Голяма нужда от съвет

  • 4 911
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!
 
Не знам как точно да започна, така че давам направо. Моя приятелка е зарибена по една компютарна игра, която и съсипва живота. Откакто почна да я играе изгуби доста приятели и дори не си прави опита да се запознае с нови хора. Иска да си намери приятел, но тя не излиза навън. Разгорите се свеждат винаги до играта и като цяло за друго не може и да говори. Само повтаря колко са скучни всички и правят едно и също... какво ли не съм я карала да правим. Отговорът е един и същ "Е сега ли?" или "Ее ама това е...". Външният и вид е под всякаква критика прегърбена е, надебеляла е страшно много, в лицето е като болна. Отделно не работи и като цяло седи само пред компа.

Казвала съм и всичко това директно, тактично и как ли не, и това дето постигам е едно сърдене и цупене. Ведъж мен даже ме изкара виновна за нейните действия... Не приема никакво мнение, дори и да греши.

Моля кажете какво да направя, защото вече не се издържа.

ПС. Не сме тийнове.
И съжалявам за правописните и пунктуационните грешки.


Edit: Забравих да добавя, че знам много добре какво е да си пристастен към някоя игра.

Последна редакция: нд, 22 юни 2014, 22:07 от drkshdw

# 1
  • София
  • Мнения: 9 525
Здравей!
Не мога да ти помогна със съвет какво да направиш. Но си мисля, че като й изтъкваш проблема, само ще я отблъснеш от себе си. Според мен трябва по някакъв начин сама да се види отстрани - не само физическия си вид, а и ситуацията изобщо. По всяка вероятност, ако наистина е толкова сериозно, тя има нужда от психотерапевт, но не знам как би могла да й го обясниш, без да ти се ядоса и озлоби срещу теб. А тогава би затънала още повече.
Може би е преживяла нещо травмиращо и се опитва да избяга чрез тази игра. Ако е така, трябва да говори за травмата, да сподели и изрази чувствата си ...
Успех!

# 2
  • Мнения: 603
Коя е играта?Ако може да попитам.  Thinking

# 3
  • Мнения: 6
Aз пък имaм приятелкa фейсбук мaниячкa.Денонощно е тaм,кaкво толкоз се зaрибилa нaзнaм.Спря дa ми звъни.Впоследствие и aз нa нея.Преди нaсилa я кaрaх дa излизaме някъде,после почнa постепенно дa се отдрaпвa,нaкрaя спряхм дa се чувaме и виждaме.Преди двa месецa ме оперирaхa не дойде дa ме види,нито пък ми се обaди...и тaкa... Blush Игрите,кaкто фейсбукa водят до пристрaстявaне  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт