Резултат от HSG

  • 1 010
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте, момичета! Моля за коментар на резултата от хистеросалпингография.
Матка - нормална форма и обем
Дясна маточна тръба - нарушен контур в началото на истмичната част.ампуларен остиум-стои високо в таза-пропуска при високо налягане.
Лява маточна тръба - силно нагъната ампуларна част-пропуска при високо налягане.
Това, че пропускат тръбите при високо налягане означава, че за запушени ли? Ин витро ли е единствената алтернатива и мога ли да кандидатсвам за финансиране от фонда?
Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 26 юни 2014, 21:08 от angelche

# 1
  • Мнения: 1
Здравейте!

Доста е разнищвата темата в групата, но бих искала да споделя проблема си, с надеждата, че някой може би е в същата ситуация и може да ме посъветва какво да правя.

Всичко започна, когато бях на 18г (преди 14г). Бях получила 20 дневен менструален цикъл, силен теч, болки ... бях стигнала до там, да припадам в градския транспорт. При което, с майка ми тръгнахме по гинеколози. Няколко гинеколога във Варна ми казаха, че имам поликистозни яйчници и дори ми бяха назначили дата, и час за операция, да ми режат част от яйчниците (на която процедура не се подложих, разбира се). Последното мнение, което получих беше от акушер-гинеколожката, която е била на израждането ми, която ми назначи хормонално лечение (противозачатъчни), с цел да се нормализира хормоналния дисбаланс. И така си ги пиех в продължение на повече 10 години. Никога не съм имала редовен цикъл... винаги е подранявал или закъснявал. Имала съм периоди, в които ми е закъснявал и с 6 месеца...

От 10г живея в Чужбина.

Преди 3г, след цитонамазка получих диагноза - предраков стадий на шийката на матката, след която ми правиха операция с лазер, за да отстранят засегнатите тъкани. Имах период от няколко месеца, в които цикълът ми беше, като по часовник, но не след дълго цикълът ми пак започна да показва аномалии ... идваше ми пред 2 седмици за по 2 седмици. Бях със силни болки, прилошаваше ми - пълния пакет гадости. Отидох на гинеколог в Бургас и му разказах каква диагноза ми бяха назначили преди години, и какво се е случвало през годините. Той ме прегледа и ми каза, че не вижда индикации на поликистоза и, че някога изобщо съм имала поликистоза. Спря ми противозачатъчните, даде ми кръвоспиращи и приключихме темата. Върнах се в Белгия и периодично съм си правила пълна кръвна и хормонална картина през 6 месеца, при които всичко е нормално, освен вит Д, което е напълно нормално за живота в Западна Европа.

С мъжът ми отидохме в клиника за репродуктивно здраве преди около 3 месеца, където ни направиха изследвания. Спермограмата е в нормите и няма никакви проблеми там, но на мен, след обстойни кръвни изследвания ми заявиха, че имам поликистоза и висок тестостерон. Казаха ми, че без хормонално лечение, дори да забременея - няма да мога да износя плода до края на бременността. Върнахме се в България за отпуската и реших да посетя същия гинеколог в Бургас от преди 3г, защото цикълът ми закъсняваше (ОТНОВО). Показах му изследванията, които ми правиха в клиниката в Белгия и той каза, че само скенер на глава, дето не са ми правили и, че са направени в абсолютно неправилно време,тъй като хормоналните изследвания трябва да се правят по определена схема, а в Белгия ми ги пуснаха всичките накуп. Освен това на вътрешния ехограф ми каза, че яйчниците ми са, като по учебник (в левия се виждаха няколко фоликулчета) и единственото, което вижда е задържан фоликул в десния яйчник, заради който не ми идва цикъла. Питах го дали тези фоликулчета могат да бъдат сбъркани за кистички и той ми каза, че преди години е било напълно възможно, но не и сега.
Даде ми хапчета за предизвикване на цикъла, защото ми закъсняваше със 17 дена и ми каза, да си направя кръвен тест на 3-4 ден от началото на цикъла за тестостерон и още 2 хормона.

Дойде ми, без да се налага да пия хапчетата. Направих изследванията още в България и резултатите излязоха в абсолютната норма.

Сега отново ми закъснява със 16 дена, а от клиниката ми бяха казали, че трябва да ми видят тръбите и да си запиша час, когато цикълът ми дойде, за да проверят дали всичко е наред и, ако да, да започнем с изкуствена инсеминация.

Та, въпросите ми са следните :

Има ли рискове от това изследване за тръбите?
Мога ли да ходя на работа след това или трябва да си взема болничен?
Двоумим се относно изкуствената инсеминация и не знаем дали да продължаваме с опитите без или да се подложим на процедурата.
Трябва ли, според вас, да потърся друго мнение?

Извинявам се за дългия пост!

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт