Сполучливи имитации на маркови парфюми - 4

  • 154 564
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 856

На мен писмото ми го донесе куриер вкъщи, подписах се, взех си го, нищо не съм плащала. А вторите три мостри пристигнаха заедно с поръчания парфюм с куриерска фирма. Списък отнякъде копирах, но не помня откъде. Ако не намериш, ще ти го изпратя на лични.

Ще ти бъда благодарна, ако ми пратиш списък, макар че се досетих някои на кои са имитации. Все пак искам да видя и други, защото не намерих всичко, което би ми се искало да пробвам, ако има. Ще поръчам утре проби и ако харесам, ще си взема нещо. Дано ги бива! Peace

# 61
  • Мнения: 1 339
Съфорумки, от доста време искам да Ви споделя за два парфюма, но все не стигах до тях...Simple Smile

Те не са имитации, но са евтини, а доста качествени и мисля че си заслужава да бъдат споменати тук.

Става въпрос за този: http://jacquesbattini.com/catalog.aspx/1122-jacques-battini-with … l-edition-moments

И този http://jacquesbattini.com/catalog.aspx/1122-jacques-battini-with … l-edition-mystery

И двата ги има в магазините ''ДМ'', срещала съм ги и в други козметични магазини, но в ''DM'' ги има винаги.

Предлагат се по 50мл за 20-22лв., но определено си заслужават.

И двата са изключителни като трайност. Това са парфюми, с които спокойно може да се напръскаш сутринта и да си спокойна, че ще ухаеш през целия ден. Гарантирам, че и двамата аромата издържат по 10 часа, а може и повече, а върху дрехите се усещат с дни.

Не ги коментирам разделено, защото няма разлика в трайността и на двата.

Oтносно ароматите MOMENTS ми е фаворит. Много женствен, средно силен, прави впечатление. Според мен е един парфюм, който е подходящ и за лято, и за зима,  и за през деня, и за вечерта...поне аз така съм го ползвала. Напомня малко на CHLOE, но е по-плътен като аромат.

Другият MYSTERY е по-специфичен, не би се харесал на всеки. Много ми е интересен и ми е трудно да го определя...Да го кажа така- напомня ми на интересен мъжки парфюм. Simple Smile

Има и трети парфюм от тази серия MAGIC, казвали са ми и че той бил много траен, но е твърде лек аромат за моя вкус.

Ще се радвам, ако някоя от вас има впечатления за тези два парфюма, да ги сподели.

Това е една от най-любимите ми теми и ще ми бъде много приятно, ако по-често се пише в нея...Преди много време се пишеше почти ежедневно...Нека да споделяме по-често своето доволство или разочарование от имитациите на марковите парфюми...Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 4 714
allforone, страхотна си.   Hug
Имам доста от оригиналните парфюми, но като любител ще пробвам и имитации.
Радвам се да попадна в тази тема, тъй като в парфюмната нещо не се разбрахме.  Wink

# 63
  • Мнения: 2 675
Днес подуших "Галерия" № 24, обаче не разбрах на кое е имитация, а страшнооо много ми хареса. Отдавна търся такъв аромат, но не зная как се казва. Много ви моля , ако някой знае как се казва да ми напише или да пусне списък с номерата, на които отговарят Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

да си побутна въпроса, никой ли не се сеща Praynig

# 64
  • Мнения: 1 339
allforone, страхотна си.   Hug
Имам доста от оригиналните парфюми, но като любител ще пробвам и имитации.
Радвам се да попадна в тази тема, тъй като в парфюмната нещо не се разбрахме.  Wink

Добре дошла!   bouquet

Радвам се да те видя и тук.  Hug

Надявам се да ти бъде интересно и полезно.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 714
Благодаря! Ще ми е много, много по-интересно от темата, в която се "запознахме".  Hug

# 66
  • Мнения: 2 165
Здравейте мами Simple Smile Не мога да преценя разликата в парфюмите на Рефан и Заг Зодиак. Коя фирма според вас е с по добро качество на парфюмите си и по близки до оригинала? Знам, че всеки парфюм е с различно качество, но ще се радвам да видим коя е лидер сред евтините и хубави парфюми Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 675
Аз съм "за" Сан Сиро Peace.

# 68
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Аз съм пробвала само на роксан и на рефан. Роксан ми хареса повече. За другите сега чувам  Embarassed в нашия град няма май.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 4 540
Аз досега съм ползвала само на Рефан имитациите, просто на една крачка имам техен представителен магазин и една голяма парфюмерия, която ги предлага.Видях, че във  втората имат и на Роксан аромати- ще пробвам някои конкретни, за които момичетата споделиха тук, че са много близки до оригинала. С парфюмите все пак всичко е въпрос на кожа, химични процеси в организма и т.н.

# 70
  • Мнения: 2 622
Аз съм "за" Заг Зодиак  Peace

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Още едно "ЗА" за Заг Зодиак - поне тези които съм ползвала са най-добрите и трайни имитации.
Но и да питам нещо момичетата от Пловдив - магазина на Заг Зодиак на пешеходния мост - вече две поредни съботи го намирам затворен, а си бях наумила да пробвам някои неща. Да знаете дали ще се мести някъде или дали има друг в Пловдив ?

# 72
  • Мнения: 1 339
И аз да се включа с мнение за най-добрата фирма за имитации на парфюми, за мен тя безапелационно е D&P Техните имитации са най-трайни и изключително близки до оригиналните аромати. Цената е малко по-висока- 21лв. за 50мл, но определено си заслужава. Подчертавам отново, че пазарувам единствено и само от магазина им на бул. Македония 10. Продавачката е много любезна и компетентна и съм сигурна в качеството, след като се убедих, че в магазина на Графа, разреждат парфюмите. Различни фирми, доколкото знам държат двата магазина и за това така се получава. Разбира се и при D&P съм срещала парфюми с незадоволителна трайност или недостатъчно добре изимитирани като аромат, но много по-рядко в сравнение с другите марки. Минусът е, че рядко имат нови парфюми като видове и те в повечето случаи не за нови излезнали аромати, а просто стари парфюми, но нови за техния каталог. За това пък предлагат някои парфюми, които други марки не имитират и отдавна не могат да се намерят като оригинал.

След D&P, поставям [bРефан[/b] Като близост на ароматите до оригиналните ги поставям на едно ниво с D&P. Рефан за мене имат два аромата, които са изимитирани ненадминато и страшно трайни, и са по-качествени например от същите предлагани от D&P. Това са Euphoria- Calvin Klein и Escape- Calvin Klein. Хубавото при Рефан е, че може да се опита с по-малко количество от парфюма, понеже са наливни. Може да се добавят различен брой капки. Минусът им за мен е, че имат аромати, които са бетон като трайност, но имат и супер нетрайни- независимо колко капки ще им се сложи. Няма някакси едно ниво на трайност, всеки парфюм си е за себе си. Огромният плюс на Рефан е многото аромати, които предлагат. Няма друга марка на БГ пазара, която да е с толкова богат каталог. Хубавото е, че два-три пъти в годината пускат нови аромати, като повечето от тях са и нови пюрфюми излезнали в световен мащаб. За Рефан препоръчвам да се купва от щанда в магазина за бельо в близост до Лъвов мост и от фирмения им магазин на ул. Тунджа в близост на 5-те кьошета.

След Рефан поставям Роксан. Tук вече е налице едно по-голямо разминаване с оригиналните аромати, но имат някои, които доста се доближават. Имат някои много трайни- Adict, Black orchid, Issey Myiake, Lady million. Имат и супер нетрайни. Но катосредна цена 10лв. за 50мл си заслужават.

И накрая слагам [bZag zodiak[/b]. За мен повечето има аромати по-скоро напомнят на оригиналните, отколкото да са изимитирани добре. Купувала съм от магазина им в центъра на ул. Цар Иван Асен в центъра, винаги има много любезни продавачки. За мен трайността им не е добра. Доволна съм само от един техен парфюм като трайност ''Градините на Хермес'', но подчертавам, че не познавам оригинала. Няколко пъти в годината пускат по няколко нови аромати. Интересното е, че често предлагат парфюми, които другите такива фирми не предлагат, както и имитират доста скъпи парфюми.

Ще бъде интересно да се споделят мнения и за Гардени, Айфел и Баргело.

Надявам се, че съм била полезна.

# 73
  • Мнения: 2 622
Allforone, знаеш ли дали съществува още това магазинче на Заг на Иван Асен? Че би ми било доста по-удобно от това на Княз Борис?

# 74
  • Мнения: 1 339
Allforone, знаеш ли дали съществува още това магазинче на Заг на Иван Асен? Че би ми било доста по-удобно от това на Княз Борис?

Aз май се пообърках, магазинът е или на Княз Борис или на Цар Иван Асен...не помня сега точно на коя беше и двете улици излизат на Алабин. нека съфорумките, които ходят там се включат с информация.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 22:09 от allforone

Общи условия

Активация на акаунт