На море в Равда

  • 27 479
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Толкова много хотели има между Равда и Несебър. Нека който е бил да сподели мнение, да раздвижим малко темата
Ние ходим три поредни години между Равда и Несебър и много ми харесва! Вярно плажната ивица е много тясна, но пък винаги сме най-отпред и не прескачаме по няколко хавлии докато се доберем до водата. Харесва ми това, че морето на едно от плажчетата там е толкова тихо, че няма грам вълна и малкия спокойно си влиза(иначе се плаши от вълните).
 Отсядали сме в хотел Елеганс, от който сме много доволни. Хотела е на първа линия. Страхотна чистота, любезно обслужване, а за гледката няма да говоря!
 Другия хотел на който попаднахме е хотел Мери бийч! НЕ ХОДЕТЕ ТАМ! Мръсотия до шия!Топла вода нямахме два дена, обслужването под всякаква критика, много шумно и още доста неща ни се случиха там, но ще стана много подробна. Тръгнахме си по-рано от там и никога няма да стъпна отново. Ресторанта им също не го препоръчвам, а за "сервитьорката"  без коментар.  Не го препоръчвам на никой!!!
 Къща за гости Виена  е другото място на което сме отсядали, останахме също много доволни. Градината беше много обширна   и прохладна.Сутрин си пиехме кафето около басейна. Любезно обслужване, обзаведен с много вкус и стил.
 Това място ми харесва защото всички хотели са много близо до плажа и не се налага да вървя дълго натоварена с пояси, лодки кофички и т.н. Вечер за разходка и  Равда и Несебър са близко. В Равда има доста места за хранене и на добри цени, също и лунапарк за децата.
 Тази година пак сме там, но не сме решили в кой хотел. Приемам предложения. Grinning Grinning Grinning

# 16
  • Мнения: 82
ние също бяхме на море в Равда-да плажа е малък-но пък морето е плитко и е супер за малки деца-обикновено руснаците около 12 часа се изнасят от плажа и остава мноооого свободно място.Бяхме в семеен хотел на тиха уличка близо до центъра и плажа -зад църквата.Стаята ни струваше 36 лв. с три легла.Чисто и уютно,кабелна телевизия и винаги топла вода.Собствениците на стаите имат и капанче-бистро по пътя към плажа -казва се Бистро Зорница-е такава риба няма-винаги цацата е прясна-не ми се е случвала от години такава вкусотия а и попчетата -вземат я от техен приятел рибар,там хапнахме и супа от съомга-ммммм.
Между Равда и Несебър има атракционен автобус на два етажа с открит втори етаж-невероятно готино преживяване е цена за възрастен 2 лв.,цена за дете 1лв.
Ходихме и в Бъчвата-не е зле -има певица.Иначе пицарии Кастело/малко повечко се чака/ и Наполи/ядохме едно страхотно сочна пица/също ни допаднаха.
Вечер на лунапарк -детето.
Ако някой се интересува от къщата за гости -ще потърся линк

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
pisanka  можеш ли да намериш линк за къщата?
Много се чудя къде да ходим -с 2 деца сме на 7г и на 4г.
Били сме на Равда преди 10 години някъде.Хубаво беше тогава,но сега незнам как е.После сме ходили на Созопол,на Поморие ,на Царево,сега се чудя между Приморско,Поморие и Равда.

# 18
  • Мнения: 82
pisanka  можеш ли да намериш линк за къщата?
Много се чудя къде да ходим -с 2 деца сме на 7г и на 4г.
Били сме на Равда преди 10 години някъде.Хубаво беше тогава,но сега незнам как е.После сме ходили на Созопол,на Поморие ,на Царево,сега се чудя между Приморско,Поморие и Равда.

това намерих набързо като линк
http://www.naska11.dir.bg/_wm/gallery/?df=17
в стаята която бяхме имаше място за 2 деца-ние сме с едно.Предимство е че хем е до центъра близо,хем недалеч от плажа а е на тиха уличка

# 19
  • Мнения: 5
С моя приятел избрахме тази къща за гости Георгиев и заминаваме на 18  newsm44 аз намерих къщата ето тук http://www.booking.com/hotel/bg/georgiev-guest-house.bg.html обадих се и направих резервация.. за двойна стая искат 35 лв (17.50 на човек) дано да останем доволни  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 99
Здравейте момичета,ние все още се чудим, къде ще почиваме,защото ще ходим на море в началото на септември дали да изберем Равда или Несебър,не сме ходили и на двете места,защото ходим главно на север.Ще пътуваме с автобус и все пак ако някой може да каже нещо повече за тези два хотела ,ще съм много благодарна!
http://www.stella-di-mare.info/#info и http://hotel-elegance.com/bg/index.html

# 21
  • Мнения: 56
Здравейте! Hug Да повдигнем малко темата. Grinning
Имам питане за хотел :Петър",някакви отзиви? Има ли на близо ресторанти.
Спрях се на този хотел защото сме с малко кученце/йорки/,те приемат домашни любимци.
Не съм била никога в Равда,не зная и какви плажове има,от това което прочетох в темата,не са големи,а и аз не искам да бъдат такива.
Също дали се допускат дом.любимци по плажовете,защото на много места  не се допускат.
Искаше  ми се да отида до Албена,но там няма места за хотела който харесвам и затова се насочих към Равда.
Ние ще ходим от 1 септември,може ли да ми кажете също, как е навалицата,морето топло ли е?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 226
Здравейте! Hug Да повдигнем малко темата. Grinning
Имам питане за хотел :Петър",някакви отзиви? Има ли на близо ресторанти.
Спрях се на този хотел защото сме с малко кученце/йорки/,те приемат домашни любимци.
Не съм била никога в Равда,не зная и какви плажове има,от това което прочетох в темата,не са големи,а и аз не искам да бъдат такива.
Също дали се допускат дом.любимци по плажовете,защото на много места  не се допускат.
Искаше  ми се да отида до Албена,но там няма места за хотела който харесвам и затова се насочих към Равда.
Ние ще ходим от 1 септември,може ли да ми кажете също, как е навалицата,морето топло ли е?


2009 бяхме на Равда от 01.09 ,на плажовете беше прилично спокойно ,водата топла .За жалост времето на 7-ми се развали и си тръгнахме по-рано ,бяхме планували поне до 10-ти да стоим .

# 23
  • Мнения: 56





2009 бяхме на Равда от 01.09 ,на плажовете беше прилично спокойно ,водата топла .За жалост времето на 7-ми се развали и си тръгнахме по-рано ,бяхме планували поне до 10-ти да стоим .
Благодаря ти много!  bouquet  Ние ще сме само за 5 нощувки,да се надявам времето да бъде хубаво. Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 1 226





2009 бяхме на Равда от 01.09 ,на плажовете беше прилично спокойно ,водата топла .За жалост времето на 7-ми се развали и си тръгнахме по-рано ,бяхме планували поне до 10-ти да стоим .
Благодаря ти много!  bouquet  Ние ще сме само за 5 нощувки,да се надявам времето да бъде хубаво. Praynig

А какви са цените в този хотел ,в сайта им няма инфо .

# 25
  • Мнения: 56
Около 70 лв. за   една нощувка и закуска.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 226
Цената е за двама ,предполагам ?

# 27
  • Мнения: 56
Да,за двама. Peace

# 28
  • Мнения: 16
Да споделя и моя опит с Равда: типично българско село по Черноморието, превърнато в "курорт" /тип Обзор например/ както с презастроени части, така и със запуснати такива, с много сергии по главната улица и капанчета тип "бистра" за хранене. На повечето места обслужването е по български: не много качествена храна и нацупен персонал.
За хранене с две ръце бих препоръчала ресторант Пеликан /в северната част на града/ и Къщата / в центъра/.
Бяхме отседнали в хотел Аура, който е разположен буквално на плажа в северната част на града. Морето е на 5 метра от хотела и това е едно от най-големите му предимства. Цената е относително висока - 88лв. за двойна стая, без закуска, с чадър на плажа /шезлонгите се доплащат по 6 лв. бр. на ден/. Собствениците са услужливи и усмихнати.
Плажа не е много широк, но морето е плитко.

# 29
  • Мнения: 6 299
Да споделя и моя опит с Равда: типично българско село по Черноморието, превърнато в "курорт" /тип Обзор например/ както с презастроени части, така и със запуснати такива, с много сергии по главната улица и капанчета тип "бистра" за хранене. На повечето места обслужването е по български: не много качествена храна и нацупен персонал.
За хранене с две ръце бих препоръчала ресторант Пеликан /в северната част на града/ и Къщата / в центъра/.
Бяхме отседнали в хотел Аура, който е разположен буквално на плажа в северната част на града. Морето е на 5 метра от хотела и това е едно от най-големите му предимства. Цената е относително висока - 88лв. за двойна стая, без закуска, с чадър на плажа /шезлонгите се доплащат по 6 лв. бр. на ден/. Собствениците са услужливи и усмихнати.
Плажа не е много широк, но морето е плитко.


Моля, моля да не сравняваме Равда с Обзор, нищо общо нямат двете населени места.Разликата е съществена във всяко едно отношение!!!!

Общи условия

Активация на акаунт