Ако видиш две черти, Мартенче ще имаш ти!

  • 31 863
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5
imam nadejda, пожелавам ти успех! Не се шашкай!

# 721
  • Мнения: 878
Imam nadejda стискам палци да мине по леко тази вечер и по скоро да се оправяш. Просто сега избираш по малкото зло, в случая антибиотика  Hug
За мазането и аз започнах да се мажа със смес от какаово, ший, бадемово и жасмин за аромат. От iHerb си ги поръчак и направих сместа. Гърдите ги мажа само с бадемовото.
Чая от джинджифил и аз си го пия, иидеята за студен такъв е мн добра, ще пробвам и аз Wink

# 722
  • Мнения: 257
Imam nadejda, успех миличка! Дано всичко да мине с един антибиотик и после и ти и бебо да сте добре! А Аулина доктора ли ти го изписа? Понеже ми се вижда доста силен, ако има как да го избегнеш би било добре. Все пак те си знаят работата, но имай едно на ум за него. Стискам палци и дано всичко се оправи бързо!!  Hug Hug Hug

ДюДю, идеята за студения чай е страхотна! Звучи ми много добре и ще го пробвам непременно, но се чудя дали хубаво се извличат екстрактите и вкуса на джинджифила само със запарка? Дали ако го запаря за 10-тина минути в малко гореща вода и после го добавя в цитронадата няма да е по-добре?

За аспирин протект аз мисля, че не е толкова вреден. Забранен е обикновения аспирин, както и аналгина и производните. Щом толкова често го изписват, значи ползите са повече от рисковете.

mini_79, успех утре и честито за липсата на зацапване Simple Smile Все така и занапред да си Simple Smile

Ini`, браво за прегледа ! Тя е можело да ти каже предположение за пол, но примерно на 60-70% за това е решила да изчака Simple Smile Дано следващия път всичко да си се види ясно Simple Smile

Мамчета, утре ще гледам да успея да направя новата тема, че тази вече я изписахме. Simple Smile Ще пусна линк веднага щом е готова и ще чакам да се цопнете Simple Smile

# 723
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32

imam nadejda - не се притеснявай за антибиотика, ползите са в повече от вредата в случая! Важното е ти да си здрава, за да износиш и бебето!

Искам да попитам мамите, които вече правиха ФМ - пихте ли много вода преди прегледа и на какъв видеозон ви гледаха? Че на мен ми казаха да изпия 1 л час преди ехографа, а не си спомням от предишните пъти да съм пила.

Смехуранке, пратих ти лично съобщение, за да ме впишеш на първа страничка. Мерси!

# 724
  • Мнения: 33
Смехуранке, и аз ти пратих ЛС. с молба за вписване Simple Smile. Много благодаря за прекрасните идеи за чайчета. Мисля да пробвам първо топлия, че като ми изреди билките и така ми се припи.... пък и да не помогне ще ми е вкусен Wink
Имам надежда, стискам ти палци скоро да се оправиш и да няма проблеми повече! Не се тревожи за лекарствата, все пак са предписани от лекар. Стискам палци, пиши как си, дръж ни в течение.
За аспирина съм на същото мнение - би трябвало да няма проблем,  щом лекар го изписва.
Хайде да кажа и аз нещо хубаво - днес получих резултатите от БХС и попадам в графа нисък риск. Успокоих се поне малко. Дано и за напред всичко е наред.  
Пожелавам ви лека и спокойна нощ и отивам да си нагушкам детето, че два дни беше при баба си и толкова ми липсваше!
Нелинка, за малко да забравя да ти отговоря на въпроса - пиенето на повечко вода надува пикочния мехур и така спомага да се види по-добре самото бебче. Така ми обясни моята АГ.

