ще избива ама не е прорязало съвсем. Явно го е мъчило през нощта. Та днес пак давам Дентокинд, вечер давам и Хамомила и си взел и едно гелче, с което намазах преди да заспи - Дентинокс. Гелчето не е хомеопатично - има лидокаин, въпреки че на листовката пише, че е в минимални количества. Имам някакво гелче на билкова основа ама то въобще не му помага. Той си го хапва - като го намажа само се облизва.
Аз да попитам - Дени не харесва сирене. Слагах му го в зеленчуковото пюре, понеже и попара не яде, ама му е много гадно. Та от известно време не съм му давала. Мислите ли, че мога да пробвам с извара. Гледам че има по магазините плодови пюрета с извара, даже му взех. Мисля, че като е с плод по ще го одобри.

# 34
  • София
  • Мнения: 295
Второто зъбче на Калина от няколко дни се вижда през венеца, но още не е избило. Съвсем малко и ще излезе, дано мине леко, както до сега.
Спокойна нощ на всички и утре здрави всички бебоци!  Hug

# 35
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Добро утро, момичета   bouquet
Днес слънцето обещава ден за дълги разходки. Вчера се разхождахме и спахме общо взето. Миналата вечер /събота срещу неделя/ Димана пищя от 23,30 до към 02,00 часа, не иска да суче,не иска биба, не дава да и намажа венеца, не иска вода, само ми бута ръцете и се извива.  ММ я взе по едно време, да гледат мач Joy и тя се успокои, та успях да намажа венците и да заспи. Вчера само след обяд имаше малко рев и тази нощ спа спокойно, изобщо не се е будила. Оплаках се  ooooh!
Biskvitka87 Аз си мисля, че може да пробваш извара, щом Дени не е фен на сиренцето.
Аз щях да питам нещо, ама пусти акъл  Joy

# 36
  • Мнения: 1 298
Добро утро  Simple SmileНие днес сме на ехография на коремни органи следобед, стискайте палци, че ми е малко притеснено. А вчера се сдобихме с паяк-проходилка, знам, че има противоречиви мнения, но решихме да й вземем по малко да я слагаме, много съм доволна, тя много се радва Simple Smile
Кукумялка, много неприятно, дано не се повтаря

# 37
  • Мнения: 371
Здравейте, мамчета и бебоци! Приемате ли още компания??? Аз имам 2 дечица, каката е на 5г и половина, а Ева е родена на 11.11.2013г

# 38
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Bunnyslava разбира се, че приемаме.......Добре дошла   bouquet

# 39
  • Мнения: 371
KuKumqlka, благодаря!!! Добре заварила!!!

Моето семейство сме в голямо приключение Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Премествахме се в ново жилище преди около 2 месеца..... ама ново-ново. даже НЕготово съвсем. Малката пък до вчера беше с някаква упорита диария... дали заради преместването нещо й се отрази??? Съмнявам се във водата, че като я къпем тя все пак си глътва без да иска по малко, дали нещо друго - не знам... ама цял месец диария...та бяхме на диета - само лечебна Хумана и оризова каша без мляко и аз в последните дни си позволявам да й варя картофено пюре за обяд... дано занапред да нямаме оплаквания. Искам вече да се върнем на предишния хранителен режим постепенно... ееее... извинете ме... започвам с оплакване.... просто нещата от живота!!!
И времето се оправя гледам... да ни радва повечко лятното слънчице и нашите дечица  Simple Smile   Simple Smile   Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 295
Bunnyslava, много се радвам, че увеличаваш компанията  Grinning честито ви ново жилище, много е хубаво това! И аз искам нова къща, ама за сега...дано нямате повече проблеми с бебка!  Hug

# 41
  • Мнения: 371
evropa, благодаря!!! Гледам пишете за зъбчета, браво на вас, кой с 1 , кой с 2, четох някъде че и трето напира, а при нас зъбчетата са си забравили задължението.... засега нищо не се вижда.... събираме и колекционираме по-скоро падналите зъбчета на каката ...   Laughing  Laughing  Laughing

# 42
  • Мнения: 837
Bunnyslava добре дошла   bouquetЧестит нов дом !
И ние нямаме зъбчета  Simple Smile
Бисквитка може да даваш извара тя е богата на протеини и е много полезна ,аз давам и извара и сирене.Имай в предвид ,обаче че изварата няма голяма трайност и взимай по малко за да е прясна ,четох ,че има 36ч трайност тс може да даваш 2 дена и купувай безсолна извара  Simple Smile
Вчера си правихме барбекю на плажа има определени места за тази цел-въпреки ,че Никол не хапна пържоли  Grinning беше много весела ,а и имаше и друго дете та веселбата беше на макс. вечерта беше много уморена и майка и също  Laughing

# 43
  • Мнения: 146
Bunnyslava, добре дошла Simple Smile
И моята дъщеря няма зъбче все още. Не мога да преценя дали има и признаци за това.
На всички пожелавам прекрасна седмица и здрави бебета  Hug

# 44
  • Мнения: 224
Bunnyslava, добре дошла Simple Smile

Ние също сме без зъбче Wink

Аз се присъединявам към групичката с паднали от спалнята деца Sad Оставих го в средата на спалнята, за да му взема пюрета. Беше кисел, защото беше гладен, а когато е кисел си седи на едно място и си мрънка - аз затова го и оставих. Чух едно туп и после се почна с рева. Бързо се успокой, няма нищо зачервено по главичката или цицина (беше по корем на паркета и с вдигната глава). Изяде си почти цялото бурканче с пуешко, пи вода, играе си и се смее. Мисля, че само с уплаха се разминахме  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт