Факти за бременността, за които никой не говори?!

  • 33 926
  • 251
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Забравих да спомена, че и бебка през ноща като ритне по-силно и се будя с повръщня в устата😷

# 61
  • Мнения: 147
А - да - болката в ребрата. На мен тя си ми остана и все още като спя на една страна се събуждам по  някое време с болки в ребрата. Не мога да си обясня, от какво са. Сега отново съм бременна де, но иначе, когато вътре нищо вече не подпира, не натиска... newsm78

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 945
При мен изненадата също ше с ОО. Мислех, че ще е в по-късните месеци, а тя започна още преди теста. Е, са вече мисля да спя в банята  #Crazy
Другото, което мислех е колко се усеща това бебе, че чак да е дискомфортно като ритна. Еми, след събуждане с ритници в ребрата, от които ми трябваше 1 мин. да осъзная какво става и вече разбрах, че е повече от дискомфортно, но пък е приятно въпреки болката. Не вярваг,  някога ще се изразя така, но за бебето се променяш до неузнаваемост.
Казват, че бебетата не можели да се събудят ако спят-ами могат! Винаги щом го погаля и ми отвръща. Simple Smile
Сега се връщам да дочитам, че може да си спестя някоя изненада и да съм подготвена Simple Smile

# 63
  • Мнения: 211
Лелеее, аз като ви чета, сякаш не съм била бременна и не съм раждала два пъти... При мен нямаше почти нищо от това, което сте описали: не са ме боляли костите или гърдите, никаква пигментация или стрии, не ми се е ходело до тоалетна, даже и килограми почит не качих, коремът ми се прибра на следващия ден след като родих и двата пъти и излязох от болницата по-слаба отколкото забременях... Единствено първия път не ми понасяха миризмите на пиле и особено на риба, която по принцип обожавам. Но киселините... ах, как само ме моряха! Дори това беше и признакът, по който разбрах, че пак съм бременна... И понеже всички ми казваха, че мнооого боли когато раждаш, първия път разбрах, че бебето идва едва когато ми изтекоха водите и контракциите ми вече бяха на 3 мин, а разкритието ми беше 8 см.

Какво не са ми казали? Може би, че много боли в началото, когато бебето суче и така и не можах да разбера как така кърменето е толкова приятно. И че станеш ли веднъж мама, няма нощ, в която да не се събудиш!

И без съмнение: няма нещо по-хубаво от това да станеш майка и да гушнеш бебето си!

Успех на всички бременни мами, живи и здрави бебета и дечица!

# 64
  • Варна
  • Мнения: 212
Здравейте и от мен!Това,което аз не знаех за бременността е,че мога и да отслабна.През първите три месеца толкова ми се гадеше,че свалих пет килограма. Така и не напълнях драстично. В гръб не можеше да разбереш,че съм бременна.Съвсем в началото,след оплождането така да се каже,когато още не знаех,че съм бременна,сънувах странни неща и сънят ми беше много неспокоен.Будих се в 7 00 всяка сутрин.След това започнах да спя по повече от 12 часа и се чувствах ядски уморена.Имах много силно обоняние и се отвратих от месо и яйца.Ядяха ми се само плодове и зеленчуци.От песни,филми,предавания от гадещия ми период ми се гади и сега.Косата ми стана още по-гъста отколкото е.Нямах почти никакво окосмяване.Подготвителните ми контракции започнаха в шестия месец,усетих първите движения в петия.В осмия месец постоянно имах чувството,че ще родя всеки момент.Спохождаха ме лоши мисли през цялата бременност.В деветия месец не можех да спя в очакване да ми изтекат водите,а накрая ми ги пукнаха в болницата.Тапата ми падаше постепенно,ходих с 3 см. разкритие една седмицата без грам болки. И накрая ако някой ми беше казал,че ще родя за час и половина естествено,щях да му се изсмея.Но всяка бременност е различна.Важното е,че е уникално преживяване,в резултат на което имам едно малко момченце.

# 65
  • Мнения: 211
Добра тема за размисъл ми дадохте Simple Smile

Сещам се за нещо: никой не ми беше казал, че вече три години от второто ми раждане, бременното ми коремче все още продължава да ми липсва! Simple Smile

# 66
  • Варна
  • Мнения: 4 945
Добра тема за размисъл ми дадохте Simple Smile

Сещам се за нещо: никой не ми беше казал, че вече три години от второто ми раждане, бременното ми коремче все още продължава да ми липсва! Simple Smile

Аз започнах вече да мисля дали нвма да ми липсва. Всички казват, че няма, а аз мисля, че ще. По този въпрос ще се изкажа скоро Simple Smile

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 152
През цялата бременност не спрях да повръщам и не само сутрин. Спрях да ползвам дезодоранти. Купих си по- немиришещ сапун и шампоан. Не можех дори хладилника да отворя, спрях да ходя в магазините с ароматизатори. Понякога ходех на работа с неизмити зъби и си ги миех чак към обед.  Embarassed  Имах и бонус ужасни киселини. А бебето се роди без коса, вежди и друго окосмение   Thinking
Имах много ниско кръвно (всички говорят за прееклампсия, а за това никой не ми беше казал) и постоянно ми ставаше лошо и припадах.
Краката ми пораснаха с 1 номер и си купих нови ниски обувки. Сега са ми големи  Crazy   
Постоянно ядях или таратор, или сладолед. И си отядох на ягоди Simple Smile
Научих се да пия бира и да се оригвам звучно  Blush Много помага за киселини и постоянното неразположение в стомаха  Whistling
Постоянно много ми се спеше. Ама аз по принцип съм поспалива Simple Smile
Много ми тежеше корема, а бях качила 10-12 кг. Стартирах с 52, влязох 60 и нещо, излязох 60 Sad
Чак шест месеца след раждането си влязох в старите дрехи. А ми се искаше веднага Simple Smile Тазът ми беше много разширен (10см) и носех само туники и клинове. 
След като родих нямах никакъв корем  Shocked
Бебето обичаше да прави шпагат и да си протяга ръцете максимално. Беше уникална гледка с 4 ръба на корема в различни посоки Simple Smile Много обичаше да се върти Simple Smile
Всички неразположения се преживяват и си заслужават  Two Hearts



 

# 68
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 870
Не знаех и каква благодат, сила, мощ и безпомощност едновременно може да изпитва сърцето само при вида на виолетово, скимтящо, мокро парченце човек, току що излязло от теб. Не знаех до момента, какво е щастие, какво е любов. Заради това си струва да изтърпиш всички глупави несгоди, да преглътнеш всяко неприятно наследство, което ще ти остане, да приемеш с радост всяка необратима промяна у теб. Заради този мъничък човек, който те първа и за винаги ще ограби всичко останало от теб в сърцето, душата и съзнанието ти Heart Eyes

  202uu  Вълшебно описание  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен ,да споделя и аз неочакваните впечатления от моята бременност.Вече съм в средата на 7 месец.Никой не ми беше казал,че сутрешното гадене и повръщане може да си е целодневно и така до края на 6 месец.Не знаех,че няма да изпитвам глад изобщо, а разбирам че съм гладна като почне да ми се гади зверски.Получавах и обрив по лицето при по-тежките повръщания,който ме държеше по няколко дни.За моя изненада ноктите ми станаха по-твърди,за сметка на косата,която така започна за цъфти и да се къса.Първите движения на бебчо бяха най-хубавото усещане ,което една жена може да усети и въпреки че никога до сега не бях изпитвала такова нещо ,веднага го разпознаваш като нещо познато и толкова естествено,понежеженската природа така е програмирана.

# 70
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  При мен бременността беше кофти период - постоянно повръщане, загуба на апетит и отвращение от месо,  а попринцип го обичам! Когато ми беше лошо и си помислех за свинско в доматен сос и веднага повръщах  Sick Само сладолед ми се прияждаше  Laughing Посред зима аз ям сладолед на улицата и всички ме гледат така  #Crazy  Иначе бебето ми хълцаше постоянно (това никой не ми беше казал, че е възможно, в последствие го прочетох) и много риташе, а на измерването на тоновете  ден преди разждането, ми казха, че не е нормално да му тупти полкова бързо сърчицето  newsm78 Иначе бебчо няма сърдечни проблеми. Незнаех също, че в началото на бременността, още в първите седмици те боли корема - мушеше ме някаква болка, много силна, ту отляво, ту отдясно! А в последните месеци изпитвах огромно сексуално желание, което след раждането се изпари напълно  Grinning

# 71
  • Мнения: 244
Никой не ми каза, че имунитета се срива след бременността. Родих и се започна - зъби, течения, кръст, със застъпване. През бременността никакви проблеми и сега ме заля с пълна сила. Всички стари болежки се обостриха осезаемо.

# 72
  • Мнения: 244
а да ... и тази проклета разсеяност продължава. Не помня елементарни неща! До кога?!

# 73
  • Мнения: 794
Нещото, което не очаквах да се случи при мен е да откажа толкова лесно цигарите и да почна да ям неща, които преди това не съм обичала и обратното- да откажа да ям неща, които преди това съм обичала.

# 74
  • Мнения: 354
да почна да ям неща, които преди това не съм обичала и обратното- да откажа да ям неща, които преди това съм обичала.
Това и при мен го има.
Освен това знаех, че ще има гадене и т.н., но ми се гади дори от леката (която за мен не е хич лека вече) миризма на хладилника и като го затварям и бягам надалеч докато не съм я усетила...

Общи условия

Активация на акаунт