# 725
  • Мнения: 257
Утре ще ви впиша момичета Simple Smile Нямайте грижи Wink

А за прегледа е хубаво мехура да е пълен, но да кажа че аз напоследък не мога да съм с празен  Joy През 30 минути съм в тоалетната Simple Smile Явно бебо е решил да се настани плътно над мехура и си ме посритва ама точно в него Simple Smile И на ФМ преди да тръгна ходих до 00, там ходих 2 пъти докато чаках и накрая докторката каза " браво, мехура ти е пълен и ще можем да видим всичко "  Joy Joy Joy

grigorovi, сега се замислих за билките, че може да комбинираш наистина по малко от всички. Аз ги редувах, но така даже ще стане още по-вкусно Simple Smile

Хайде лека нощ на всички мами и бебочета и сладички сънища  smile3524

# 726
  • Мнения: 2 122
браво за хубавите резултати на всички
при нас прегледа също е с добри новини- всичко се развива нормално, бебето малко изпреварва /с около 10 дена/ термина си, всичко си е в нормите и ... пак ще е момиче
разбира се доктора каза, че не гарантира в тази седмица, но успя да снима дупето отдолу, а и имало там една специфична извивка на крачетатам, която си отговаряла на момиче ... абе имах си аз усещането- и той потвърди 'по-силна от женската интуиция няма" каза ми на изпроводяк
сега остава да излезе и БХС, но предполагам не очаква някакви проблеми там, защото каза втора ФМ няма да правим, тя се прави само ако има нещо не добре от първата Simple Smile
отчетох се, спокойна нощ на всички ви и по възможност, без неразположения

# 727
  • Мнения: 878
Ето ме и мен след прегледа днес  Wink

Днеска минах през сестрата в клиниката, през помощник докторицата и през доктора, който ми е вече завеждащ. Мн ми допадна, усмихнат, отговаря на въпросите и знае за какво иде реч, а не само да гледа умно. Най-вече ми хареса, че каза: този път ще направим всичко възможно това бебе да се роди живо и здраво. Даже и ехографа който беше за утре, ме пратиха и го направихме днес. За съжаление бащата не беше с мен днеска, но пък тука чакането е голямо и реших да мина щом днеска ме вметнаха. Бебето си мърдаше, ама така и не се завъртя, но успяха да вземат мерките които им трябват. Голямо е 7,2 см. Според ехографа риска за даун е нисък 1 : 1 500, кръвни също пуснахме, след 10 до 15 дена ще пуснем още веднъж (тук два пъти вземат кръв за да е поточно изследването) и тогава ще има абсолютна картина за рисковете от синдроми. Така че, тези резултати ще ги знам след месец, на следващата среща с доктора. Доктора каза, че след този резултат от ехографа, няма от какво да се притесняваме. Тези дни ще пуснем и другите редовни кръвни изследвания, дадоха ми документите за тях.
Резултата от биопсията която правих точно преди да забременея всъщност показвал low risk, затова всъщност и ще ме следи другия лекар на 3 месеца по време на бременността, след това на 6 месеца.
Отново при вече завеждащия ме гинеколога след един месец, тъкмо ще съм минала при ендокринолога и другия гинеколог дето ми прави биопсията и цитонамазката.
Дадоха ми си и хапове срещу гаденето, но пак не ми спряха прогестерона, а така се надявах. То аз така ли иначе от една седмица сутрин не слагам а само вечер по 200 мг. Ама това им го спестих да им го кажа.
Не попитах за това дали може да правим секс, че вече изперкахме, ама няма да чакам повече  Blush
На басейн започнах да си ходя, ще проверя и въпроса за курса за йога, че вече да се активирам, стига съм висяла у дома.

# 728
  • Мнения: 33
Мареср, Мини, браво за хубавите новини!
Мареср, къде смяташ да ходиш на йога? Аз съм любител и миналата бременност си я правих по два пъти на ден, а сега съм се занемарила - сигурно от година не съм правила.
Момичета какво ви е мнението за лекциите за бременни? Имам предвид безплатните курсове. Отдавна не съм ходила, а предишния път ми бяха доста полезни. Сигурно обаче има много промени - преди беше с вход и консумация 5лв, а сега разбрах,  че са free Simple Smile

# 729
  • Мнения: 173
Добро утро Simple Smile,

чакаме новата темичка. Искам и аз да пожелая много късмет и кураж на imam nadejda . Всичко да мине и замине и да се успокоиш!

Радвам се на хубавите новини на момичетата, които минаха първа ФМ. На мен ми е много притеснено... нямам адекватно обяснение, но по принцип винаги се притеснявам за нещо. Гледам да не мисля и да се разсейвам Simple Smile

Иначе за курсовете разгледах набързо, но навсякъде (поликлиники, частна клиника) са платени, не е много, до 5лв. някъде за един път. Може и да има безплатни някъде другаде... ще се радвам да споделите.
И аз мисля да проуча въпроса за йогата, но след месед-два...

Хубав ден на всички!   bouquet

# 730
  • Мнения: 1 359
Списания " 9 месеца" и "Моето Дете" правят безплатни лекции, които са спонсорирани от различни бебешки марки. В сайтовете на списанията има програма за месеца, но май още не са изкарали тази за септември. За 9 месеца , знам че е с предварително записване.
  Миналия път ходих редовно и ми бяха от полза, особено лекциите за анестезия на раждането, захранване, кърмене. 
  В София знам , че има и други безплатни лекции, но не съм си направила труда да запомня къде.  Embarassed 

ЛЛЛ и НАПК също имат по няколко месечни срещи, безплатни и горещо препоръчвани от мен! Simple Smile Те също обявяват на фейсбук страницата си или в сайта.  Peace

Чакам малката да започне ясла по цял ден и се мятам и аз по кафенета с други бременни познати, да слушаме лекции, да се наговорим хубаво. Пък и доста "подаръци" раздават, мостри всякакви.. Бях насъбрала беберони/залъгалки, лигавници, контейнери за кърма, козметика и все на известни на пазара фирми.  Peace

# 731
  • Мнения: 173
ShySun, мерси много за информацията! Разгледах сайта на "Моето дете" и за Пловдив са обявени датите и темите за септември. Ще следя и на другите места.

# 732
  • Мнения: 136
Здравейте и от мен.
Много се радвам за хубавите резултати на всички.  Simple Smile

Да се отчета и аз, въпреки, че не всичко мина добре както се надявах. Sad
На мен това ми е първа бременност и съм на 35 години.
В понеделник ходих на ФМ и резултати за БХС. Бебо не спря да мърда, прегледа продължи 1 час, гледа ме и вагинално и коремно. Докторът каза, че може би е момче, че според ехографа съм в 13+5 г.с., дължината на бебо беше 7,2 см, докторът видя кости на носа, а  нухалната гънка е 0,9 мм и докторът каза, че всичко е ок. На другият ден отидох в МД да дам кръв за БХС и за моя радост резултатът излезе още на другият ден.
Докторът го погледна и каза, че положението въобще не било розово - резултатът ми за Даун е 1:130 и понеже аз съм доста пълна при мен не било желателно да се прави амниоцентеза понеже рискът бил над 5% за аборт, а аз без това съм от 5 г.с с кървене и на сумати хапчета за задържане. Изпратиха ни в болница Щерев да направим Хармони тест, който струва 1075 лв. и резултатът излиза след 14 дни. Тестът се прави в Англия, а аз мисля, че за тези 14 дни ще се побъркам докато излезнат резултатите. Записаха ми в понеделник час за да дам кръв и чакането ще започне. Ще се надявам , че всичко ще е фалшива тревога.
В къщи напрежението малко понарастна, че с ММ имахме малко разногласия относно моите притеснения, понеже разбира се не издържах и вчера след консултацията с доки му ударих един рев.

Съжалявам, че поста ми стана доста дълъг!
Моля се всички да сме добре и на финала да гушкаме здрави бебета! newsm17

# 733
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен,скоро не съм писала,но кашлицата не отминава.По важното е,че дробовете са ми чисти.В понеделник ходих на лекар и ми каза да продалжавам с бабините рецепти(чай и инхалации с лайка,много мед и лимони) и ми изписа само Биопарокс за впръскване в гърлото 3 пъти на ден.Утре съм пак на преглед и ще видим какво се случва.
Радвам се за хубавите новини,а на другите,които имат проблеми пожелавам бързо отшумяване на всичко и да се похвалят следващият път само с хубави неща Simple Smile

# 734
  • Мнения: 173
Tigrolina, съжалявам,че трябва да преминеш през тези тревоги.  Hug

Четох и може би момичетата тук ще потвърдят, че ФМ показва най-добре дали всичко е нормално. Другият тест е статистика. Но хубаво е все пак, че сте направили този тест в Англия, той е на 100% сигурен нали така?
Може да направите и ФМ при друг лекар за ваше успокоение, например в мед. център Фемина в София, където се занимават само с това.

tsveti,  ако понасяш лук, действа добре на гърлото + чаят от джинджифил. Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт