Най-излишният бебешки козметичен продукт?

  • 8 612
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 036
Свела съм козметиката до минимум. Единствено със слънцезащитата не правя компромис. Не ползвам шампоан, бебешки олиа, пудра и т.н.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 776
Като цяло козметиката ми беше подбрана, нямах излишни неща. Единственото, което купих и употребих 2-3 пъти беше пудрата.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 131
Олио за тяло. Някои определени марки козметика, като цяло. Крем за вятър също ми идва излишен по принцип.
Като цяло не съм купувала нещо излишно, пудра например никога не ми е идвало да ползвам, иначе щеше да ми се яви непотребна Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 565
ползвах всичко без пудра и вода (лосион) за почистване. за последното ми се струваше супер нехигиенично вместо да измия бебчето, да го обтривам с памучни тампони, напоени в нещо си. но може би си е просто мой предразсъдък, така и не пробвах. а пудрата не ми е трябвала, кремчетата за дупе ми вършеха чудесна работа.
иначе лосиони, олио за тяло, гелчета са измиване, спрейове и кремчета за под пелените, шампоани, сапуни, крем за студено време, слънцезащитен крем, крем за лице, спрей за разресване, репеленти, всичко съм ползвала и все още ползвам  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 359
Пяна за вана.  Беше й подарена и така и не я използвах, правех си ваната за педикюра с нея  Blush , даже и балончета не прави... загубена работа.

# 20
  • NE
  • Мнения: 10 999
1.Олио за бебе. Преварявах зехтин и не ме беше страх, че ще се обрине.
2.Кремове за подсичане защото открих едно правено кремче в аптека, което прави чудеса.
3.Мокри кърпички. Те са ми напълно излишни освен един малък пакет за излизане навън, но предпочитам да не прибягвам до тях, че ни довеждат до подсичане.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Най-излишен ми се оказа бебешкия балсам за устни на Себамед. Имаше моменти при активното зъбоникнене, когато му се образуваха сухи кожички по устничките от мажене с лиги, но балсама не оправи положението и общо взето аз го доупотребих.
Пудрата си мислех, че някаква отживелица от времето на д-р Спок...даже не знаех, че още се ползва, честно (никого не искам да засегна, явно невежеството е в моя телевизор). Като се роди, доста време след това го къпехме с хума разтворена във водата, винаги сме го мазали с бадемово масло и мостричката Судо-крем от родилното още има мъничко на дъното.
Присъединявам се към лосиона за слънце на Себамед, верно къса нерви. Simple Smile

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 243
Пудра, кремчетата за подсичане почти не сме ползвали особено докато бяхме на кърма. Лосиони/млека за тяло също почти не сме ползвали.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 131
ооо да, мокрите кърпи и моят му стана на рани д-то от такива и не  ползвах много  дълго, а бях купила в началото...

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 17:18 от Angel_Dust

# 24
  • Мнения: X
Мокри кърпички. Използвахме само в родилното. Не мога да почистя дупето с това нещо и туй то. Само омазвам.

Но никога не съм тръгвала да купувам цялата козметична серия на Мустела например, още преди да се е родило бебето. Какво по дяволите е лосион за почистване на бебе? Нали го къпеш това бебе...

Купих ако не цялата, то голяма част от козметичната серия на Мустела - и за бебето, и за мен. Шампоанът-пяна против корички е страхотен и супер икономичен - с една опаковка изкарахме 6 месеца.

Колкото до лосиона за почистване на бебе (този, който е мицеларна вода) - с памучен тампон почиствам дупето при смяна на памперса (ако е само пиш), ако се е изакала - мием с вода и бебешки душ-гел. Подсечено дупе е имала точно три пъти за седем месеца (след тежка диария от капки против колики (Абоколикен)).

# 25
  • NE
  • Мнения: 10 999
И аз съм доволна от серията на Мустела. Предотвратих появата на крусти от раз. За моя голяма изненада се оказа доста икономично ползването на тази марка, поне засега. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 44 131
ми те бебетата са малки, всяка козметика е икономична, при дребните им телца.
Аз като цяло от мустела не съм очалована, в крайна сметка ползвах и ползвам от разни марки, разни продукти, което ми хареса.

# 27
  • NE
  • Мнения: 10 999
Всичко е до детенце. Peace

# 28
  • Мнения: 1 136
Аз съм ограничила козметиката до судокрем, шампоан Johnson ,с който им миех телата също , мокри кърпички и дотук. Пудра ползвах няколко пъти , но според мен кожата трябва да се остави да диша и спрях да я употребявам , дори и крема за дупе съм употребявала рядко.

# 29
  • Мнения: 6 565
Angel_Dust, и аз не съм впечатлена от мустела, но явно е доста популярна марката. всичките им продукти имат прекалено силен (според мен) аромат, не мисля че е подходящо за деца да е чаак толкова натрапчив.
не бях ползвала шампоан на себамед, сега взех, но косата ѝ стана някак твърда на пипане и се сплете ужасно, за пръв път ми се случва такова нещо.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт